Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
beata12596    2

Kolejna podwyżka w przeciągu kilku dni, cena brutto paszówki z 630 zł na 650 zł. lubelskie, pow. hrubieszowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to za 90 dni mogę im sprzedać, niech gdzie indziej poszukają sponsora. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

Jak jesteś z kujawskopom. to raczej nie będzie się opłacało wozić towaru do Niemiec. jak chcesz sprawdzić po ile, to napisz co masz i w jakich parametrach.

 

już raczej tylko pszenica mi została, gdyż kukurydzą zajęły się dziki, opadanie 245-360, białko 12,9-13,8, gęstość 80-82 ilości multisamochodowe, dzisiaj ożeniłem troszeczkę 220 za 715zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Tak jak myślałem. Odległość, a co za tym idzie koszt transportu wszystko zabija, bo ceny za samą pszenicę podobne - na poziomie 710/720netto za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    94

sołtys mówisz o złotowskiej ? no tam to tak jest ja dzis im zawiozłem jęczmien ale w zamian za pasze i części. Reszta pieniędzy dużo nie zostało ale sie poczeka zawsze potrzebne tylko ta cena 570 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

90 dni czekać na kase to przegięcie .

u nas w kleczewie fermy wozniak tak kiedyś płacili 60 dni a jak nie zapłacili w tym terminie to wzywali i umowe którą do faktury dawali przerabiali na 90 dni Edytowano przez agroutasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dziś poszła pszenica po 640 netto paszowa, żyto 430netto i pszenżyto 520 netto płatne 14 dni . Jak myślicie dobre ceny ? odbiór z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    190

Nie masz gdzie magazynować?? Poczekałbym bo jak widać coś ruszyło co było pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    5

Wracalem z leby i patrzylem na kukurydze to powiem Wam ze u nas w lodzkim jest elegancka w porownaniu z pomorzem i kujawsko-pomorskim, ale jak slysze ceny za mokrą to mnie krew zalewa((

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    72

Ruszyć to się ruszyło ale wiadomo jak teraz powoli będzie proces wzrostu cen zachodził w przeciwieńsywie do obniże gdzie potrafili kilka razy dziennie ceny w dół korygować a rosnąc będzie bardzo powoli.

 

Pozatym dużo chłopa oddawało z pola jak leciało drudzy mieli kontrakty więc magazynów nie ma pustych to i nikt się nie wychyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego ja trzymam Rzepak mam jakies 300-350 ton a pszenice(400) i inne(200) zboża sprzedaje.Niech się dzieje co chce z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    26

Dziś poszła pszenica po 640 netto paszowa, żyto 430netto i pszenżyto 520 netto płatne 14 dni . Jak myślicie dobre ceny ? odbiór z podwórka

 

Do HaGe sprzedawałeś czy Ullemberg?

Ceny całkiem przyzwoite ja żyto po tej samej cenie mam kontrakt prawie sprzed miesiąca za tydzień odbiorą, a nie wiesz po ile jęczmień jary bo będę miał trocvhę na sprzedaż jeszcze.

A i znajoma z sąsiedniej wioski mówiła że znowu będzie paliła owsem w piecu bo na skupie jej po 300 powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Do HaGe sprzedawałeś czy Ullemberg?

Ceny całkiem przyzwoite ja żyto po tej samej cenie mam kontrakt prawie sprzed miesiąca za tydzień odbiorą, a nie wiesz po ile jęczmień jary bo będę miał trocvhę na sprzedaż jeszcze.

A i znajoma z sąsiedniej wioski mówiła że znowu będzie paliła owsem w piecu bo na skupie jej po 300 powiedzieli.

 

 

 

U ulenberga zyto kons. było po 400 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Zajmuję się handlem rzepakiem i zbożami dla największej Polskiej grupy przetwórczej i powiem szczerze, że przeraża mnie myślenie wielu osób . Sam mam gospodarstwo i mieszkam na wsi, więc z tego powodu zawsze staram się znaleźć optymalne rozwiązanie dla rolnika oraz firmy w której pracuję. Kiedy doradzałem podpisywanie rolnikom umów z firmami, które wchodzą w skład grupy, każdy opierał się tego, w efekcie do dziś w wielu magazynach leży zeszłoroczny rzepak, kukurydza i pszenica. Bądź jeszcze inna sytuacja, wszystko z dwóch lat zostało sprzedane na granicy opłacalności...

Teraz także doradzałem (jak ktoś pytał, bo nic na siłę) i także każdy swoimi przesłankami się kieruje. Wiadomo, ja również nie zawsze mam rację i się do tego jak najbardziej przyznaję. W każdym razie jeśli macie jakieś pytania, to piszcie na PRIV, bo niestety tematy na forum mało czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    175

A co radzisz dzisiaj ? co trzymać i jak długo ?

Na pewno jęczmień,cena idzie do góry.Dziś gdybym miał z 20t sprzedał bym od ręki po 70zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    72

Na pewno jęczmień,cena idzie do góry.Dziś gdybym miał z 20t sprzedał bym od ręki po 70zł

jak zaraz wejdzie kukurydza to jęczmień zejdzie do realnego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×