Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maly00    26

fakt ze plony byly nizsze ale rok temu na wiosne pszenica kosztowala 800 zl netto a teraz bedzie pewnie kolo 1000 zl wiec wzrost jest duzy jakby rok temu byl urodzaj kosztowlala by pewnie z 60 zl nettotego jestem pewien, piszesz ze sasiedzi nie maja juz ziarna a ilu z nich teraz prowadzi intensywna hodowle? i kupuje koncentraty? ja troche uslugowo kosze to widze jak jest plon slaby fakt ale z kim nie gadalem to kazy likwiduje bo po takiej cenie nie oplaca sie trzymac lepiej zboze sprzedac i czysta kasa...wiec jak wszyscy beda handlowac ziarno drogie nie bedzie nawet jak plony beda srednie....u mnie na wsi nikt jeszcze zboza nie sprzedal kazdy czeka na lepsze czasy.....do tego jak kukurydza bedzie taniec dalej to moze byc tak ze zrobi sie ruch na kuku a pszenica pojdzie w odstawke bo ze wszysktiego maki nie zrobia chociaz pamietam jak i paszowa szla za kons. bo byla tansza i bylo jej duzo....trzeba monitorowac rynek wiele pewnie przed nami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

tam gdzie nie wymarzło ludzie moze mają. U nas wozili w żniwa dużo bo kazdy chcial trochę grosza złapać bo ich wiosna przybiła kosztami. Ci co trochę zostawili to wysprzedali sie w listopadzie jak cena skoczyła na 1040. Klasyczny przykład 'efektu owczego pędu" jeden zacząl wozić i cała reszta za nim traktory i żmijki nie stygły. Ja jako jedyny we wiosce mam zboże na sprzedaż. TEraz w skupie 1070 i i nikt nawet przyczepy nie przywiózł a już pytają niektórzy o jarą do siania, a unas wszyscy mieli przecież jarą to coś nie tak. A z tą trzodą to masz racje świni nie zobaczysz, ja mam jedną na własne potrzeby to wszystkie dzieciaki przychodzą oglądać co to jest świnia. o bydłe nie wspomnę to do zoo trzeba jechać. a i kurę czy kaczkę coraz trudniej zobaczyć. ale jak ktoś wcześniej napisał nie wychodujemy my wychodują nasi sąsiedzi z Niemiec Danii czy Holandii co za różnica czy u nas czy u nich świnka zjeść musi powietrzem nie urośnie.Może nie będzie taniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Porozmawiajmy trochę o sytuacji rynkowej.

W obecnej chwili u mnie w regionie pszenica na cele konsupcyjne jest w cenie 1010zł/ton (netto). Z tego co wiem porty zboża nie biorą,narazie, młyny mają co najmniej 30 dniową rezerwę.Z raportów Sparks nic nie wynika!!! Moje pytanie się odnosi do tego czy ktoś z was ma jakieś informacje dotyczące koniunktury na przyszle 2-3 tygodnie. Bo się zastanawiam czy sprzedać po aktualnej cenie czy czekać niewiadomo na co.

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja pozostane przy swoim mimo wszytko..skoro mlyny maja przerwe porty nie ida hodowla pod coraz gorzej stoi do teg idzie zima w tym roku ma byc wczesna wiosna poczatkiem marca to moze byc tak ze jak zima ustapi powiedzmy za jakies2-3 tygodnie beda lepsze warunki na handel wiecej ludzi wyjedzie do skupu i wtedy moze byc roznie....jakbysmy tu wiedzieli po ile bedzie w marcu pewnie dyskusji by nie bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3371

Jak zwykle nazlatywało się proroków pod zmieninymi nikami i sieją ferment to o wczesnej wiośnie to kosmicznych zapasach a tak naprawdę to nikt tego nie odgadnie tylko można robić założenia że :

-pszenicy jest ale mało w stosunkiu do poprzednich lat a gdybanie że tu mniej zjedzą tam mniej potrzebują nie ma znaczenia bo to już uwględniono w wyliczeniach a i tak jest mniej niż dwa sezony wcześniej gdzie cena dobijała do 1200 zł/t więc należy założyć że cena co najmniej minimalnie złapie ten poziom w maksimum cen .

-następna sprawa to same wpisy powyżej i te które pojawią się poniżej świadczą że podaż zboża jest tak mała że "naganiacze" nawet działają na tym forum :) ze zdwojoną siłą

-Istnieją takie zjawiska paniki gdy jeden przez drugiego wozi ale są to tak zwane w środowisku handlowców "sraczki" które sprzedają wtedy gdy zboże tanieje a potem by zagłuszyć poczucie winy tłumaczą sobie że że kupili tańsze nawozy .No ale mamy demokrację więc kto komu zabroni taniej sprzedać .

-następna sprawa to że dopiero jesteśmy na półmetku sezonu więc straszenie że ktoś w tym roku zostanie z zapasami jest śmieszne i bez składu .

Ja osobiście zakładam że zboże będzie droższe więc mnie bardziej interesuje wiadomoś kiedy ?Czy to już w lutym czy dopiero w maju a może nawet gdy "naganiacze " i spekulanci popracują to dopiero w czerwiec/lipiec ale kiedyś wzrost nastąpi .

 

Ps.do "naganiaczy"

Nie straszcie wołkami ,rozkruszkami bo to działa tylko gdy zboże jest po 400 zł /t a obecnie choćby biegało po przyczepie to i tak weźmiecie z pocałowaniem ręki jak zwykle z resztą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Z tymi robakiami to masz rację. Widzę co jest u mnie, wszystko ładują do jednego bina wsypią kilo fofowodoru 2 tygodnie poleży i partia jedzie w polskę.

Problem jest w tym, że argentyna, australia zaczeły żniwa. Niewiadomo jak im tam się urodziło? Bo jak tam jest nieurodzaj to faktycznie ceny mogą kształtować się niedługo w granicy 1100zł/ton. Ale jeśli jest na odwrót to ceny same z siebie na giełdach rolniczych pójdą w duł. I cena pszenicy wruci do stanu listopada po 900zł/ha. A ja mam na magazynie jakieś niespełna 300 ton. Przy takiej ilości każda złotówka ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Nie wiem jak to z tymi żniwami ale słyszałem ze Argentyna to akurat zaczyna zasiewy a nie żniwa. Dziś byłem na młynie podpisać fakture i na dzień dzisiejszy cena w dół jakieś 107zł na tonie brutto mniej. Na dzień dzisiejszy nikt sie nie wychyla z ceną zobaczymy jak sie to dalej rozwinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3371

Właśnie o to chodzi że na półkuli południowej wcale nie jest kolorowo i wspomniana Argentyna podaje mniejsze zbiory choć raporty z USA tego nie uwzględniają i uważają że lepiej wiedzą niż sami argentyńczycy którzy widzą na własne oczy a nie czytają z papierów spekulantów giełdowych .W Australi także szaleją pożary nie notowane w historii które niszczą plony co może samo przez się nie wpłynie znacznie na ogólny plon ale świadczy o suszach a to już finalnie da w efekcie niższą podaż .Brazylia jak słyszę za plecami w Agropierdołach także fatalnie .Niedobory w Teksasie itd .... wzrosty cen to dopiero będą a obecne zawirowania mają tylko na calu wystraszyć tych którzy są niezdecydowani więc reausumując to zawirowania na giełdach może będą ale to niespowoduje że zboże się "wykoci" a obecna bańka spekulacyjna na zniżki wcześniej lub póżniej pęknie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Zgadzam sie z przedmówcą obnizki cen działają niejako na wieksze zainteresowanie sie rolników cenami i nerwówką na rynku, wywozić czy nie wywozić i czekac aż cena spadnie. Ogólnie to chodzi o to aby oszacować mniej więcej ile zboza jest na rynku, jeżeli rolnicy by sie zmówili i zatrzymali sprzedaż ziarna na około miesiąc to dopiero wtedy cena by podskoczyła do góry pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

żyto: opadanie 259, gęstość 77,5, zanieczyszczenia 5,5

młyny Szczepanki

odbiór z podwórka tirem

cena 750 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PHU Gawor pszenica 1100zł cena z szyldu przy drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś pytałem o cenę pszenicy w paszarni Motycz (lubelskie). Podali mi 900 netto za paszówkę u mnich na placu. Jak powiedziałem, że mam 50 T to mi dołożyć chcieli 20 zł/t i ich transport z podwórka. Konsumpcji nie kupują wcale.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Motycz coś i tak nieco poprawił się z cenami ale na jesieni o ile pamiętam to ceny mieli bezkonkurencyjne - czyt. najniższe ceny :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Czemu nikt nie pisze o pszenzycie to mnie dziwi nie chce mi sie wierzyc że macie samą pszenice i pszenżyto do sprzedania.. My wogóle nie siejemy jęczmienia bo jest to według mnie nie opłacalne w porównaniu do pszenzyta. Także wie ktos jak jest z ceną pszenzyta na rysnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

spoko panowie na Matifie przenica w góre ,(pośpiech jest dobry tylko pszy łapaniu pcheł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

W piątek ma byc jakiś amerykanski raport na temat zbóż Myslę ze to w zależnosci co tam napiszą będzie decydowało czy w górę czy w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

spoko panowie na Matifie przenica w góre ,(pośpiech jest dobry tylko pszy łapaniu pcheł)

 

 

Jutro znowu bedzie 250€ :D

 

Podlaskie pszenżyto tylko niewiem czy aktualne :)

Elewar 820

Parcewo 802

Orla 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

 

Jutro znowu bedzie 250€ :D

 

Podlaskie pszenżyto tylko niewiem czy aktualne :)

Elewar 820

Parcewo 802

Orla 800

Zapomniałeś napisać że to ceny brutto. W elewarze jak zaczną naliczać potrącenia za pobite ziarna to wyjdzie mniej niż w Parcewie gdzie na takie rzeczy nie patrzą. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

pszenica konsump...103, pszenżyto 80 ceny netto. dziś na giełdzie paryskiej zjazd do 250 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Poprawka na Parcewo 877 brutto oczywiście pszenżyto bo tylko to jeszcze zostało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Chemirol;

jęczmięń 830 zł netto

żyto 740 zł netto

Podobno prawie w każdej dostawie rozkruszek i cena w dół!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzicho   
Gość zdzicho

pszenżyto w pol-paszu w suchożebrach(mazowieckie)po 900 z vatem ale pszenżyto musi być czyste ,bez przytuli,i ani jednego ziarka żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

Chemirol;

jęczmięń 830 zł netto

żyto 740 zł netto

Podobno prawie w każdej dostawie rozkruszek i cena w dół!

 

a ta cena za jeczmien to w chemirolu oddział orchowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj