Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

elku87    26

Cena spada w dół w skupach kolejki jak w żniwa ...


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Pszenica:

Piast Ostrów Wlkp 980netto

Tasomix 990netto

Dosshe Kalisz 1000netto

De Heuse Łęczyca 980netto

 

@Elku87 kupowana przez was pszenica jakie musi spelniac parametry?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Za zboże zawiezione zaraz po żniwach lepiej płacili i było większe zainteresowanie zakupem niż teraz. Jest to dziwne. Pewnie znów ukratkiem importują zboże z zagranicy.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

po dzisiejszym raporcie o bilansie kukurydzy i pszenicy w skali globalnej i USA wszystko będzie leciało na dół, może nie jakieś gigantyczne spadki ale systematycznie do żniw w dół.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JA pszenicę jeszcze po 103 netto sprzedałem , a od dzisiaj po 100 zł i w duł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

No i zaczęło, wojna psychologiczna którą jak zwykle przegra rolnik przestraszony że cena spada i dawaj na skup kto tylko żywy. A im tylko o to chodzi. Jak to nie wiele potrzeba żeby wystraszyć człowieka, obniżka ceny i odrobinę propagandy jak to jest kolorowo ze zbożem że chyba bedzie trzeba do morza sypać bo taka nadwyżka się nagle zrobiła. Chłop potrzebuje na wiosnę pieniędzy i nagle okazuje się że wszystkiego jest za dużo zboża, świnek, mleka, bydła, ziemniaków i cena w dół a nawozy w górę co rusz, paliwo,materiał siewny w górę bo wiosna idzie i kupić trzeba. I nie chcę tu nikogo umoralniać bo to i tak nic nie da panikaż zawsze zostanie panikażem i nic i nikt tego nie zmieni. Dopiero początek lutego czas pokaże co będzie, swoją drogą jak są takie nadwyżki to po co dawać rolnikowi 900 950 1000 dać mu 500 i tak będzie zadoolony że tyle dostał. Podsumuwując spadek z 1048 brutto na 960 brutto paszowa agroefekt, kto ma sprzedawać bo będzie po 500 za tydzień. Chyba jestem jakiś inny czekam co pokaże marzec kwiecień, każdy robi jak uważa, i darujcie sobie krytykę bo jak coś to będzie moja strata a wasz zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja twierdze że 1020 brutto za paszową pszenice z podwórka (bo taką dostałem) to cena git i nie ma co narzekać. Chłopowi tak jak babie nigdy nikt nie dogodzi, tylko szkoda, że nikt nie pamięta jak po 450 była i to wcale nie tak dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Za to wszyscy pamiętają saletrę po 400zł. Sam ze sprzedażą czekam. Po żniwach wywozili pszenicę do portów - gdzieś to popłynęło. Do nowego daleko a że ruch się pojawił i cena w dół - normalne. Kto poczeka powinien zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja sprzedałem w połowie stycznia paszówkę po 1060 brutto i jak na razie nie żałuję. Jak będzie dalej się okaże :mellow:


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a po 1500zł saletry nie było???? szkoda się kłócić ale wg mnie cena bardzo dobra,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

ja dziś sprzedałem po 1030 netto ale do końca przyszłego tygodnia mam dowieźć resztę w sumie ze 40 ton będzie jeszcze, wywożę bo cena mnie satysfakcjonuje w 100%. nie ma co narzekać a nawozu jeszcze nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Poszły dzisiaj 3łódki pszenicy kons po1040n i 2 żyta kons po 750n , jutro miały iść jeszcze 2 żyta ale kupujący się wycofał za te cene - za 730n by wziął ;/ Ceny z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jakie to woj. ? DO mnie przyjezdzaja w poniedziałek po żyto kons 740n i drugi kurs czwartek ma byc sprzedaz bezposrednio do młyna bez posredników z podwórka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
Napisano (edytowany)

łódzkie,pow.brzeziny

a co ciekawe dzisiaj odebrałem 4 telefony od dużych firm o zakup ziarna , jak nigdy - więc szukają zboża , a obniżają cenę bo ludzie ostro sprzedają , bo jest ladna pogoda teraz.

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Pogoda się poprawia i ceny z automatu w dół.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

Witam. Panowie chyba zapomnieliście ile pszenicy zostało zaorane po zimie. W Centrum, Wielkopolsce, na Kujawach ozimej zostało niewiele, to niby skąd taki urodzaj? Jęczmień ani kukurydza nie zastąpią pszenicy. Import też nie będzi tani, bo niby skąd? Nie panikujmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Tylko się cieszyć że teraz panikarze sprzedają to nie będą psuć rynku potem .Dopiero luty a do żniw jeszcze cho cho ! Im więcej teraz sprzedadzą rolnicy tym więcej wywiozą w świat handlarze tym potem będzie większa cena na wiosnę jak będzie trzeba ściągać z powrotem .Tylko się cieszyć z tego .Kto rozumie co jest grane to czeka a kto ogląda agrobiznesy i jest podatny na spekulacje to niech wozi :) .Swoje robi też brak dopłat bo tu mądrego nie ma i kto jest goły to musi sprzedać zboże .Osobiście czekam choćby do końca czerwca .Stracić nie stracę a zyskać z dużą dozą prawdopodobieństwa można więc o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

W ubiegłym roku też byłem taki pewny i czekałem a ceny z dnia na dzień szły w dół. Musiałem trzymac pszenicę do listopada żeby odebrac te cenę co była w kwietniu, ale każdy robi jak uważa, ja w tym roku nie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

O tym właśnie wczoraj pisałem. U Was w Małopolsce ozima nie wymarzła i macie co sprzedać. W innych częściach kraju sytuacja jest zupełnie inna, jara przesiana w miejsce ozimej nigdy nie da takiego plonu, więc myślę, że sytuacja na rynku wyklaruje się trochę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

pszenica 990-1030t/brutto paszowa-konsumpcyjna, inny skup 1020-1040t/brutto, saletra 1440t/małe worki, 1420t/big-bag, na wymianę jeszcze taniej o 20zł/t lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Tylko się cieszyć że teraz panikarze sprzedają to nie będą psuć rynku potem .Dopiero luty a do żniw jeszcze cho cho ! Im więcej teraz sprzedadzą rolnicy tym więcej wywiozą w świat handlarze tym potem będzie większa cena na wiosnę jak będzie trzeba ściągać z powrotem .Tylko się cieszyć z tego .Kto rozumie co jest grane to czeka a kto ogląda agrobiznesy i jest podatny na spekulacje to niech wozi :) .Swoje robi też brak dopłat bo tu mądrego nie ma i kto jest goły to musi sprzedać zboże .Osobiście czekam choćby do końca czerwca .Stracić nie stracę a zyskać z dużą dozą prawdopodobieństwa można więc o co chodzi ?

 

Bardzo ciekawe, skąd taki pewny jesteś że nie stracisz?? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Nie prorokujcie o plonach jarej w centralnej części kraju , u mnie wymarzła wszystka ozima 10 ha ,przesiane jarą z centrali[Nawra i Bąbona]uzyskany plon 6 ton z ha.W okolicy wszyscy mieli super plony pszenicy jarej i wszyscy trzymają .Ja swoją sprzedałem w czwartek po101+vat,jak dla mnie cena wystarczająca i nie mam nerwów czekać co będzie dalej .Odnośnie zapasów z całej wioski to ja pierwszy sprzedałem zboże, tak więc zapasy jeszcze są spore.Jak wywoziłem w czwartek i piątek to pytających się o ceny było dużo osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

dużo ludzi sprzedaje bo potrzebuje kasy na nawozy,itp.kasa potrzebna wiec trzeba sprzedać bo skąd wziąć ,dopłaty słabo wypłacają wiekszośc chyba jescze nie dostała.,a tak to każdy by do czerwca trzymał,bo wtedy droższe jest zazwyczaj.

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ruch jest nie ma co bo ludzie beda w pole za miesiac wyjezdzać a oni sobie zrobia zmowe cenowa zobaczycie kupia teraz i przetrzymaja wszystkich pozniej z cenami a i tak sprzedac trzeba bo malo kto bedzie tryzmal do zniw tym bardziej ze pozniej wymyslaja ze robak w pszenicy czy cos tam innego i z ceny obetna.

swietokrzyksie pszenica od 100 do 105 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj