Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1304

Pewnie Orchowo ,bo kolega wyrebski1 ma tam blisko,a co do samego zboża to w dzisiejszej lokalnej gazecie są może 2 ogłoszenia sprzedaży jęczmienia i więcej nic.Zawsze było pół rubryki!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

jestem po słowie w miejscowej paszarni na sprzedaż jęczmienia za 850zł/t i mieszanki 50%owsa 50%jęczmienia za 760zł/t... ceny netto. w przyszłym tyg planuje trochę sprzedać.

dzisiaj dzwoniłem:

jęczmień Komplexmłyn Wągrowiec 790zł/t

Chemirol Wągrowiec-na razie nie kupują ale ostatnia cena 845zł/t

ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Ampol-Merol Oddział Białogard

Pszenica paszowa 970 zł, konsumpcyjna 1030 zł, ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

U mnie w okolicy zaczyna brakować towaru niby cena na punktach oscyluje ok 1000 ale można wynegocjować jeszcze więcej oczywiście chodzi o pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

bo tak myślę, że sporo ludzi już sprzedało pszenicę. W mojej okolicy pszenica ozima wymarzła w tamtym roku w 100%, siano jarą tylko ale sporadycznie, więcej zasiali kukurydzy w to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Ja uważam że to jest jednak zagrywka żeby wzbudzić panike i wywozić no nie oszukujmy sie w styczniu pszenica sie w zasiekach nie nakoci :) bądźmy dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

nie ma co narzekać na cene...Mamy podwójne żniwa byle towaru było dużo.... U mnie po 1060netto W młynie sprzedawałem i oczywicie transport ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

koledzy nie orientujecie sie kto skupuje jęczmień jary w podlaskim głowie mi chodzi okolice sokółki białegostoku dąbrowy biał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Nie mogę tego zrozumieć. W mojej okolicy obecna cena skupu pszenicy wynosi od 1050 za paszówkę do 1120 za konsumpcję. A le biorę gazetę do ręki i czytam ogłoszenia: sprzedam pszenicę 8 ton po 950, 12 ton po 1000, 100ton po 1000 itp i to nawet dzisiaj, patrząc na miejscowości to od skupu mają 5, 7 czy 15 km. A nie które firmy dają swoje samochody gratis a jak mało zboża to trzeba zapłacić 100 czy 150 zł za dojazd. Skąd się biorą takie jełopy co mają skup pod nosem że nawet polną drogą mogą przejechać. Wytłumaczy mi ktoś bo nie rozumiem czym się kierują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak ktoś ma pszenicę czy pszenżyto nie za czyste trochę rozkruszu czy nawet minimalnie z innym zbożem zmieszane to wie że nie dostanie 1120 i woli dostać mniej a sprzedać tak ja za czyste pszenżyto dostałem 870 plus wat a zostało mnie kilka przyczp z 10-20 % żyta to nie mam co tam wozić tylko z domu jak małorolni biorą za 800 a wrazie nie sprzedam zostają gorzelnie a tam coś koło 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ok 1120 nie dostanie, zgadza się ale przy paszowej biorą jedynie wilgotność i sieją czy nie ma robaka i koniec. Nie chce mi się wieżyć że wszyscy nagle mają rozkruszka, trojszczyka, wołka czy jescze coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wczoraj umówiłem sie wstepnie na 50t pszenicy parametry na granicy konsumpcja-paszówka 1000netto lubelskie dziś dzwoni gosciu i mówi ze za 1000 brutto moze wziaść wiec powiedziłęm - bujaj sie :)

 

Jakby co to mam do psrzedania 50t pszenicy, 50t zyta, 35t owsa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a po ile kukyrdze placa? ja pszenicy juz nie mam i jestem zadowolony :D jak ktos ma na koncie moze jeszcze poczekac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie mogę tego zrozumieć. W mojej okolicy obecna cena skupu pszenicy wynosi od 1050 za paszówkę do 1120 za konsumpcję. A le biorę gazetę do ręki i czytam ogłoszenia: sprzedam pszenicę 8 ton po 950, 12 ton po 1000, 100ton po 1000 itp i to nawet dzisiaj, patrząc na miejscowości to od skupu mają 5, 7 czy 15 km. A nie które firmy dają swoje samochody gratis a jak mało zboża to trzeba zapłacić 100 czy 150 zł za dojazd. Skąd się biorą takie jełopy co mają skup pod nosem że nawet polną drogą mogą przejechać. Wytłumaczy mi ktoś bo nie rozumiem czym się kierują.

 

A no może maja robaka, może wigotność duża, może głuchy owiesa może zatęchłe skąd wiesz jakie?? Odrazu od jełopa wyzywasz. Pewnie dają tira gratis jak leci dalej do portu albo w Polskę bo inaczej to policzy ci taniej albo powie sam przywieź. Tyle za dojazd to se policzy jak jest niedaleko tak jak mówisz pod nosem, a jak dalej i niemasz całego samochodu to powie bujaj się :D albo pociągnie z kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

u mnie 1080 konsumpcja, paszowa 1020 brutto. Ale podobno idzie na dół i będzie zmiana na 1050 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

Chemirol;

jęczmięń 830 zł netto

żyto 740 zł netto

Podobno prawie w każdej dostawie rozkruszek i cena w dół!

to z watem wychodzi za jeczmien paszowy 888zł to dziwne bo zawsze mniej płacili niż emplex-słupca bo w słupcy mieli po 870złbrutto musze skoczyć do orchowa bo mam do nich 15km a do słupcy 35km zawioze próbke do badania ciekawe co mi wyjdzie mam pytanie a jak u nich z płatnosciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

to z watem wychodzi za jeczmien paszowy 888zł to dziwne bo zawsze mniej płacili niż emplex-słupca bo w słupcy mieli po 870złbrutto musze skoczyć do orchowa bo mam do nich 15km a do słupcy 35km zawioze próbke do badania ciekawe co mi wyjdzie mam pytanie a jak u nich z płatnosciami?

nigdy nie było problemów z płatnością, a kolega skąd jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekord1991    1

w pomorskim kupiłem pszenżyto po 850zł i żyto po 700zł, poszukuje jeszcze około 20 ton pszenżyta i 15 żyta woj, pomorskie


kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinaa    0

Witam! W kujawsko-pomorskim proponowane ceny zboża: pszenica paszowa 1000, pszenica konsumpcyjna 1020, jęczmień 830, owies 630, pszenżyto 890, kukurydza 900. Ceny netto z odbiorem z gospodarstwa, ilości całosamochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj