Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

gwozd    104

Co to taki boom na jęczmień. Prawie wszyscy przesiewali jęczmieniem to powinno być dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

dolnośląskie 1020netto

dla współpracujących na tą chwilę 1040 netto

 

przed godziną rozmawiałam z przedstawicielem

kto tyle płaci ceny w okolicznych skupach spadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Młyn zbożowy Wojtpol woj. Łódzkie, pszenica 2 letnia 1080zł brutto. Ktoś się orientuje jak ceny stoją z żytem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

propozycja za pszenice 1070zł/t brutto

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Faktycznie nikt jeszcze do mnie nie dzwonił o pszenżyto co powymarzało a telefony o jęczmień paszowy są a go już nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

wytłumaczeniem może być ,że świnie bez pszenżyta urosną a bez jęczmienia nie B)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

u nas w detalu paszowe wozą,pszenica 1100 a jeczmien 950 a przy wiekszych ilosciach troche taniej.niezle zarabiają posrednicy.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kukurydza po 910, znajomy mówił że wątpi żeby podskoczyła, bo pszenica spada?? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wszystkie zapasy sprzedałem i zadowolony z ceny zostało jeszcze 9t pszenicy ale to juz tez teoretycznie sprzedana bo koles nie ma miejsca w binie i na razie u mnie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

W dzisiejszym Agrobiznęsie totalna mieszanina w rolniczych głowach.Jeden materiał o cenach na naszym rynku ,że lecą w duł ,a za dwie minuty że w Rosji hodowcom trzody zabraknie mnóstwo zboża.Pewnie jak zwykle za trzy dni odkręcą kota ogonem ale panikę sieją ;[ .Do nowych zbiorów daleko a zima szarpana i nie wiadomo jak będzie z przezimowaniem.U mnie w ubiegłym roku wymarzło wszystko i oby się to nie powtórzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

koledzy mam pytanie-badałem dzisiaj zboże na wilgotność i ma 15,5. Trochę za dużo, czy wpływ na wilgotność ma pogoda, np opady, zachmurzenie? Czy jak będzie mróz to może się zmniejszyć wilgotność zboża w jakimś stopniu czy aura w ogóle nie ma wpływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskow7    0

Cześć,

 

Czasem mam zdanie, że agrobiznes poza informowaniem nas rolniów co dzieje się na rynku stara się mieć wpływ na koninkture, sprzedaż płodów, produktów rolniczych. Co moim zdaniem troche sztucznie napędza rynek. Pszenicy za wiele raczej nie ma i prognozowanie (w ostatnich wydaniach nie pamietam które), że pszenicy w przyszłym roku będzie więcej o 10% jakoś za wiele nie zmienia na obecną chwile.

 

 

 

W dzisiejszym Agrobiznęsie totalna mieszanina w rolniczych głowach.Jeden materiał o cenach na naszym rynku ,że lecą w duł ,a za dwie minuty że w Rosji hodowcom trzody zabraknie mnóstwo zboża.Pewnie jak zwykle za trzy dni odkręcą kota ogonem ale panikę sieją ;[ .Do nowych zbiorów daleko a zima szarpana i nie wiadomo jak będzie z przezimowaniem.U mnie w ubiegłym roku wymarzło wszystko i oby się to nie powtórzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Pszenica Konsumpcyjna - 1080 Brutto

Średnia Cena 1040 Brutto

Pszenica Paszowa - 1020 Brutto

Wszystko zalezy od parametrów, głównie białko i gęstość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

pszenica konsumpcyjna 1050 brotto, paszowa 1000 brutto, jęczmień 850 brutto lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja wam mowie teraz kupia zboza zeby miec na zapas mlyny i paszalanie a w lutym i marcu i kwietniu bedzie ciezko sprzedac po dobrej cenie jak rok temu a wiadomo wiosna wiec trzeba miec za co wyjechac wg mnie to moze byc dobra cena dopiero przed zniwami czerwiec moze zbiory nie byly najwyzsze ale wszytko ma swoja cena i nikt nie kupi pszenicy po 1200 zl zeby zrobic z niej droga pasze ktorej nikt nie kupi.... do tego zawazylem ze jak tona pszenicy kosztuje polowe tego co tona rzepaku trzeba handowac nie ma sie na co ogladac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja np w żniwa sprzedawałem jęczmień po 780-790 netto a teraz jest po 800 netto, do tego jakiś rozkruszek, wilgotność 15,5, a już nie mówię o kosztach rozładunku i teraz ponownego załadunku. No ale kto to wiedział!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Agro efekt pszenica paszowa 1070 brutto konsumpcja 1090 brutto. Ruch zerowy, jedynie nawóz biorą. Okoliczny młyn pszenica konsumpcyjna 1040 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w skupach nic sie nie dzieje pytałem znajomego magazyniera w jednej z firm to od początku grudnia kupili śladowe ilości co by tira nie zapełnił


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj