Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

thug    196

Pszenżyto 470zł netto, nie oddam choćbym z głodu umierał...

gdzie ty masz takie ceny żyta podaje najnowesz ceny z dolego śląska

żyto 350-360 netto

pszenica 530-600 netto

jęczmień paszowy 500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    315

Jakie żyto wyraźnie jest napisane,że pszenżyto!!!!!!!!!!!!!!I to cena całkiem aktualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

koledzy wiecie może co oznacza termin rzelazna pruba słyszałem że można się tego domagać jak jest podejżenie że skup zboża prubuje nas oszukać na parametrach licze nato że ktoś mnie to wytłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na litość czy wy się z kanarkami na rozumy pozamienialiście sprzedając pszenicę po 600 zł. Ma wrażenie, że wiele osób jest pustych jak bęben i dlatego sprzedaje.

Jak wy gospodarujecie, że pieniędzy na zapas nie macie aby poczekać na lepszą cenę?

Nasieli propagandy w TV i teraz mamy tego efekty. Fakt zboże w tym roku sypie ale pamiętajcie, że poziomy zapasów w magazynach w UE są rekordowo małe !!!!!!!

Nic narazie konkretnego o Ukrainie oraz Rosji nie wiadomo.....

Toć to zgroza poniżej kosztów po tyle sprzedawać zwalcie wszyscy na skupy a niedługo po 300 będą skupywać jak za dawnych czasów żerując na rolniku.

Lepiej już po 6 worków na kur na jarmarku sprzedawać po 100zł bo po tyle sprzedają przez cały rok :PPPPPP

 

Post prowokujący do kłótni, poza tym pisz o cenach zbóż, nie wylewaj swoich żali

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno na jarmarku niecały miesiąc temu sprzedawałem owies po 650zł a wy pszenice sprzedajeta po 600zł???

Wszystkiego na jarmarku na raz nie sprzedam ale jak mam dobre ziarno to zawsze dostanę minimum 150-200zł więcej jak na skupie za zboże.

Mam teraz lux pszenicę na polu jeszcze, puszczę przez wialnie i może przez sito i pujdzie po 130-140 na wrzesień na pole a resztę sprzedam po 100zł po 300 kg na jarmarkach przez cały rok ludzie dla kur kupią po 100zł za meter. Koszty jeżdżenia po jarmarkach mam groszowe ponieważ jeżdżę po całym mazowieckim sprzedając inne produkty, które wytwarzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

NIe rozumiem tych z was którzy mają produkcje zwierzęcą i cieszą sie z tego że Ci którzy są nastawieni na produkcje roślinną dostają ostro po kieszeni bo zboże z dnia na dzień jest coraz tańsze. Przypominam że jedziemy na jednym wózku. Jeśli za tuczniki będa dobrze płacić przez najbliższe dwa miesiące a zboże nie zdrożeje to zobaczycie jak rynek sie zacznie zapychać tucznikami i spadną poniżej 4 zł za kg. I też będziecie sie cieszyć że swinie po kosztach sprzedajecie.

Jestem z kuj-pom i powiem że nie ma żadnych rewelacyjnych plonów.Z kim bym nie rozmawaił to max pszenica zimowa dała 6,5 t z ha, pszenżyta z biedą 5 ton z ha a żyta na słabszych ziemiach z biedą dobijają do 3 ton z ha.To jest grubo ponad tone mniej w porównaniu do zeszłego roku.Dodam że są to plony ważone a nie na oko policzone według ilości przyczep czy zbiorników z kombajnu.

A co do tych ludzi którzy pobrali nowe sprzęty za kilkaset tyś na parenaście ha to ich sprawa. Ani ja ani nikt z was spłacać ich zadłużenia nie będzie.

U nas pszenica paszowa 580zł

pszenżyto 480 zł

żyto max 400 zł ( choć gorzelni już płacą 370zł)

Pewnie nie hodujesz trzody wiec cię uświadomię że bywało taż że w czasie gdy zboże było po 900 zł to świnki też były po 4 zł. A jak zboze będzie po 400 zł to mogą być i poniżej 4 zł a nie jest wcale powiedziane ze nie będą wtedy po 5 czy 6 zł. W każdym bądź razie mniejsze ryzyko strat.

 

Żyto 370

Pszenżyto 470

pszenica 600

Ceny netto

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    3

Ludzie na litość czy wy się z kanarkami na rozumy pozamienialiście sprzedając pszenicę po 600 zł. Ma wrażenie, że wiele osób jest pustych jak bęben i dlatego sprzedaje.

Jak wy gospodarujecie, że pieniędzy na zapas nie macie aby poczekać na lepszą cenę?

Nasieli propagandy w TV i teraz mamy tego efekty. Fakt zboże w tym roku sypie ale pamiętajcie, że poziomy zapasów w magazynach w UE są rekordowo małe !!!!!!!

Nic narazie konkretnego o Ukrainie oraz Rosji nie wiadomo.....

Toć to zgroza poniżej kosztów po tyle sprzedawać zwalcie wszyscy na skupy a niedługo po 300 będą skupywać jak za dawnych czasów żerując na rolniku.

Lepiej już po 6 worków na kur na jarmarku sprzedawać po 100zł bo po tyle sprzedają przez cały rok :PPPPPP

 

 

czy Ty jesteś normalny? wiedziałeś co zrobiło cenę na 1000zł przed dwoma laty brak zboża, a teraz musisz poczuć co robi nadwyżka zboża....to jest gospodarka wolnorynkowa oparta na popycie i podaży...zobaczysz jak kukurydza pociągnie w dół zboże drugie uderzenie na cenę będzie własnie w pażdzierniku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Książe

O jakiej ty gospodarce wolnorynkowej piszesz? Tej z UE? Gdzie rolnik z za zachodniej granicy dostaje więcej dopłat od ciebie, posiada niższe ceny nawozów oraz innych składników produkcji i dzięki temu jest w stanie zapchać Polski rynek zboża i zbić nam rolnikom cenę ku uciesze polskich handlarzy.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    179

no to za pierdzielenie w bambus z tymi plonami :

 

pszenica z 2ha dała nie całe 2 przyczepki mniej więcej 3t z ha, a co do ceny na dzisiaj to 550-650zł/t

jęczmień tak 4t/h, 500zł/t

rzepak nie całe 3t/h 1100zł/t

 

więc ja się pytam gdzie te urodzaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slodowy17    0

jestem ciekawy kto wpisuje te ceny zboz i rzepakow? rzepak 1900zl? chcialbym!!! 1300-1400 taka jest cena (dolnyslask ok. legnicy) to sa jakies zarty, pszenica 600zl, chca wykonczyc to wszystko dziady!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    72

Ja tam trochę zboza sprzedaje w żniwa ale 3/4 zbiorów do magazynu i niech czeka najwyżej nie będzie trzeba opału kupować na zime . Chyba że pszenżyto wyjdzie ponizej 500 zł za tone nie sprzedam odrazu nic

 

 

Cennik skupu zbóż w Golubiu-Dobrzyniu nr 19/13

 

Obowiązuje od dn. 29 lipca 2013 ZBOŻA Cena netto - dla płatników VAT

(przelew 30 dni) Cena netto - dla rolników ryczałtowych

(przelew 14 dni)

Pszenica paszowa* 650,00 zł/t 650,00 zł/t

Pszenżyto* 580,00 zł/t 580,00 zł/t

Jęczmień* 600,00 zł/t 600,00 zł/t

Kukurydza* 780,00 zł/t 780,00 zł/t

Żyto* 430,00 zł/t 430,00 zł/t

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

cała zabawa z cenami sprowadza się do tego co mądrzejsi skorzystają https://www.ewgt.com...=122&Itemid=264

 

 

No właśnie wolnego rynku juz dawno nie ma. Był do czasu kiedy białe kołnierzyki nie zainteresowały sie rolnictwem . Jeśli czymś nie dało sie handlować na giełdach to był spokój a teraz nic od nas nie zależy . My mamy produkować jak najwięcej, jak najwięcej wydawać kasy na środki do produkcji i maszyny a i tak jesteśmy na ich łasce . To samo jest w energetyce, nie mogli spekulować to wymyślili jakies zielone certyfikaty co spowodowało załamanie rynku biomasy która jeszcze tak nie dawno strasznie promowali. Giełdy to sa wirtualne pieniadze zarabiane na wahaniach cen a nie za konkretny namacalny towar.

Jeśli ktos na giełdzie zainwestuje w złoto to nie znaczy ze kupił kilogram złota który leży gdzieś w magazynie z naklejką że to złoto jest jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Do lukaczmarek

Na poprzedniej stronie napisałem że utrzymywałem bardzo długo trzode.Wystarczy dokładnie czytać posty.Spoko każdy mógł przeoczyć. Ostatnia parti tuczników poszła w maju. Teraz zostało tylko 12 macior na prosięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Witam! ceny zbóż na dzien 31.07.2013 w okolicy słupcy w firmie Grobla Agri;żyto 350zł,przenzyto 520zł przenica paszowa 630zł konsumpcja 605zł jeczmien konsumpcja 670 paszowy 650 owsa nieskupuja,wszystkie ceny z vatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    5

dlaczego tak obcokrajowcy chca kupic ziemie w polsce czy wtedy mieli by doplaty np jak niemiecv w polsce kupi ziemie to dostaje doplaty wyzsze takeij jak w niemczech i czy w niemczech sa wyzsze ceny zboza czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    16

Pewnie nie hodujesz trzody wiec cię uświadomię że bywało taż że w czasie gdy zboże było po 900 zł to świnki też były po 4 zł. A jak zboze będzie po 400 zł to mogą być i poniżej 4 zł a nie jest wcale powiedziane ze nie będą wtedy po 5 czy 6 zł. W każdym bądź razie mniejsze ryzyko strat.

 

Żyto 370

Pszenżyto 470

pszenica 600

Ceny netto

 

 

Jesteś naiwny, jest takie coś jak cykl świński który trwa ok 10-12 miesięcy a wtedy zdarza się iż przy tanim zbożu są drogie świnie a przy drogim zbożu świnie są tanie. Rynek wieprzowiny działa właśnie z takim opóżnieniem do rynku zbożowego. Mogę postawić wszystkie swoje pieniądze iż po upływie 12 miesięcy od tych żniw jeżeli obecne ceny zboża się utrzymają ceny za świnie powyżej 5 zł za kilogram nie będzie. Jakie mniejsze ryzyko strat, przy zwiększonym pogłowiu możesz mieć te swoje 5 zł nawet za 2 kg żywca a wtedy to będziesz miał dopiero straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    3

paszowa już 600zł brutto ale zaczyna się jazda....pszenica zdołuje kukurydze a kukurydza pózniej poprawi korekty cenowe jeszcze raz w dól...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziko1    0

dokładnie magazyn postawić to potężne koszty czy nawet silosy a jaka pewność, że się zarobi? żadna to kulczyk tylko wykłada 1zł i wie że zarobi 100zł...

 

Biznes to podejmowanie ryzyka kto je podejmuje ten zarabia lub traci w zależności od sytuacji i szczęscia.

To samo jest z ceną zakupu w żniwa jaką wystawia kupujący bo niekoniecznie w żniwa jest najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×