Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

pawelol111    1342

Czyli koszty znów w górę a mądrzy inaczej proponują zjazd cen zbóż do 600zł za pszenicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no tak ale teraz cena ziemi 3 klase to trzeba zaplacic z 35 tys za ha minimum no to ile lat se ma splacac ziemia a do tego i maszyny w trakcie gospodarzenia trzeba zmieniac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Lewator Strzelno;

pszenica 950

jęczmień 780

Ceny netto, obniżki od dzisiaj.

Solidny spadek,ciekawe co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

To na szybko robiona kalkulacja w celu udowodnienia że 2 tys zł to za mało żeby wyciągnąć 6t pszenicy z średniej klasy gleby.

wszystko zalezy od stanowiska na poprzedniej stronie podalem parametry Tybalta naklad jaki ponioslem po wymarzniciu zimowki to 100kg moczniku pod korzen i modlenie zeby nie polegla ale susza w maju mnie uratowala plon okolo 6.5T z ha klasa ziemie 2-3 i na jesien bylo 300kg Yara mila 8-15-30 na 1ha i to caly nawoz przed plonem byla kukukurydza a przed nia Lucerna 5 lat jeden oprysk na grzyba i chwast i to wszystko takze caly koszt z wlasnym materialem siewnym to okolo 1500zl sprzedajac teraz po 1070 zvat zarabiam okolo5 tys plus doplata z tego 1ha a mialem pola rowne 2.04ha na inych slabszych bylo troche slabiej ale sredni plon jarki okolo6 wyszedl z tym ze na slabszych szla jeszcze saletra poglownie i majac hodowle bydla kupuje wszystką pasze uwazam ze naprawde jedni i drudzy nie powinni narzekac bo jest jakas rownowaga a pasze sa drogie bo bardzo drogie sa komponenty pszenice mozna bylo sprzedac pod koniec srtycznia po 110 plus vat a pasze standardowa 18% za 125zl sie kupi luzem nawet taniej ciut wiec nie uwazam tego za złą relacje cenaowa bo zboze bylo po 40 zl a za pasze sie placilo po 70zl a rzepak i soja bylo o wiele wiele tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

ciekawe że na 100kg mocznika czyli 46czystego N urosło Ci 6.5 tony pszenicy. pozazdroscić wyników

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

w moich stronach świętokrzyskie żeby uzyskać 6ton to azotu do bólu, na start już posiałem 200kg saletry amonowej, za jakieś 40 dni druga dawka to będzie 150kg mocznika, i trzecia dawka w zależności od łanu 100-150kg saletry na wykłoszenie. Ogólnie jest 3 klasa ziemi. I oczywiście pod korzeń 300kg polifoski8. Powyżej 6ton to praktycznie nieosiągalne, chociaż przedplonem jest często rzepak

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a jak czesto stosujesz obornik? u mnie srednio co drugi rok kazde pole jest gnojone bo bydla jest sporo wzgledem areału a sa pola ktore 3-4lata pod rzad idzie obornik i nieraz gnojowka bo pod kukurydze sie nie zaluje nawozu ale to jest przyklad z ubieglego roku normalnie jak jest zimowka to pierwsza dawka azotu okolo 250kg saletry i pozniej kolejne dwie dawki juz mniejsze no wszystko zalezy od ziemie i tyle ja wole 1hektar dobrej jak 2-3 ha lichej w mojej okolicy jest gospodarstwo ktore z 1000ha pszenicy mieli sredni plon 8t ziemia 1-3klasa ale to ktorys rok do tyłu bo teraz jarki mieli tez okolo 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

obornik tylko pod ziemniaczki [ 10 arów ] i to spod królików :rolleyes: . Ale materiał siewny zawsze z centrali kwalifikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Proponuję przejść od królików do cen. Jaka cena zbóż w Lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Właśnie wracajcie do tematu.

Podlaskie nowu obniżka po po 10złt na pszenżycie 710, kukurydzy 800, po 20zł/t pszenica 930/850, jęczmien 730. Ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Kolega wczoraj ładował tira owsa okolice Białej Podlaskiej po 570 brutto,a 2 tygodnie temu płacili jeszcze 615 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tez ws trade? Czy ktos inny. To co sie dzieje z cena owsa to wołą o pomste !!!!!! Ja juz sam nie wiem czy sprzedawac po tyle ile kto da i czekac maja


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Pszenica (konsumpcyjna paszowa) w cenie 980 lub 970zł/brutto. Od jutra o 20 taniej. A przedwczoraj 990zł/brutto lubelskie powiat hrubieszów. Trochę ludzi wozi ale nie ma kolejek- bo i pszenicy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

u nas też w poniedziałek było 1040, we wtorek 1025 a jutro chyba damy 1010 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

wczoraj kukurydza poszła po 850 zł netto a na początku stycznia oferowali mi 930 zł netto wrrrrrr

NEOROL Chrzan nie skupuje zbóż i kukurydzy przez najblizsze trzy tygodnie a kurniki Nowy Świat przez dwa tygodnie i niektóre firmy paszowe na terenie wielkopolski narazie wstrzymują skupowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ferma Woźniak Kleczew jęczmień po 700 netto! Dzisiaj sprzedałem po 780 netto do Lewatora w Strzelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Co się dzieje na rynku zbóż. Przecież nie ma logicznego wytłumaczenia obecnej spadkowej tendencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj