Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

marek1977    1298

Strzelno nadal trzyma 1000zł/netto za pszenicę,dźisiaj byłem z wiaderkiem zobaczyć na parametry i sprawdźić ,czy jest ruch w interesie,był jeden ciągnik z pszenicą i jedna naczepa co wywoziła, a tak cisza , i jak to powiedział gość z biura byle do wiosny ,bo wydaje się że ładnie przezimują uprawy?.Moim zdaniem jeśli wszystko będzie OK na wiosnę to faktycznie te ceny może nie spadną ,ale pewnie i nie skoczę na 1200zł jak to wszyscy trąbili już w grudniu???>Może się mylę ,czas pokaże???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

jaki kupowałeś paszowy czy konsumpcyjny?

paszowy


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

w mojej okolicy i w jakimś tam promieniu pszenica po 1000, a jęczmień po 800-810 netto. Ceny od dłuższego czasu na tym samym poziomie choć ostatnio w niektórych przypadkach spadły o 10 zł na tonie a więc podwyżek na razie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne. Odbieram własnym transportem. Płatność przy załadunku, okolice Inowocławia tel 606 322 074

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@wyrebski1 nie wiesz ile placi NEOROL za pszenice?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

@farmervip - co do mojego postu to miałem na myśli najwyższe ceny z całego ubiegłego roku, nie tylko z samego początku.

a na pewno w wielu miejscach można było momentami otrzymać wyższe ceny za niektóre zboża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Strzelno nadal trzyma 1000zł/netto za pszenicę,dźisiaj byłem z wiaderkiem zobaczyć na parametry i sprawdźić ,czy jest ruch w interesie,był jeden ciągnik z pszenicą i jedna naczepa co wywoziła, a tak cisza , i jak to powiedział gość z biura byle do wiosny ,bo wydaje się że ładnie przezimują uprawy?.Moim zdaniem jeśli wszystko będzie OK na wiosnę to faktycznie te ceny może nie spadną ,ale pewnie i nie skoczę na 1200zł jak to wszyscy trąbili już w grudniu???>Może się mylę ,czas pokaże???.

czy nie skoczą to nie jest powiedziane jest wiele czynników które za tym przemawiają ruscy już myślą o zniesieniu ceł na import bo u nich wogóle pszenicy nie ma a co do zimy to czekajmy na luty jak już pisałem w poscie z tematu o warunkach pogodowych jak będzie wyż rosyjski w lutym wystarczajaco blisko nas to jeszcze może niezłego bigosu narobić a największe zwyżki na cenach zawsze są kwiecień czerwiec wiec spokojnie a czy tak dużo brakuje do tego 1200 niewiele przecież


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Pszenica konsumpcyjna 1110 brutto. Paszowa 1020. Średnia cena 1040 brutto. Wszystko zależy od białka i gęstości. Tylko nikt nie chce przywozić, w pobliskich skupach też pustki... Każdy liczy że będzie więcej, o ile będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ludzie moze i by wozili pszenice ale pogoda jest zimowa sypie snigiem mnie to np sie odechciewa w takiej pogodzie ladowac pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Raczej nie mają czego wozić . Zeszły rok był jaki był wiadomo ,że pszenica nie plonowała co odzwierciedlają dzisiejsze ceny.

Ale raczej już nie będzie drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja zaczynam sprzedawac jutro jedzie pierwsze auto pszenicy 1010 netto parametry na pograniczu konsumpcja/paszówka. Szukam chetnego na żyto typowa konsumpcja 50t 750 netto i owies około 30-35t paszowy 630 netto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Kupowałem dziś środki i tak zagadałem jak to będzie z ceną pszenicy. I ponoć ma drożeć w najbliższym czasie a jak będzie zobaczymy, oby się sprawdziło i nie był to maj ani czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

elewator Jabłowo ceny netto z gospodarstwa z nowych zbiorów 2013:

-rzepak 1700zł/t,

-jęczmień 780zł/t,

-pszenica paszowa 880zł/t,

-pszenica konsumpcyjna 900zł/t

 

orientujecie się kto kontraktuje kukurydzę z nowych zbiorów na sucho bądź mokro?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj