Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

kryssr    52

z tego co wiem to kontrakty nie są aż w jakiej marnej cenie, a na pewno nie 1200 ( ktoś się kuźwa dorobi na roniku jak w roku gdzie po 200 za tonę owies skupywali :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rzepak z kontraktem na wrzesień po 1620zl netto, pszenica konsumpcyjna kontrakt początek sierpnia 760-800zl netto ceny u odbiorcy w magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

jeżeli chcesz pracować na pośredników to twój problem,na dzień dzisiejszy nie ma problemu z podpisaniem kontraktu handlowego w cenie 1650 zł,oczywiście trzeba mieć 50 ton rzepaku.A drobnica niech zakłada grupy producenckie bo inaczej zginie,tanio sprzedając,a drogo kupując

Pisze o sytuacji lokalnej, a 50 ton to też drobnica. Ja kontrakt moge podpisać po cenie kumpla który ma 700 ha rzepaku więc odpuść sobie te uwagi do mnie. W tym roku nie mam rzepaku i wcale tego nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Dziś lechpol zaproponował kontrakt na żyto konsumpcyjne po 480 netto. Nie wiadomo czy sie śmiać czy płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u nas jakoś za tęgie te żyta nie są to zobacyzmy pod koniec żniw jaka cena bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja jak kupuję jęczmień to z dowozem na miejsce 630 zł

może wkońcu nadejda lepsze czasy dla gospodarstw które produkuja trzode mleko itd bo te ceny pasz to była przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikens67    0

a i pszenżyto w wielkopolsce zaschło przez te gorączki miesiąc temu a liczyłem na takie zbiory a zostanie sama słoma z plewą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie od upałów zaschło tylko od chorób grzybowych. Dwa dni upału zdrowego zboża nie wykończy,chyba że najpierw byłby miesiąc suszy. Giełdy w dół a to nie koniec. Firmy które wcześnie podpisały drogie kontrakty będą na skupach obniżać ceny żeby sobie uśrednić ceny do jak najniższego poziomu. Z Węgier ogłoszenia po 750 + transport, za chwile z Ukrainy będą lepsze oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

na polepszenie ceny żyta nie ma co liczyć, są już miejsca gdzie tylko 450zł oferują, a co będzie jak zaczną kosić ? u nas żyta bardzo ładne (centralna WLKP), miejscami leżą ale w zeszłym roku też leżały i sypały... ponoć żyta w tym roku jest 2x tyle co w ubiegłym, sam osobiście mam 45ha ! czyli 1/3 zasiewów, i podpisałem kontrakt na 500zł bo muszę w żniwa to sprzedać a w żniwa będzie jeszcze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

zanosi się na powtórkę z 2008 roku,kto ma dobrą pamięć niech sobie przypomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

u mnie podobnie 1510-1520 netto prosto z pola

Edytowano przez Vitasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

zanosi się na powtórkę z 2008 roku,kto ma dobrą pamięć niech sobie przypomni.

 

wystarczy cofnąć sie paręnaście stron w tym temacie...

jeśli do tego dojdzie to przy dzisiejszych kosztach produkcji całe rolnictwo mówiąc najdosadniej padnie na pysk i długo się nie podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie padnie. Wzrośnie opłacalność hodowli drobiu i tuczników (przynajmniej na jakiś czas). Pogłowie wzrośnie, cena żywca spadnie. Przyjdzie jakaś klęska - ceny zboża znów poszybują do góry. Tak było jest i będzie.

 

Dlatego śmieszą mnie wyliczenia rolników którzy biorą maszyny na PROW lub stawiają obory i przy wyliczaniu czy dadzą radę spłacić biorą pod uwagę tylko wysokie plony i wysokie ceny.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam się cieszę ze ceny idą w dół jak jęczmień było po 900 to nikt się nie martwił o producentów tzrody bydła itd i jakoś musieliśmy sobie radzić a te ost 2 lata mozna powiedzieć ze były bardzo bardzo ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Producenci zbóż też lekko nie mieli tam gdzie trzeba było przesiewać... Co do producentów mleka: tam aż tyle zboża nie trzeba więc specjalnie spadków cen nie odczują. Kolejna sprawa że mieszalnie pasz specjalnie z cen nie zejdą - bo i po co?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fermy które skupowały od mieszalni tonom w długach i miesza;lnie zrywają z nimi umowy gorzolnie tez padły a jeśli mówisz o przesiewach trzeba sie ubezpoiecać kumpel na tym zarobił jeszcze z mlekiem sie zgadzam mało idzie paszy ale drób tez upadł i to sporo trzody juz prawie nie ma u mnie tylko ja z powiatu zostałem więc czas najwyzszy ze ceny idą w dół mało kto wytzrymał te ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

może w końcu ceny dzierzaw zejda do poziomu przyzwoitości bo krawaty już sami nie wiedzą czego chcieć, przy takich cenach rolnicy się wypna na nich, ostatni rekord w naszych stronach to 1750 zł/ha... gdzie ludzie mają rozum, klasa 4a,b i 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Co niektóre cenniki są tutaj http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/aktualnosci/pszenica-konsumpcyjna-srednio-po-750-zl-t,45126.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Dziwić się żę obniżki jak każdy robi już w gacie a paniki to tylko $ ale nie dla rolników a pośredników.

 

Po co sprzedajecie za poł darmo zboże przetrzymać trochę jak w skupach będą pustki to pójdą po rozum do głowy. Albo niech sobie sprowadzą jak im za drogo.

 

 

Pozatym jak czytam posty psuedo "hodofcuf" że będą zyski na świniach :lol: . Zboże było drogie to były po 4.4 a kilka lat teamu jak zboże było po 500 to chyba już zapomnieliśćie że świniki odstawialiście po 2.8 zł w krytycznym momencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj