Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

maly00    26

ja jeczmien po 840 zl netto sprzedalem rok temu tez mialo nie byc zboza a jak wiosna przyszla to ludzie nie wiem skad wyciagali i wozili w szoku bylem jak caly dzien trzeba bylo w kolejce do skupu przestac....podobnie z rzepakiem w tym roku nie ma bo wymarzlo niskie plony i co? na poczatku szlo ladnie jak sie zorientowali ze towaru jest cena w dol kto trzyma do teraz za wiele nie zyskal....ten rynek jest bardzo niepewny to sa spekulacje ale tez analizy prawda jest taka ze poglowie spada i nikt swin w takiej relacji trzymal nie bedzie podobnie z drobiem jest a takie ceny zboz moga doprowadzic tylko do bankructwa wiele paszalni i gdzie za rok sprzedawac??na maka wszystkiego nie przerobia.....

 

w skupach nic sie nie dzieje pytałem znajomego magazyniera w jednej z firm to od początku grudnia kupili śladowe ilości co by tira nie zapełnił

no ja bylem w piatek to ruch byl pogoda do bani a ludzie jechali bylem tam z godzine maly skup a telefony bezprzerwy po ile co chodzi....jak cena pszenicy na matifie idzie w dol to i w kraju pojdzie na pewno posrednikow jest kazdy chce zarobic stabilna cena to kontrakt.....miejmy nadzieje ze rynek bedzie stabilniejszy pozdr;)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Firma Komex-agro z okolic Wrocławia dziś zmiana na cenniku z 1070 na 1100 konsumpcja, 1030 na 1050 pasza. Ceny brutto. Niby ma tanieć a drożeje to jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Pajęczak (rozkruszek) odziwo zginął w jęczmieniu dzięki mrozom, obyło się bez zabiegu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

to kolego jaki miałeś ten mróz, że rozkruszek zginął? Czytałem, że w niskich temperaturach sie nie rozmnaża i nie jest aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Był w pomieszczeniu blaszanym tzw. wiatą mrozy były z dwa tygodnie temu około - 18, - 20. Wcześniej wspominałem na forum przed mrozami o tym pajęczaku i dziś ku zdziwieniu podczas badania w tym samym miejscu a więc lechpol robak zginął. Właściciel brał kilka razy próbki dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

agrobiznes chce mieć wpływ na cene płodów rolnych, oni potrafią sobie 3 razy w jednym odcinku zaprzeczyć :) w ogóle to śmiech na sali z tym zbożem u mnie na wiosce to tylko ja mam pszenice reszta wywiozla na sąsiedzniej tyko jeden gość ma jeszcze zboże. To ja sie pytam z kąd nabiora zboża w styczniu skoro wiedza że u ruskich susza była w argentynie słabe zbiory qq mało było. Poza tym przed chwilą sprawdziłem notowania na giełdzie z godziny 17 to pszenica drożeje o 0,5% a rzepak o 1% TELEWIZJA OGŁUPIA. Co do agrobiznesu to nie powiedzą coś mądrego np jak będzie wyglądały limity buraczane po 2013 roku (czy nadal będa je posiadać ludzie którzy nie sieja buraka cukrowego i zbijają kase na dopłatach) kto i w jakiej wysokości je dostanie (czy je bedzie musiał kupić)??. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

moze u ciebie nie ma ale u nas ludzie woza.wniosek ze maja zboze.nie zapominajmy ze tego zboza nie ma kto bardzo jesc.poglowie swin spadlo,ludzie wszystkiego nie przejedza.napewno eksport duzo pomogl ze cena jest jaka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Mnie zastanawia fakt że u mnie na wsi rolnicy trzymali zboże do wiosny a nawet i do żniw,a wtym roku praktycznie wszyscy już sprzedali . CO innego z rzepakiem który jeszcze trzymają w silosach. Sam osobiście troche jeszcze mam i teraz niewiem co robić , ale chyba trzeba poczekać.Cena pszenicy z dziś 1070 brutto , a była już po 1100 brutto ,paszowa 1000zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

a tak na marginesie to jakieś 100 km ode mnie w młynie w tarnogrodzie płacą za pszenice 1100 netto tak że wiecie zobaczymy co przyniesie luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Niech tylko przyjdzie wiosna bez strat zimowych w uprawach. Wróci cena za pszenice 200€ ;) i bedzie bida na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie jak teraz z ceną jęczmienia? Mam około 4-5 ton do sprzedania.

Mam gościa co daje mi po 800zł tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

jak bedzie wiosna bez strat to cena za mocno nie spadnie bo w samej rosji cena jest praktycznie taka jak u nas a zapasow praktycznie nie ma,za to jak beda straty takie jak poprzedniej zimy ze wymrozi niemcy ruskich ukraine i nas to dopiero zrobi sie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Panowie jak teraz z ceną jęczmienia? Mam około 4-5 ton do sprzedania.

Mam gościa co daje mi po 800zł tona.

 

jęczmień u nas średnio 800 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

rynek zboza to gra i nic nie da analiza ze u ruskich nie ma na ukrainie wymrozilo ci co kupuja dyktuja ceny i nie sa glupi tez chca zarobic i tak im sprzedacie teraz czy pozniej a po ile to juz od nich zalezy i niech bedzie na matifie po 1300 co z tego? jak teraz cena spadnie a wszystko na to wskazuje bo co dzien taniej i zejdzie do np 980 zl za paszowke z vat utrzyma sie do konca lutego to jak dadza w marcu 100 zl bedziecie wozic jeden przed drugim i sie cieszyc ze taka cena to tylko hipoteza niech nikt nie ma mi tego za zle ;)moze byc oczywisce odwrotnie prawda jest taka ze obecna cena za pszenice nie jest zla lepszy wrobel w garsci niz gołąb na dachu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Zgadzam sie z przedmówcą i dziś odstawiłem ostatnią partie pszenicy pozostało mi tylko 6 ton jarej tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ceny na dzis u mnie

jęczmięń 900, pszenżyto 890, pszenica 1000 żyto 770-780 ceny netto w gospodarstwie.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Lukasz27 a kto u Ciebie płaci za jęczmień 900 netto mam około 70 ton na sprzedaż to może podeślij klienta jeśli jest wypłacalny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nie ma problemu. jeżeli jestes z zachodniopomorskiego to możesz taką cenę uzyskac bo wiadomo im dalej od portu będzie taniej bo transport droższy będzie


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

rynek zboza to gra i nic nie da analiza ze u ruskich nie ma na ukrainie wymrozilo ci co kupuja dyktuja ceny i nie sa glupi tez chca zarobic i tak im sprzedacie teraz czy pozniej a po ile to juz od nich zalezy i niech bedzie na matifie po 1300 co z tego? jak teraz cena spadnie a wszystko na to wskazuje bo co dzien taniej i zejdzie do np 980 zl za paszowke z vat utrzyma sie do konca lutego to jak dadza w marcu 100 zl bedziecie wozic jeden przed drugim i sie cieszyc ze taka cena to tylko hipoteza niech nikt nie ma mi tego za zle ;)moze byc oczywisce odwrotnie prawda jest taka ze obecna cena za pszenice nie jest zla lepszy wrobel w garsci niz gołąb na dachu;)

 

 

Zapomniałeś dodać że jak zaczną tak wozić jeden przed drugim to cenia nie bedzie stała tylko poleci jeszcze w dół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Zapomniałeś dodać że jak zaczną tak wozić jeden przed drugim to cenia nie bedzie stała tylko poleci jeszcze w dół :D

 

 

no wlasnie wiec dodaje :D

 

ale mozemy sie mylic jak na wiosne bedzie po 1200 netto to bedzie przypal ze po 101 sprzedalem ;) ale co tam raz sie zyje pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pytanie jest czy będzie co wozić na wiosnę. Patrząc po znajomych i sąsiadach to nikt nie ma zabardzo pszenicy. Wszystko zimowe zmarzło. Na wiosnę dużo posiali jęczmienia browarnego, po 2 gdzie nie popatrzyłeś tam była kukurydza, po 3 mało kto dostal kwalifikat pszenicy jarej, po 4 siali czym się da zmiotkami pszenicą przywożoną z Czech po 180zł za metr. Niektóre pola były tak zarośnięte chwastami że żeby to skosić to musieli randapować, to jaki tam był plon?. Sam byłem świadkiem jak gość przywiózł rzepak do skupu to pracownik się go zapytał co ma wpisać na fakturze bo nie wie. Więcej było zanieczyszczenia niż rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj