Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67

zważając na stosunek podaży to takie różnice są uzasadnione, w jakich cenach kontraktujecie obecnie kukurydzę z nowych zbiorów? pszenica konsumpcyjna zjechała dziś na 760zł/t; na matif również wszystko zjeżdża, zanosi się na nędzne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a jak wyglada temat transportu do kruszwicy? potracenia sa za transport ? bo np osadkowski daje 1660 netto odbior z podworka kruszwica 1720 netto cena na dzis ale minus transport.... nie wiem co lepiej wyjdzie do magazynu kruszwicy mam 370 km ( brzeg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cena oczywiście zależy od lokalizacji - ten 1750 płacili na zakładzie, ale mogą również zorganizować transport oczywiście cena automatycznie jest w takim przypadku obniżana,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zapowiada sie straszna bieda z cenami na żniwa pszenica w tej tendencji i bez drastycznych zmian w pogodzie poniżej 700zł rzepak poniżej 1450 zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

zapowiadać to się może. u mnie ciągle deszcz i niedaleko mnie grady, jęczmień żółty i same choroby na nim. powoli z tymi prognozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

jeśli można wiedzieć to na czym polega kontraktacja rzepaku na jakich warunkach np jak wymłóci mi grad rzepak i nie wywiozę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to kupujesz na rynku i im sprzedajesz, a raczej oni robią to sami, a Ty pokrywasz ewentualną różnicę w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

do żniw jeszcze ponad dwa miesiące a tu taka sr**zka. ... troszkę za szybko to wszystko leci w dół, ktoś znowu zarobi a ktoś straci, ja na razie czekam, na rzepak może bym podpisał bo u nas niby w ADM Szamotuły kontraktuja po 1750, ale.niech czasem nie dotrwa do żniw ? ryzykowac mozna jak sie ma 5ha a nie 30 i więcej, przy niewygorowanym plonie 3t/ha mam juz prawie 100 ton... jak potem wybrnąć z takiego kontraktu jak czasem niedaj cos nie pojdzie ? może na zyto cos podpisze ale nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

no dobrze a jak bedzie tanszy to co wtedy? oni mi doplaca>? jak mialem na kruszwice kontraktacje to nie bylo problemu jak grad wywalil przyjechal gosciu od kontraktacji dostal protokół z gminy i tyle ale nie wiem jak jest w innych firmach ....a ten agrolok to wyplacalny? z kazdego miejsca w polsce biora? czy preferuja jakies województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

kontrakt to kontrakt, masz w nim zapisana gwarantowaną cenę np. 1750zł, jak będzie droższy lub tańszy to i tak dostaniesz 1750 zł :) o to chyba chodzi w kontrakcie

 

generalnie rzepak nie ma ostatnio tendencji spadkowych na giełdzie a raczej zwyżkowe choć niewielkie, jezeli ktoś teraz kontraktuje po 1750 to po cichu pewnie liczy że może być droższy... ryzyk fizyk, taka to robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

albo ze teraz kupi po 1750 a w zniwa po 1500 bo nie bedzie gdzie sprzedac a ludzie musza i tak mu wyjdzie ladna srednia.....a ludzie beda handlować jak w tamtym roku kolejki byly ze skup zamkneli bo nie bylo gdzie sypac sprzedalem po 1900 netto a dwa dni pozniej 1800 brutto nie chcieli dac i co z tego ze na matyfie byl drozszy kazdy patrzyl zeby pchnac a nie co tam w paryzu oferuja:)

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Wy tutaj dyskutujecie czy kontraktować, a ja mam problem bo okazało się, że w pobliskim skupie,inaczej niż w latach ubiegłych biorą tylko zakontraktowany, a kontraktacje skończyły sie z początkiem maja. Ktoś ma pomysł gdzie sprzedać planowane około 20 ton na podlasiu, Bielsk, Brańsk, Szepietowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poryte Jabłoń pod Zambrowem. W tamtym roku skupowali dla Kruszwicy podobno, być może brali też bez kontraktu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5
Napisano (edytowany)

Gdzie można zakontraktować, rzepak okolice Hrubieszowa? Lubelskie

Edytowano przez misiek30m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

mowisz że bo popyt a ja mówie ze to draństwo i tyle w dodatku dziady oszukują na próbach wilgoci- zboże zebrane suche jak pieprz przechowywane po dachem na kupie od żniw niby wg niego miało 17% wilgotności- to ja sie pytam jakim cudem się przechowało? - ludzie to nie jest żaden tam rynek tylko banda oszustów i cwaniaczków w któej jeden drugiego chce tylko przerobić, wykiwać byle samemu zarobić a jak widzi że nie moze to najlepiej rolnika ud***ć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Kolega ma racje 2 miesiace do żniw .. nic jeszcze nie wiadomo .. przyjdzie nie daj Bóg coś i nie bedzie co sprzetac a potm szukaj bo ma być odstawione .. coś wam powiem za łatwo i za duzo firm chce podpisywać umowy na rzepak cos sie kreci .. maja w prowadzić cał na biopaliwa z argentyny to czymś trzeba bedzie uzupelnic braki w substratu do biopaliw ... nie spieszył bym sie z kontraktacją .. a pozatym jak bedzie po 1900 to jaka firma Ci dołoży ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kontraktacja pozwala na zabezpieczenie się przed spadkiem cen nie zaś odwrotnie, a przed klęskami należy zabezpieczyć się ubezpieczeniem,

 

" dziady oszukują na próbach wilgoci"

 

zawsze masz możliwość pobrania komisyjnych próbek i zbadanie ich w akredytowanym laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

jasne próby może i racja tylko ile zachodu z tym ale znając życie to pewnie było tak: paru przekrętasów chłopków zawiozło jemu zboże polane wodą a on tego nie wychwycił od razu i teraz żeby się odkuć wali następnych po procentach ale co mnie interesuje, że cymbał jeden nie umie pilnować jak należy swojego interesu- to teraz moim kosztem ma się odkuwać gdzie tu rynek, gdzie normalność- nie ma to mrzonki, brednie - sprzedajacy jest na dużo gorszej pozycji niż kupujacy ale każde zło, jeszcze większym złem wraca i przekona się o tym na pewno wkrótce, żeby się udławił moją krzywdą wredny obszarnik- kolejny złodziej i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czyli jak kontraktujesz cene 1750 zł a jak rzepak bedzie po 1850 to dołożą te 100 zł ? hahahaha taaa juz to widze ... tylko jak zakontraktujesz i przyjdzie kleska to pieniądze z ubezpieczenia zaniesiesz kontrachentą jako kare za niedostarczony towar wiec jak by nie patrzec szału nie ma .. kontraktacja jest to zabezpieczenie firm skupujących zeby miały co przerabiać i wrazie czego dostać gotowe pieiądze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

dokładnie kontrakty są koniec końców na korzyść skupujacych - zawsze i proszę kolżeństwa to sobie utrwalić w pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

czyli wniosek lepiej wykupić ubezpieczenie od urodzaju ;) niż kontraktować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Szukacie urodzaju w tym roku w jarych -40% niby nadrabiają ale nic z tego , grzybówka w niektórych rejonach szaleje i za duzo szumu wokół rzepaku i niby spadających cen zbóż , na najbliższe 3 lata deficyt zapasów powinien utrzymywać ceny zbóż na dotychczasowym poziomie a że w zniwa jest najtaniej to rzecz oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

z ostatnich 3 lat przed samymi zniwami jest najtaniej w zniwa cena sie odbija napelnia magazyny i znowu obnizka,

mam nadzieje ze cos drgnie i cena zacznie sie podnosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj