Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
read    22

nadal bez zmian widze a kupuja coś wogóle ? w tym Dammłyn

 

i druga sprawa padało u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

kupują, kupują kilka łódek co dzień widać, dzisiaj nawet dwa zestawy widziałem jak wjeżdżały po 2 "niemki", a co do deszczu 9mm godzinę temu. pierwszy konkretny deszczyk tej wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

WITAM

jak tam paszowka na kujawach stoi ??

sprzedawac juz czy warto jeszcze poczekac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja tam generalnie z niczym bym już nie czekał tylko sprzedawał, lepszej ceny na pewno nie będzie .


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ludzie na co wy czekacie?

Do żniw pszenica dojdzie do max 800 zł. Jeśli macie sprzedawać zróbcie to teraz zwłaszcza że nowe zasiewy ze względu na dużą ilość wilgoci zapowiadają się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

A ja gdzieś słyszałem że najoptymistyczniejszy wariant zakłada szacowane światowe zbiory pszenicy o 6% niższe niż w 2012 co na pewno nie przyczyni się do spadku cen ale jak znam życie to na pewno tylko spekulacje maklerów i nie wierze w to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Po ile pszenica bo bym pare tonek pchnął w dobrej cenie :P


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U nas Okolice Konina Pszenica Konsumpcyjna 1040zł dla ryczałtowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

małopolska, ceny z vatem

pszenica 900-920

jęczmień 780-800

chyba zarezykuje i poczekam jeszcze do czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6
Napisano (edytowany)

propozycje kontraktów zbóż ze żniw 2013 pewnej firmy z WLKP

- żyto 600 zł

- jęczmień 670 zł

- pszenzyto 700 zł

- pszenica 750 zł

 

ceny netto...

 

bardzo niskie te ceny, albo szukają jeleni albo zapowiada się urodzaj i będzie tanie zboże

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

na matifie wczoraj na zamknięciu pszenica była po 210 euro za tonę, więc może te propozycje są z tym powiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A ja dziś sprzedałem pszenice po 950 netto i jestem zadowolony:) dużo niemiałem tylko 50 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Biorąc pod uwagę koszty produkcji ceny zbóż muszą się utrzymać w przedziale 80-100 zł to minimum i oby się to sprawdziło bo i tak już dużo ugorów leży odłogiem np dziesiątki ha w okolicach skierniewic -wszyscy mają gdzieś to pole ,chodzą do roboty i wiedzą że żyją; jeśli ceny spadną, spadnie i podaż po pewnym czasie bo nikt dokładał nie będzie do uprawy zboża ^^


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

@Binladen

W ciekawych stronach mieszkasz.

U mnie z kolei ludzie dosłownie biją się o każdy możliwy kawałek ziemi i ugorów nigdzie nie widać (no chyba, że na piachach VI klasy)

 

tak jeszcze apropos cen

Sądzę, ze żniwa są juz zbyt blisko, żeby marzyć jeszcze o podwyżkach cen skupu. Ob tylko za wiele nie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ceny na nowe zbiory (netto)

- pszenica konsumpcyjna 800zł/t,

- pszenica paszowa 730zł/t,

- kukurydza 30% 480zł/t,

- rzepak 1700zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie chemirol na kukurydze mokrą 535 netto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

znajac chemirol to nie ma co mysleć ze zapłacą wiecej niż inni, zawsze coś wymyśla zeby obciąć cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to napewno bedzie zawszepowyżej 30 % i cena w dół


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

gdzie oni tyle płacą? te 480zł/t za 30% płacą Polskie Młyny i mają jeszcze opcje sprzedaży za cenę dnia (styczeń-czerwiec 2014) nie mniejszą niż 480zł/t, potrącenia to 1,5% ceny za każdy punkt % wilgotności w dół czy w górę, podobno za zeszłoroczny zbiór płacili w szczycie po 640zł/t (oni to ładują w rękawy, koszt zamknięcia mokrej kukurydzy w rękaw to około 20zł/t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj