Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

tomek73    579

Jak pójdzie do góry to w drugiej połowie maja,albo później, wcześniej nie ma co liczyć.

W tamtym roku na początku czerwca była droższa niż w lutym, ale tylko tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cena 1000 zl za pszenice to malo?trzymalem w ubieglym roku do czerwca bo myślałem że zdrożeje.sprzedalem po 840 a wcześniej cena była 960.wiosna tuż,tuż zanosi się bez strat to i zaraz ogłoszą optymistyczne prognozy.sam osobiście nie wierze że podrożeje znacznie

 

 

To jakoś dziwne miałes ceny.Ja w zeszlym roku w lutym konsumpcyjną pszenice sprzedawałem po 818 w kwietniu po 944 a na początku maja 1007z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

w lubelski takie ceny były w poprzednim sezonie.cena z wczoraj 1010 brutto za paszowke.jeczmień 850 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

no kurcze u mnie też nikt zboża nie kupuje a jak już to tylko za wymiane za nawozy i cena spada-może być ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

W zeszłym roku czekałem ze sprzedażą zboża 2 tyg przed żniwami ale nigdy nie ma pewności jak zrobić by było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Sprzedajcie i nie bedziedziecie sie przejmowac i myslec .Ja sprzedalem po 1070 brutto za paszowa i mysle ze dobrze zrobilem teraz pieniazki na lokacie siedza :)Zostawiam 50 ton jarej w razie cos by wymarzlo. i sprzedam w marcu i zobaczymy ile stracilem :)Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Animex Grodków pszenica paszowa 1060 brutto.Komex Agro z Katów Wrocławskich trzyma cene 1080 za konsumpcje,zna ktoś ta firme,handlowal ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jęczmień od dziś podwyżka z 820zł na 840 zł netto

Pszenżyto 840zl n

Zyto 680zł n

Pszenica k. 980zł n

pszenica paszowa 960zł n

Ceny z cennika ,Rogów Łódzkie

 

Radzę nie panikować , wcale tak dużo nie nakupili zboża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Animex Grodków pszenica paszowa 1060 brutto.Komex Agro z Katów Wrocławskich trzyma cene 1080 za konsumpcje,zna ktoś ta firme,handlowal ktos?

Komex agro Katy Wr nie ma problemu z płatnosciami:))) przy wiekszej ilosci mozliwosc negocjacji cen Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To napiszcie jaka cene bym dostał za dostarczenie 130 ton konsumpcji bo domyślam sie że mam do czynienia z pracownikiem tej firmy)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To napiszcie jaka cene bym dostał za dostarczenie 130 ton konsumpcji bo domyślam sie że mam do czynienia z pracownikiem tej firmy)))))

ja akurat jestem rolnikiem:D:D:D dzisiaj woziłem tam pszenice:))) mysle ze taka ilosc po 1100 bys dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

osadkowski 1000 netto w świdnicy za konsumpcje


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

pszenica na MATIF spadła wczoraj do 239,75 euro za tonę to 996 zł (w przeliczeniu). Spadek poniżej 1000 zł (w przeliczeniu ) po raz pierwszy od wielu miesięcy. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Matiff ostro w górę,

byłem dziś na skupie jednym zero ruchu, a nowe silosy popostawiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie od dziś Golasz Golub Dobrzyń w dół jęczmień 800 pszenżyto 885 pszenica 990 kukurydza 885 ceny netto na skupie dużo sprzedających

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Co sądzicie o tym http://www.wrp.pl/ro...ek-zbóż-słabnie Informacja znajduje się na stronie Wiadomości Rolnicze Polska na 2 stronie i dotyczy sytuacji na rynku zbóż w Rosji

 

No to jak tak dalej będzie to Ukraina zacznie stopniowo zaspakajać Rosjan zbożem a u nas ceny wzrosną. Ale kiedy to jeszcze będzie. Trzeba się raczej patrzeć na Argentynę i USA. Jak u nich będzie kiepsko to u nas za***iście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Dziś w mojej okolicy propozycja jęczmień 760 brutto żyto 750 Brutto, jeden ze skupów zawiesza zakup zboża do końca marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

panowie a jak by się miała sprzedaż pszenicy jarej na siew (do sąsiada) (kwalifikat zasiany w 2012) do tego owianej bo trochę syfu jest, po ile policzyć co myślicie, poworkować i owiać trochę roboty by było. ile za tone mozna wołac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj