Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MFrolnik26    214

U mnie w okolicy widać duży ruch w skupach zbóż, cena leci w dół a sprzedających coraz więcej. Koło mnie dziennie przejeżdża kilkanaście ciągników z przyczepami pełnymi zboża. W jednym ze skupów dziennie ładują 4-6 tirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Sprzedałem jęczmień po 830zł i pszenicę paszową po 930zł. Z cen jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przez ten nasilony ruch paszarnie tną ceny, cedrob płaci za kukurydzę 800zł/t, przy sprzyjających warunkach można jeszcze dostać ponad 850zł/t na eksport, pozostaje mieć nadzieję, iż jest to chwilowe zawirowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Jaką ty kalkulacje robisz od siedmiu boleści liczysz nawozy opryski i rope a gdzie podatek ,amortyzacja ,nasiona ,usluga koszenia lub wlasna,ubespieczenia ciągnika przyczepy kombajnu 2 przyczepy przeglądy ,oplaty szkoleniowe oprysk, oplaty atesty opryskiwacza, wapno co 4 lata z transportem a nie jak liczą samo wapno za t.one i jeszcze czego nie wymienilem a doją nas na kazdym kroku.Kalkulacje robisz taką jak mieszczuch bez pojęcia ,kończe bo sie wk...m.

Niech Ci będzie. Zajmuje się dotacjami od ponad 5 lat i jeszcze nikt nie narzekał. Ale zawsze jakaś menda, taka jak Ty, co nie zna REALIÓW polskiego rolnictwa się znajdzie.

 

Zapytam inaczej. Skoro, według niektórych, cena zbóż powinna utrzymywać się powyżej poziomu 1000 zł/t, to jakie ceny pasz powinny być?? Skoro paszarnia musi przetworzyć ziarno i jeszcze na tym choć trochę zarobić, cena powinna wynosić mniej więcej dwa razy więcej, czyli ok 2000zł/t gotowej paszy. A chleb ok 10 zł za sztukę. Fajnie? Myślę, że nie. Prawdą jest to, że piekarnie przesadzają z tymi cenami, ale to już inna para kaloszy.

 

Obrażanie innych użytkowników +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez razor275

Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Koleżanka nie wie że udział mąki to jedynie 10% kosztów chleba?

Koleżanka wie co się stanie gdy zboże znów będzie tanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Wiem drogi kolego, że w chlebie mąki jest za ok 52grosze:/ A co będzie jak zboże będzie tanie?? Wiem że za dużo się nie zmieni. Zawsze są górki cenowe a teraz właśnie ceny lecą w dół. Tak było jest i będzie.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

taka uczona a nie wie koleżanka że od "mend" się nie ubliża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiem drogi kolego, że w chlebie mąki jest za ok 52grosze:/ A co będzie jak zboże będzie tanie?? Wiem że za dużo się nie zmieni. Zawsze są górki cenowe a teraz właśnie ceny lecą w dół. Tak było jest i będzie.

 

Tutaj nie trzeba specjalisty, wystarczy ciut wiedzy o tym co było w latach ubiegłych.

Spadek cen zbóż = wzrost pogłowia świń/drobiu. Niestety opłacalność będzie wyższa tylko przez krótki okres czasu do momentu gdy powstanie "świńska i drobiarska górka". Czyli nikt nie zarobi. Ani ci co mają produkcję roślinną ani ci co mają produkcję zwierzęcą. Teraz przynajmniej masz wybór: sprzedajesz drogie zboże i masz czyste ręce i dobrą kasę albo ryzykujesz hodowlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

specjalisty nie trzeba bo zboze bez ich proroctw bedzie taniec chyba ze znow w ameryce rosji przyjdzie susza abo inne anomalia bo w koncu kto to zboze ma przetrawic swin malo do produkcji chleba tez coraz mniej potrzeba i w koncu moze my hodowcy godziwie zarobimy moze i nawozy potanieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

chciał - niechciał do żniw będzie w miarę drogie to raczej pewne

gorzej może być jak będzie klęska urodzaju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Do tych żniw to jeszcze będzie w miarę stabilnie, myślę,że ceny mogą jeszcze spaśc o 10 - 15% potem znowu trochę wzrosnąc (działania spekulacyjne). Nieciekawie zrobi się dopiero w następnych sezonach, kiedy zmniejszy się udział rzepaku i kuku w produkcji bioetanolu (nowe dyrektywy unii). Spadek cen tych zbóż spowoduje, że większośc pójdzie w pszenicę i tu zacznie się problem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ratuje nas jedynie nieurodzaj :) jeden straci wszystko, drugi zarobi. W innym wypadku wszyscy zasuwamy za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

po ostatnich raportach o stanie zbóż na świecie można sie spodziewać większych spadków w tym tygodniu choć na tym świecie wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Zorro, mógłbyś powiedzieć jaki raport masz na myśli?


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

za dużo spekulacji na rynku zbóż by stwierdzić czy zboże zdrożeje lub stanieje . Na dzień dzisiejszy to wielki znak ? U mnie już magazyn pusty został tylko troche pszenicy jarej w razie by powtórzył sie poprzedni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Niech Ci będzie. Zajmuje się dotacjami od ponad 5 lat i jeszcze nikt nie narzekał. Ale zawsze jakaś menda, taka jak Ty, co nie zna REALIÓW polskiego rolnictwa się znajdzie.

 

Zapytam inaczej. Skoro, według niektórych, cena zbóż powinna utrzymywać się powyżej poziomu 1000 zł/t, to jakie ceny pasz powinny być?? Skoro paszarnia musi przetworzyć ziarno i jeszcze na tym choć trochę zarobić, cena powinna wynosić mniej więcej dwa razy więcej, czyli ok 2000zł/t gotowej paszy. A chleb ok 10 zł za sztukę. Fajnie? Myślę, że nie. Prawdą jest to, że piekarnie przesadzają z tymi cenami, ale to już inna para kaloszy.

 

Obrażanie innych użytkowników +1 punkt ostrzeżeń

O obraziła sie / pani/ inspektor od 5 lat piszesz wnioski nie osmieszaj sie,. to jesteś stara wyga?Tu są rolnicy co sami piszą od min 9 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

zgadzam sie za duzo spekulacji inne prognozy byly jak sie konczyl rok 2012 inne jak zaczynal 2013 a teraz po przez te sprzeczne prognozy to juz nic nie wiadomo bo nikt tak naprawde nie wie ile tego zboza jest w magazynie a papier wszytkie dane przyjmie

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A dlatego są spekulanci bo to jedyna wmiare stabilna gałąź gospodarki ... jak chamstwo szuka pieniedzy to u chłopa musi ryć


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ale juz po 1000 netto nie sprzedacie taka jest Prawda:) Trzeba bylo sprzedawac jak ja w styczniu :) A ceny leca kazdy podlapal i leca w dól bo musza ludzie sprzedac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

jak komuś ponad 1000zł było mało i nie sprzedał to niech czeka dalej bo będzie tylko taniej i nie opowiadajcie że paliwo i nawozy drogie bo producenci mleka i mięsa też tyle płacą a nikt mleka po 1,8zł nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

A dlatego są spekulanci bo to jedyna wmiare stabilna gałąź gospodarki ... jak chamstwo szuka pieniedzy to u chłopa musi ryć

 

akurat spekulani zarabiają na zmienności nie zaś na stabilności, ale bez spekulantów nie istniały by rynki terminowe, na których to rolnik może zabezpieczyć sobie cenę zbytu i właśnie stabilny dochód

 

katastrofy ciąg dalszy:

http://www.barchart.com/commodityfutures/Matif_Milling_Wheat_Futures/ML?_dts1=volume

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeśli oni decyduja rynkiem to oni tez mają na celu zysk do nich nie warzne jest co do korzysci innych.. pozatym rynek kontraktów terminowych w polsce prawie nie istnieje w oparciu o rolników .. chodzi o to ze rolnik sprzedaje tam gdzie drozej a Ci co kupią mogą sobie robić kontrakty.. system ten w wielkiej brytani jest rozwinięty ale tez nie podpisze ktoś kontraktu co ma 30 t pszenicy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj