Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

kissmy...    67

w Londynie kształtuje się tylko kurs złotego, rynek terminowy zbóż to głównie Chicago oraz Matif i do tych rynków ma dostęp każdy, nawet polski rolnik (nasze rynki terminowe ostro kuleją, bowiem już chyba od dwóch lat miały funkcjonować niezależnie na EWGT i GPW, swojego czasu rynek taki funkcjonował w Poznaniu, ale właśnie przez brak kapitału spekulacyjnego okazał się być bezsensowny), celem każdego homo economicus`a jest zysk (jest to oczywista oczywistość, gdyż na rynku brakuje altruistów), w Polsce kontrakty też może zawierać każdy, minimalna przyjęta ilość to 25t (samochód jednorodnego towaru) co prawda jest to forward, ale zapewnia możliwość zabezpieczenia ceny w przyszłości, co prawda najlepszy moment jest już za nami, ale większość pośredników obawiała się powtórki z rozrywki w zakresie likwidacji plantacji i kontraktów nie zawierała i teraz wszystkim rolnikom taka ich postawa pójdzie w pięty, gdyż poziom przychodów już obniżył się o co najmniej 15% a zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

witam panowie jestem nowy na forum pozdrowienia wszystkim!!! mam takie pytanie pochodze w z woj podlaskiego i chciałbym załorzyć swoją firme zajmująćą się handlem zbożem.W mojej okolicy jest dużo handlarzy któży skupują zboże ale ich oferta to masakra!!!mam pytanie jak w waszych woj jest ze sprzedarzą i ceną zbóż. Zamierzam kupić ciężarówke i wozić zboże. Prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magazyny masz i gotówkę żeby zapłacić sprzedającemu za towar?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

Nie chodzi mi o bezpośrednią sprzedarz. ładuje samochód zbożem i wioze do odbircy

 

u nas we wsi babka skupowała gryka na wanne ok 25t płaciła po ok 70 zł zastanawia mnie po ile sprzedawła??????????????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Kiedyś też podobał mi się taki biznes, ale doszedłem do wniosku, że zbyt łatwo na tym wtopic i do tego trzeba sporo kasy włożyc. W mojej okolicy jeden gośc kilka lat temu chciał trochę zarobic, więc nakupił pszenicy w żniwa pewnie ze 200 ton, ale rok był taki przewrotny, że pszenica potem jeszcze staniała. Więcej razy już chyba się nie brał za skup. Jeśli pójdziesz na większą skalę to musisz się liczyc z tym, że wiele razy zarobisz a pewnie kiedyś wtopisz. Rzecz w tym żeby miec kasę na przetrwanie wtopy. A i jeszcze jedno, zapewne myślisz o kupnie wanny, bo jak chcesz kupic zwykłą skrzyniówkę i handlowac w workach to albo musisz miec niewolnika albo żelazne zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

dzięki za szybką odp. własnie myslałem nad skrzynówką ale nie workownie tylko ślimakiem i na samochód tak jak ta babka u nas brała bez magazynu ładowała całe auto i wiozła w polske

 

jaka jest u was cena np pszenicy paszowej?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Kontrakt na jęczmień zbiory 2013 660 netto/t z podwórka warto podpisać? jaka jest obecnie cena ktoś niedawno sprzedawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

Paszowa 984, konsumpcja 995 ceny brutto. Ogólnie mówiąc lipa

u nas handlarze po 750 800 to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Kontrakt na jęczmień zbiory 2013 660 netto/t z podwórka warto podpisać? jaka jest obecnie cena ktoś niedawno sprzedawał?

 

jeszcze w ubiegły czwartek jęczmień był do sprzedania za 800zł/t, chociaż z drugiej strony listopadowe kontrakty na jęczmień (browarny) są ponad 30 euro wyżej niż na pszenicę http://www.hgca.com/content.template/16/0/Markets/Markets/Markets%20Home%20Page.mspx

 

a kto to kontraktuje i jakie masz oferty na pozostałe zboża? za te pieniądze to już chyba lepiej wejść we wczesną kukurydzę, ale z rzepakiem już nie wejdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja mam 25ha jęczmienia ozimego i chciałbym go sprzedać jeszcze w lipcu. Widząc spadek hodowli i ostatnie korekty na rynkach światowych może być tak że w żniwa wystartują z 500zł/t i trzeba będzie przeczekać kilka miesiecy. Rzepak narazie oferują kontrakty w przedziale 1700-1800 zł/t ale chyba w tym roku całość przetrzymam do wiosny. Żyto podpisałem już w pażdzierniku 760zł/t. Szukam ofert na peluchę będę jej miał jakieś 200t.

Co do namiarów dam Ci jutro jak się zdecyduje czy popisać lub nie.

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@west co do tej peluchy, siałeś ja juz wczesniej? Jakie plony i jakiej ceny się spodziewasz. Ja w zniwa z pola zawiozłem na tuczarnie po 1000netto. Teraz woreczkami idzie po 130, no ale nie 200t. Rezygnuje z strączka na rzecz kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Gdzie to sprzedałeś??? Bo w mojej okolicy przestali skupować i bardzo mnie to martwi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@farmermf peluchę (odmiana milwa) sieję od 3 lat plon miedzy 3-4,5 t/ha cena od 960-1200 zł/t, wszystko jedzie na zachód (niemcy, holandia). Problemów ze zbytem raczej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ja kiedys bawilem sie w peluche i w groch ale zawsze przed zniwami nawalne deszcze mi ja przyklepaly i samej ziemi zbieralem i max 3t i kombajn po d*pie dostawal przez ziemie puzniej na elewatorach mialem sita pomatowane.Raz tylko 5 t zebralem bo akurat nie bylo nawalnic.

 

Jak wam za pszenice placa?ja mialem oferte za 950 netto za konsumcje i czekam na cos ciekawszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@farmermf peluchę (odmiana milwa) sieję od 3 lat plon miedzy 3-4,5 t/ha cena od 960-1200 zł/t, wszystko jedzie na zachód (niemcy, holandia). Problemów ze zbytem raczej nie było.

No ja tez Milwę plon 3-3,5t.Stanowisko jak ta lala po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razak62    0

Owies 550 500 zł/t Zyto 550zł/t nie wiem jak pszenica.a jak u was jest z gryką???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

jęczmień 780, pszenica 950, żyto 660, ceny netto- Lewator Strzelno. Dziś sprzedałem następną partię jęczmienia, sprzedających w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj