Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

wlkpmder    6

Wydaje mi sie że jedynie mogą wzrosnąć ceny pszenicy konsumpcyjnej po za tym raczej nie ma co się spodziewać większych cen. Ale może sie myle poczekamy zobaczymy nie ma co siać paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Panie i panowie jakaś dziwna sytuacja nastąpiła otóż w mojej okolicy nikt na razie nie chce kupować zboża. Jedyną firmą która kupuje na obecną chwilę i stała sie monopolistą jest Agro efekt który znowu oniżył cenę i skupuje pszenicę paszową po 1019 brutto wobec 1028 ostatnio. I co się dzieje zaczyna się panika dziś przed kościołem jak posłuchałem co niektórzy wygadują to się płakać chce że spadnie do 900 brutto bo każdy ma tyle zboża. I tak jeden przez drugiego nakręcają sie a firmy skupowe osiągają swój cel. Chłopa przestraszyć i złupić go do kości i wychodzi na to że tak będzie. Dziwne że nagle tanieje zboże, bydło, ziemniaki a rolnik i tak im sprzeda bo jest przestraszony i wiadomo musi kupić nawozy, paliwo itd. Ciekawi mnie ile czasu jeszcze nie będą kupować a jak będą to po jakiej cenie. Myślę że najbliższe 2,3 tygodnie sciągną od rolników dużą ilość zboża po niskiej cenie a potem ceny mogą rosnąć tylko nie będzie już czego sprzedawać bo poprzestraszani pooddają za pól darmo. Ja liczę na wzrosty i obym się nie pomylił. W Rosji chyba rzeczywiście jest kiepsko http://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/w-rosji-bilans-zboz-nadal-bedzie-napiety,42279.html a to może przełożć się na wzrost cen a i nie wiadomo jaka będzie pogoda jeszcze i jak wpłynie na zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co 900 zł za tonę to źle?

Nie pamiętacie jak 3 lata temu po 450 była.

Trza było sprzedawać jak w styczniu po 1100 była brutto.

Przecież teraz wiosna i to jest normalne że tanieje. Zawsze tak było.

Coś się dzieje bo u znajomego co zbożem handluję duża firma kupiła parę set ton i nie chce odebrać. Powiedziała mu żeby sobie ją sprzedał.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

eeee pitolisz coś tomek - pare set ton zboża topare set tysięcy pln straty. Ktoś cię wkręca ostro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To jest właśnie takie podejście że 900 zł cieszy, ja tego nie mogę zrozumieć właśnie. Niektórzy chyba cieszą sie z tego tylko że sprzedają a nie że zarabiają. Dzięki takiemu myśleniu dzieje się tak jak się dzieje. Jak było po 450 to i środki do produkcji były tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4009

Do Tomka i Innych -Pamiętajcie że ci co kupują to zawsze kłamią ,żyją z tego że Cię oszukają.Kiedyś gdy cała informacja pochodziła z TV i nie było internetu twierdzili że ich cena jest najlepsza, nikt lepiej nie płaci,tych złodziei słuchałem 25 lat,dzisiaj wiem każdego dnia co się dzieje na giełdach i z jakiego powodu ,i tylko to trzeba śledzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

ja to bym sprzedał w styczniu kiedy cena była wyższa ale pogoda mnie zniechecała teraz jak pogoda ładna to cena spadła ale i tak coś musze sprzedać nie czekam teraz troche i może kwiecien/maj reszte do ostatniego ziarenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Ludzie ale wy macie podejście. Każdy chce zarobić to normalne! Młyn, paszarnia chcą kupić najtaniej wiadomo. Handlowiec czy pośrednik też coś musi mieć bo nikt dobroczynnie nie pracuje. A rolnik chce sprzedać jak najdrożej sie da. Powiem tak trzeba jakąś nić porozumienia mieć. A teksty że pośrednicy młyny i inne takie to oszuści i złodzieje jest wręcz wyrwany z ław poselskich. Także gratuluje braku wyobraźni!!! Swoją drogą rolnicy też święci nie są - za takie wałki jak co niektóre cwaniaczki robią to powinno się ich o te puste łby skrócić!!!

 

I zgadzam się z niektórymi kolegami. W tej chwili pszenica ma cenę ok 1000 zł/t. Nadmienię że w większości to pszenica jara - o mniejszej jakości niż ozima. Więc czego jeszcze oczekiwać? Robię właśnie kalkulację dla pewnego gospodarstwa. Cena utrzymania i uprawy 1 ha pszenicy na IV klasie gleby wynosi mniej więcej 1950 zł; Średni plon to ok 6,5 tony z ha więc na chwilę obecną ok 6500zł. Po odjęciu amortyzacji zostaje ok 3500 zł. Mało?


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@stachu2005 orientujesz się może jaka cena pszenżyta w roli ? Bo mam dość świń. Wole zboże sprzedać. Nerwy sie skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

W sobotę sprzedałem pszenżyto po 80 + VAT, podobno zborze ma tanieć :unsure:

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dokladnie Asiu87 sa zyski i to duze(takie jak piszesz) na produkcji zboza ale wiesz ludzi im wiecej maja chca miec jeszcze wiecej taki juz jest Polak .Nabrali kredytów i teraz placza ze ich odsetki zjadaja i musza na czyms zarobic aby nie zbankrutowac:) A najwiecej marudza Ci ktorzy maja najwiecej :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

No cóż miło ze dyskusja się rozwija, co do cen jakby nie było one są zmienne,

jak niektórzy z nas byli 3 latkami cena pszenicy w latach 90 była 80zł w 1997r około 400zł, jęczmień kupowaliśmy 320zł/t

także papier wszystko przyjmie jakby każdy miał średnia 6 t na 4 klasie to byłoby super to poniżej 1000 było by super nawet przy drogim paliwie i nawozach (chyba ze inna 4 klasa u mnie 2 szpadle i podłoże żwir)

 

Z innej beczki:

właśnie przypadkiem wpadłem na ogłoszenie ziemi rolnej 4a i b duży kawałek jedyne 5zł/m2

 

kto jeszcze nie sprzedał to żałuje - inni natomiast o tym nie myślą zawsze sprzedają na wiosnę bez względu na okoliczności

ps. ja mam 7t żyta powiat czarnkowsko- trzcianecki PCT

kupię łubin gorzki lub słodki drobnonasienny - mogę dojechać do 150km 60 41 66 71 5

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

Ludzie ale wy macie podejście. Każdy chce zarobić to normalne! Młyn, paszarnia chcą kupić najtaniej wiadomo. Handlowiec czy pośrednik też coś musi mieć bo nikt dobroczynnie nie pracuje. A rolnik chce sprzedać jak najdrożej sie da. Powiem tak trzeba jakąś nić porozumienia mieć. A teksty że pośrednicy młyny i inne takie to oszuści i złodzieje jest wręcz wyrwany z ław poselskich. Także gratuluje braku wyobraźni!!! Swoją drogą rolnicy też święci nie są - za takie wałki jak co niektóre cwaniaczki robią to powinno się ich o te puste łby skrócić!!!

 

I zgadzam się z niektórymi kolegami. W tej chwili pszenica ma cenę ok 1000 zł/t. Nadmienię że w większości to pszenica jara - o mniejszej jakości niż ozima. Więc czego jeszcze oczekiwać? Robię właśnie kalkulację dla pewnego gospodarstwa. Cena utrzymania i uprawy 1 ha pszenicy na IV klasie gleby wynosi mniej więcej 1950 zł; Średni plon to ok 6,5 tony z ha więc na chwilę obecną ok 6500zł. Po odjęciu amortyzacji zostaje ok 3500 zł. Mało?

tylko porównaj młynarza i posrednika z rolnikiem i ciekawe który zawsze wychodzi lepiej na zbożu napewno nie rolnik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

6,5 tony z hektara na 4 klasie ziemi ciekawe.

Co roku jest na 4 klasie 6,5tony?

Co roku zboże kosztuje 1000zł?

Co roku są idealne warunki na zboża?

Rolnictwo to robota pod chmurką i bardziej ryzykowne niż gra na giełdzie.

To, że teraz trochę zarabiają producenci zbóż nic nie znaczy bo trzeba brać średnią przynajmniej z 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

dzisiaj oferta emplex słupca na jeczmien 800zł/t brutto szok spadek z 870zł ciekawe za co dostaje minusy za posty co za ku... de... jak gó... d*py sie uczepił

Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trafiają się jeszcze tacy kupcy, którzy umawiają się na opóźniony odbiór zbóż z ustaloną ceną, a gdy cena na rynku spada, odwołują zamówienie. Jak tu się nie zdenerwować. <_<

 

 

W takim przypadku spisuj umowe,jak tak właśnie zrobiłem i dzis wywoziłem.Troche się spóżniłem przez chorobe ale i tak 1000zł netto to dla mnie bdb cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

proponuje wrocic do dyskusji ze stycznia kiedy dawali wam po 1100 zl brutto i malo po 1200 miala byc i co?

mowilem ze stanieje to niektorzy tutaj twierdzili ze propagande sieje i ze nie w temacie pisze

idzie wiosna Agencja leci w kulki i to ostro wiszą mi sporo kasy a dzis informacja ze nie wyrabiaja sie z kontrola wnisoku i przedluzenie decyzji do 31 maja

pewnie i kasa bedzie w czerwcu to nie zbieg okolicznosci celowo to robia raz zeby zarobic na odsetkach po drugie zeby ludzie wypychali ziarno a ono bedzie taniec bo nie ma innego wyjscia ktos musi zarobic na naiwnym chlopie tak bylo jest i bedzie niestety przykre to.....do tego ten PROPAGANDOWY AGROBIZNES nie OGLADAJCIE TEGO!!!! oni dobrze wiedza ze duzo ludzi to oglada i sieje propagande a gdzie Ci eksperci i ich prognozy zbozowe pamietacie??

ja sprzedalem po 108 z vat i nie zaluje ( moze tylko tego ze kuku nie sprzedalem a dawali po 93 brutto ) kasa juz wydana teraz tylko Agencje musze przetrzymac...

 

ktos sie orientuje po ile kukurydza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

@mały dobrze mówisz że była gadka że pszenica po 1200zł/t bedzie :D

 

Podlaskie- pszenżyto strasznie poleciało z 850 na 720zł netto :o pszenice i jęczmień 20-30zł/t, owsa wogołe nie biorą w okolicy.

 

Kukurydza 800zł/t netto.

 

Jedynie strączkowe trzymają cene ~950zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Prawie co roku sytuacja się powtarza, gdy tylko się robi cieplej to zboże tanieje, ja zawsze sprzedaję większość w styczniu, w tym roku jęczmień paszowy udało się sprzedać po 870 netto, teraz nagle spadł na 800 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj