Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rogów JAKPOL woj. łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Czy tendencja się jeszcze zmieni i cena zacznie rosnąć? Na razie czekamy... 100t pszenicy konsumpcyjnej i 50t jęczmienia się ostało ... Teraz pewnie zaczną się problemy z robakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja też spokojnie czekam. Nawozy mam kupione a za dopłaty kupię ŚOR. Tylko szkoda że jeszcze one nie przyszły ... Myślę że zboże będę sprzedawał w maju.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja właśnie słyszałem że najlepsze ceny mają być od połowy kwietnia do końca maja. Sprzedałem część, nawozy kupiłem, zbiorniki ON już tankuję, przeglądy porobione. Czekam na zwyżki cen bo rzepak jeszcze czeka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Agro efekt dziś podwyżka z 1037 na 1048 pszenica paszowa brutto, konsumpcyjna bez zmian 1070 brutto. Nie wiem co o tym myśleć,wszyscy piszą o obiniżkach a tu podwyżka, tak grają ceną co parę dni to w dół to w górę o te 10 zł????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Nie było jeszcze raportu ARR o przewidywanych cenach skupu więc się handlarzyki zamartwiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

ja tak chwaliłem Młyny Michalczyka, że tzymają łądą cenę, a tu proszę, też potanieli. pszenica z 1030/1050 spadła na 1000/1020.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Mam propozycje:

jęczmień paszowy: 830zł/brutto

pszenica paszowa: 930zł/bruto

 

W sumie mam tego niecałe 10 ton, gdyby ktoś był zainteresowany kupnem i zaproponował wyższą cenę to proszę o kontakt na PW, jestem z łódzkiego, okolice Wielunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Mam propozycje:

jęczmień paszowy: 830zł/brutto

pszenica paszowa: 930zł/bruto

 

 

Nieźle ktoś chce na Tobie zarobic.

Ja dzis sprzedałem łódkę jęczmienia, to mi dali 850 ale netto.

 

Pszenicę też moocno tanio chcą wziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

A jednak wczoraj sprzedałem pszenice, po 1100 zł brutto ,ceny nadal spadają niechciałem ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

 

Nieźle ktoś chce na Tobie zarobic.

Ja dzis sprzedałem łódkę jęczmienia, to mi dali 850 ale netto.

 

Pszenicę też moocno tanio chcą wziać.

 

Też tak myślę. W sumie pszenica nie jest za czysta bo dużo zielonego było po żniwach (ozima, do tego rzadka) ale za to jęczmień jary bardzo ładny, śmiało można go do siewu brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Jęczmień jary do siewu sprzedałem po 850zł, jeszcze trochę zostało, pszenicę kolega kupił po 1050zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Niedaleko mnie gorzelnia kupowała żytko po 730 netto, cały czas szły praktycznie dostawy bez kolejki.

Dzisiaj się dowiedziałem że kolejka już spora i na zapisy trzeba się ustawiać, cenę nadal trzymają. Tak więc propaganda działa:)

No a my nadal czekamy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Dziś sprzedana pszenica na lokalnym skupie 970 netto ,niby niewielkie zainteresowanie sprzedających ale cena 10 zł na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

Dziś sprzedane ostatnie tony pszenicy w okolicznym skupie po 1010 brutto tydzień temu było 1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Nie ma co panikować bo teraz wszyscy sprzedają (dobre działania spekulantów) ale pszenica (maj czerwiec) będzie w cenie bo jej mało, z owsem może być nieciekawie


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

tez tak myślę obniżają cenę bo ludzie nie sprzedają ale 3-4tyg ludzie sprzedadzą kupią nawozy paliwo i tyle a zboża niema więc żeby zachęcić do sprzedaży będą musieli podnieść ceny jak ktoś nie potrzebuje kasy to warto trzymać marzec kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

daj namiar na chetnego na owies w tej cenie :) I skąd jesteś ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj