Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

kryssr    52

Po ile teraz pszenżyto i żyto ?? żyto na konsumpcje powinno przejść

i wiosna idzie ;) stada dzikich ptaków latają śnieg topi się w oczach, za 2 tyg będzie posiane i jak na północną Polskę to będzie w miarę normalnie, gorszy szok mają ludzie gdzie zboża sieje się do końca marca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ceny netto ,cennikowe , elewator Rogów

pszenica kons. 950

pszenica pasz. 930

pszenżyto 860

jęczmień 800

żyto 680

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

jęczmień jary do siewu sprzedawałem po 800zł jeszcze trochę zostało, znajomy kupił owies po 450 zł a zyto po 650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W temacie owsa troche zaczyna sie ruszac bo handlarze podpisali lub sa w trakcie kontraktów do portu z dostawa na czerwiec. Zaczeli dzwonic z ogłoszenia jak narazie 580 netto daja loco gosp a bylo juz 500:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

w piątek w agro efekcie cena pszenicy paszowej wynosiła 984 zł wczoraj 1030 dziś 1001 zł ceny brutto, dziś byłem tam ze 2 minuty to było 3 ciągniki i jak pytałem pracownika to mówił że wczoraj nie było prawie nikogo a dziś ruch na okrągło. Psychologia działa co poradzić ja czekam jeszcze zobaczymy co będzie za tydzień. Chyba nie jest tak bardzo kolorowo z tym zbożem http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/zboza-rowniez-gnija,43124.html http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/aktualnosci/pszenica-nadal-odrabia-straty,43136.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Jestem z lubelskiego i u mnie pszeniczka po 940 brutto,i aż zazdrość bierze jak czytam po ile bierzecie w innych województwach.

Jeszcze nie sprzedałem ze względu na warunki atmosferyczne,mam jeszcze na podwórzu metrowe zaspy.

Może jak podwórze wyschnie to znajdę jakiegoś kupca prosto na samochód,bo już trochę mnie denerwuje zmowa miejscowych handlarzy,trzymają jak najniższą cenę,brakuje konkurencji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Elewator Rogów ostre podwyżki , ceny netto ,cennikowe

Pszenica kons 980

Pszenica pasz 970

Pszenżyto 900

Jęczmień 830

Żyto 700

 

i ruchu nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paskud098    0

i ruchu nie widać

 

 

Nie dziwię się. My odłożyliśmy sprzedaż zboża w czasie. Nikt nie wie co będzie ze zbożem w tym kolejnym, dziwnym roku :/, chciaż cena jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

masakra jest na polach ja mieszkam przy samej białoruskiej granicy to śniegu jest jeszcze z 30 40 cm ozimin na pewno nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

prognozy na cenę pszenicy na wrzesień kształtują się w przedziale 900-960 zł/tona, a jak bedzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Pszenica jara i owies w moim regionie sa już pozamiatane, nikt sie nie rusza w pole ;błoto rozlewiska ,resztki sniegu pełne rowy wody równo z ziemia ,na 6 klase nie da sie normalnie przejechac tylko koła wpadają do felg,może w maju :wacko:

A na dodatek nieżle pada w tej chwili :blink:

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

wczoraj pojechał owiec po 600 netto, patrzac na oziminy w poludniowej wielkopolsce oraz w zachodniej czesci łódzkiego stwierdzam że bedzie sporo do przesiania


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba sie pospieszyłes z tym owsem :) Skąd jestes ? Do mnie juz wydzwaniaja codzinnie tel o owies firmy któe niedawno płaciły 500netto daja 590. z tego co wiem na czerwiec przypływa ststek po owies i wiekszość firm wiezie towar do portu do magazynów :) Cena rosnie z dnia na dzien. Pod Elblagiem skup juz płaci ponad 650 netto. Do niedawna moje minimum było 600 netto ale teraz sie zastanawiam czy za tyle sprzedac jak sie trafi kupiec :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mam waskolistny a chyba bedziesz miał blisko do Jezior pod Łukowem ? tam gosciu ma kwalifikat C1 Zółty mister po 200 brutto ja wąłsnie dzis kupiłem tam :) JA swojego miele na pasze bo w sumie juz pojawił sie w nim owies.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Pszenica jara i owies w moim regionie sa już pozamiatane, nikt sie nie rusza w pole ;błoto rozlewiska ,resztki sniegu pełne rowy wody równo z ziemia ,na 6 klase nie da sie normalnie przejechac tylko koła wpadają do felg,może w maju :wacko:

A na dodatek nieżle pada w tej chwili :blink:

niedawno pisales z jakims jeszcze gosciem ze dobrze jak bedzie nieurodzaj bo mniej sie narobisz i zboze bedzie drogie wiec teraz nie narzekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Ja tylko przedstawiłem obecna sytuacje ale jestem za poprzednim stwierdzeniem-że lepiej mniej a drożej wziąć


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj