Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Bartek72511    81

Fermy Woźniak oferują o ile dobrze pamiętam 520 albo 540 netto. Za transport liczą 3 zł/km za gondole, a jak ktoś ma możliwość nasypania w te ich cysterny to transport za darmo. Bynajmniej ja taka propozycję miałem bo często przejeżdżają w pobliżu mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

@Binladen

W ciekawych stronach mieszkasz.

U mnie z kolei ludzie dosłownie biją się o każdy możliwy kawałek ziemi i ugorów nigdzie nie widać (no chyba, że na piachach VI klasy)

 

tak jeszcze apropos cen

Sądzę, ze żniwa są juz zbyt blisko, żeby marzyć jeszcze o podwyżkach cen skupu. Ob tylko za wiele nie spadło.

 

Dla mnie ciekawe, blisko do miast -prawie centrum Polsli ,autostrada parenascie km ode mnie , nie ma co narzekać i bardzo dobrze że ludzie lachę kładą na uprawę pola bo to coraz bardziej jest nieopłacalne, 3 gosp. są wystawione na sprzedaż u mnie w wiosce ale jakos sie nie zabijają o nią :blink:


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u mnie również nie ma kawałka ziemi który by leżał odlogiem.. a jak się coś pojawia to się wszyscy leja, np ostatnio ktoś dał za dzierżawe 70ha całe dopłaty plus 1000 zł do ha !!! to chyba jakieś jaja, klasa ziemi 4a, b, gdzie tu zarobek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U tego co oddał w dzierżawę ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w tym sezonie może powtórzyć się nadwyżka rzędu 3tys. zł/ha z samej produkcji, więc 2tys. zostają dla dzierżawcy, ale niestety bańka kiedyś pęknie,

 

kontrakty na dzisiaj:

- rzepak 1700zł/t z gospodarstwa Ampol-Merol, HaGe (w ADM podobno 1750zł/t),

- pszenica konsumpcyjna 780zł/t,

- pszenica paszowa 680zł/t,

- kukurydza 30% 470zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

w tym sezonie może powtórzyć się nadwyżka rzędu 3tys. zł/ha z samej produkcji, więc 2tys. zostają dla dzierżawcy, ale niestety bańka kiedyś pęknie,

 

kontrakty na dzisiaj:

- rzepak 1700zł/t z gospodarstwa Ampol-Merol, HaGe (w ADM podobno 1750zł/t),

- pszenica konsumpcyjna 780zł/t,

- pszenica paszowa 680zł/t,

- kukurydza 30% 470zł/t

z tym ADM to potwierdzone dzisiaj dzwoniłem to taka cenę mi zaproponowano za rzepak, dostawa loco Szamotuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

w tym sezonie może powtórzyć się nadwyżka rzędu 3tys. zł/ha z samej produkcji, więc 2tys. zostają dla dzierżawcy, ale niestety bańka kiedyś pęknie,

 

kontrakty na dzisiaj:

- rzepak 1700zł/t z gospodarstwa Ampol-Merol, HaGe (w ADM podobno 1750zł/t),

- pszenica konsumpcyjna 780zł/t,

- pszenica paszowa 680zł/t,

- kukurydza 30% 470zł/t

 

 

I ktoś się na to dobrowolnie godzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ktos moze sprzedawal do WS TRADE puławy?? jak sie z nimi handluje ? robia potracenia czepiaja sie sa problemy?

 

zaproponowali kukurydze po 800 zl netto nikt nie chce dac wiecej cena spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sprzedawałem tam jęczmień i pszenżyto pierwszy raz nie było problemu ale za drugim gdy odebrali jęczmień (paszowy) dostałem tel że nie spełnia wymogów zawartych w kontrakcie i niestety nie mogą mi tyle za niego dać twierdzili ze jest za dużo zanieczyszczeń ;[ obcieli mi wtedy 30zł na tonie


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no i tak wygląda z nimi współpraca mniej więcej, trzeba robić próbę przed załadunkiem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

sprzedawałem tam owies 4 łódki nie było zadnego problemu chociaż szedł na konsumpcje a nie był idealny jak cena odpowiada to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dużo zależy od tego gdzie oni to zboże zaworzą bo jak do wybrednego młyna to może być problem a jak w inne miejsce gdzie mniej zwracają uwagę na jakość to przejdzie prawie wszystko, tu jest troche wiecej o tej firmie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/35509-ws-trade-z-pulaw-opinie-firma-skupuje-zboza-z-wlasnym-transportem/page__st__20?do=findComment&comment=1095309


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

puki co wstrzymuje się z kontraktami, za mało u nas proponują, bo co to za cena 750zł/t ? a u was jaka jest cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A jakie ceny rzepaku na tą chwilę? Jakieś umowy ktoś proponuje? Słyszałem że cena już w okolicach 1500 zł? :o


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

pszenica tak gwaltownie tanieje czy jeszcze podrozeje do zniw jeszcze kawalek czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

chyba juz nie bedzie skoku w góre...

na pszeniicy spadki ok 50zl/t


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rzepak (kruszwica, adm) 1750zł/t netto, pośrednicy max 1700zł/t,

pszenica konsumpcyjna 780-800zł/t (ale już zaczynają się zjazdy, szczególnie po dzisiejszym spadku na matif może nie być wesoło),

kukurydza polskie młyny zjazd na 450zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

gdzie mozna zakontraktowac rzepak po 1700 netto?? u kogos sprawdzonego i wyplacalnego? dajcie jakis namiar ewentulanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Bunge, ADM, HaGe, AgroLok, AmpolMerol, Chemirol, Jabłowo, (Osadkowski i Lechpol nic nie robią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

cena z dzisiaj żyto 680 netto Młyn Przystajń woj. opolskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

chłopy czy rożnica w cenie między pszenica a jęczmieniem 280 zł nie wydaje sie wam grubo przesadzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj