Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

janusz20    106

A ropa była po 3,5zł i saletra po 700zł. więc coś musi byc droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

@lukaczmarek- kazdy hodowca swiń na tym forum jest bardzo madry jak świnie drożeją a zboże tanieje, ale z tego co zauważyłem jak się zesr.............ło grudzień-styczeń to nawet cen trzody nie podawałeś na forum bo coś ci nie do śmiechu było widocznie :D


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

według mnie rozsądna cena na zboże paszowe biorąc pod uwagę ceny świń i mleka na dzisiaj to 600zł/t.

 

A pózniej napisał:

Napisany Dzisiaj, 18:40

przy plonie 6t/ha koszt wyprodukowania tony to około 500zł.

 

Czyli 600 zł zysku z ha na rok? Niezle to wyliczyłeś.

Edytowano przez mawit06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

czytam ten wątek i czytam i stwierdzam że część z was powinna sprzedać ziemię bo nic na tym nie mają, zboża tanie, paliwo trzeba kupić, podatek, nawozy, amortyzacja, cena nie pewna, dookoła sami złodzieje. Tylko tego po co się męczyć ?!


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

musi być i jest droższe ale według niektórych koszt wyprodukowania tony pszenicy to 900zł i właściwie jak ją sprzeda to nic mu nie zostaje. @mawit zapomniałeś o dopłacie 900zł razem 1500zł.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Co ty pieprzysz za przeproszeniem 3 po 3, tam cena ma być 600zł/t, potem że cena wyprodukowania 1t to 500zł teraz 900zł.

 

@elku87 pod sklepem za bardzo nie lubie stać, to przewracam tą ziemię chodz i do tyłu jestem :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To nie zboże jest za drogie tylko żywiec zbyt tani. Jeżeli coś jest zbyt drogie to środki produkcji

A te wyliczenia... brak mi słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

pszenica jara Tybalt BIalko 15.8 gluten 37.2 opadanie 311 100zl plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie ma co się kłócić. Cena spada, na razie na zmianę trendu nie ma co liczyć bo hodowla w naszym kraju coraz mniejsza. Niedawno co niektórzy pisali, że mogą sprzedać zboże za granicę więc polski hodowca nie jest niezastąpiony. Proponuje wziąść numer zadzwonić i sprzedać, skoro tak dobrze płacą. A może płacili i już nie chcą. Lepiej trochę pokory, jak cena bardzo dobra była nie czekać na lepszą, bo lepsze wrogiem dobrego. A za tanie zboże kończy się katastrofą nadprodukcji w hodowli po jakimś czasie więc i kolegów hodowców o pokore proszę. Za wielkiego wpływu na ceny nie mamy, ale na to co mówimy, piszemy i myślimy już tak

Kolego, parametry masz pszenicy jak pasza pełnoporcjowa. Za taki towar można i trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Mentalność Polska to wieczne narzekanie... jsak wam sie nie opłaca to zostawcie to w cholere...

lukaczmarek to dokup ziemi jak za mało ci zboża i za drogie albo zmniejsz obsade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ludzie nie denerwujcie się aż tak. Na niektórych tematach na tym forum są tacy co nawozu nie dają wcale i sypie 5-6t więc i ja się wtedy zastanawiam jakim cudem to możliwe, po czym zarzucają mi że głupoty gadam że na taki plon potrzeba takich przykładowo nakładów :P . A im więcej takich postów to cena będzie niższa, albo wprowadzą nowe podatki...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Sprzedana pszenica paszowa (20.2)do pośrednika odbiór z gospodarstwa 27 T cena 1020zł z Vat. Jak sie pózniej okazało poszła na młyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Paliwo na 1 ha - 100l - 450zł

ziarno siewne - 200kg - 360zł

saletra - 600kg - 810zł

polifoska 6 - 250kg - 530zł

3 zabiegi od grzyba - 250zł

coś od ziela - 100zł

Razem: 2500zł

Nie uwzględniłem amortyzacji, zużycia elementów roboczych, kosztów transportu oraz założyłem że rolnik posiada cały park maszynowy.

Dajmy na to że urodzi się nam 6 t pszenicy (ziemia 3 klasy ale o taką w Polsce trudno, nawet jak jest to najczęściej kilka klas na jednej działce) a pszenica kosztuje 600zł. 3600 - 2500 = 1100zł + dopłata

Sami sobie odpowiedzcie na pytanie ile raz w waszej karierze pszenica dała 6 i więcej ton.

A co w przypadku owsa, żyta na słabszych ziemiach? Hodowca zaciera ręce a sprzedający zboże zarabia grosze. Potem obaj płaczą bo jeden nic nie zarobi na hodowli z racji nadprodukcji a drugi z racji niskich cen zboża. BRAWO panowie - jak głodne szczury zamknięte w klatce skaczecie sobie do gardeł i jeden zjadłby drugiego. Przyczyna słabej opłacalności chowu świń nie wynika z wysokich cen zbóż. Gdzieś jest problem bo jak zboża nie ma to ceny rosną a jak pogłowie świń na poziomie z lat 50 to cena tego nie uwzględnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

proste tuska z koryta wywalić i nową polityke wprowadzić regulującą ten problem

 

a co do cen na podkarpaciu cena zaczyna robić ruchy do góry zobaczymy co bedzie dalej a ruskie mają malo zapasów i teraz słabo zapawiadający sie sezon to niewiadomo co moze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

@Dawid727 - Ceny nie znam, ale czy Agrochem albo Poldanor nie płacą lepiej? W Roli za bardzo "rolują" na wilgoci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

No proszę was, czy to jest temat o opłacalnosci produkcji czy o cenach zbóż?

Spośród ostatnich 20 postów tylko 2 są na temat, reszta to bezsensowne dywagacje i kłótnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Do Roli sie nie oplaca sprzedawac Kreca na wszystkim co jest mozliwe i chca za grosze sprzedac.Agrochem niewiem a Poldanor bierze wszystko jak leci i placa w 5 dni .

 

"Kupić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Paliwo na 1 ha - 100l - 450zł

ziarno siewne - 200kg - 360zł

saletra - 600kg - 810zł

polifoska 6 - 250kg - 530zł

3 zabiegi od grzyba - 250zł

coś od ziela - 100zł

Razem: 2500zł

Nie uwzględniłem amortyzacji, zużycia elementów roboczych, kosztów transportu oraz założyłem że rolnik posiada cały park maszynowy.

Dajmy na to że urodzi się nam 6 t pszenicy (ziemia 3 klasy ale o taką w Polsce trudno, nawet jak jest to najczęściej kilka klas na jednej działce) a pszenica kosztuje 600zł. 3600 - 2500 = 1100zł + dopłata

Sami sobie odpowiedzcie na pytanie ile raz w waszej karierze pszenica dała 6 i więcej ton.

A co w przypadku owsa, żyta na słabszych ziemiach? Hodowca zaciera ręce a sprzedający zboże zarabia grosze. Potem obaj płaczą bo jeden nic nie zarobi na hodowli z racji nadprodukcji a drugi z racji niskich cen zboża. BRAWO panowie - jak głodne szczury zamknięte w klatce skaczecie sobie do gardeł i jeden zjadłby drugiego. Przyczyna słabej opłacalności chowu świń nie wynika z wysokich cen zbóż. Gdzieś jest problem bo jak zboża nie ma to ceny rosną a jak pogłowie świń na poziomie z lat 50 to cena tego nie uwzględnia...

Witam radził bym ci zwiększyć uzdał nawozów wielo składnikowych i zmniejszyć azotowych bo co to za proporcja PK do N to jak by dom na lichych fundamentach postawił nawożenie PK to fundament wysokiego plonu a bezmyślne walenie azotu to tylko pchanie się w koszty


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To na szybko robiona kalkulacja w celu udowodnienia że 2 tys zł to za mało żeby wyciągnąć 6t pszenicy z średniej klasy gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ziemia cięższa, dużo przejazdów, sam transport kosztuje bo na pole się nie teleportujesz. Policzyć wszystko to 100l mało. Nie każdy orze ciągnikiem 150km a pryska opryskiwaczem z belką 24m. Wziąłem pod uwagę średnie gospodarstwo ok 20ha z tym że ziemia dobrej klasy.

 

Ps. Wystarczy że przyczepę będziesz pełną ciągnął do domu - już Ci wychla więcej a to wszystko się liczy.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Ja bym dodał jeszcze 200 podatku i w moim przypadku 400 wynajęcie kombajny i wtedy mniej więcej by się zgadzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj