Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wicherek    4030

Złodzieje ! Moja propozycja jest taka- nie sprzedawać aż będzie wiadomo jakie są straty po zimie i jakie będą z powodu opóżnionej wiosny,a wiadomo ze będą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Kto im sprzeda za tyle jak z kazdego ha tona będzie mniej conajmniej :P


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

read za tą cene (1000netto + vat) sprzedałem w lutym gość nie badał parametrów brał jak leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

czy wy naprawde nie rozumiecie ze u nas sutuacja pogodowa i ewentualne straty maja niewiele co do ceny bo ja rzadza gieldy w oparciu o globalne zbiory glownie obu ameryk i rosji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jeszcze nie jest tak żle dziadek mi opowiadał ze jednego roku było tak że zboże siał w maju plonów nie było takich obfitych ale były i buraki też sie udały tak wiec jeszcze nie panikujmy , gorzej bedzie jak zima wczesnie przyjdzie to i kuku nie zdąży sie skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Późno odejdzie to i późno przyjdzie ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

czy wy naprawde nie rozumiecie ze u nas sutuacja pogodowa i ewentualne straty maja niewiele co do ceny bo ja rzadza gieldy w oparciu o globalne zbiory glownie obu ameryk i rosji

Masz świętą rację,jak wiadomo tam pogoda jest świetna,wegetacja idzie pełną parą ,o suszy i powodziach nikt nie słyszał i szykują się do obfitych żniw ! szczególnie w Rosji .
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Masz świętą rację,jak wiadomo tam pogoda jest świetna,wegetacja idzie pełną parą ,o suszy i powodziach nikt nie słyszał i szykują się do obfitych żniw ! szczególnie w Rosji .

 

Nie jest tak różowo jak piszesz! Poczytaj sobie https://www.ewgt.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=12164:gwatowne-przeceny-zbo-na-giedach-wiatowych-4042013&catid=122:zboa&Itemid=44


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Kiju -----widzę że mnie w ogóle nie zrozumiałeś ,w Rosji szykuje się wielka powódz a w Europie będą straty z powodu długiej zimy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No tak, coś mi umknęło, mój błąd :) Nic tylko się cieszyć z takiej sytuacji :D


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przykre jest to że ktoś musi cierpieć żeby drugi ktoś mógł zarobić. Urodzaj i niskie ceny nie są dobre ale da się przetrwać. W przypadku klęski ileś % osób żegna się z dorobkiem życia (niespłacone kredyty, jeśli susza to często pożary domostw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Racja i zawsze trzeba brać to pod uwagę przy inwestycjach a nie mieć pretensji do całego świata bo to warsztat pod gołym niebem wszystko możliwe. Ceny lekko w góre na naszym rynku realnie na dziś ceny netto jęczmień 78, pszenica kon. 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

jacy jestescie durnowaci cieszyc sie z niepowodzen gratuluje

 

 

Oj chłopak chłopak... Ciebie też nikt nie pożałuję także nie ma się co rozczulać ;) Jak to mówią "life is brutal"!


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj