Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Thor    0

Handluje ktos jeczmien w szczucinie woj malopolskie? Chodzi mi o jeczmien srednio oczyszczony. Jaka cena poworkowanego?

Edytowano przez Thor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Wczoraj sprzedałem pszenzyto 693 brutto, 24 tony,

pszenica od dłuzszego czasu po 770 netto i sa strzały po 800netto, takze idzie ku dobremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mam oferty na pszenice 770 netto i na pszenzyto 670 netto zyto cienko max 540. ALe chyba sie wstrzymam jeszcze bo widac cos sie dzieje w dobrym kierunku


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

rolnik daje narazie 700 brutto i handlarz 703,5 brutto. Negocjuje z rolnikiem na 720 jak tyle da to srzedaje 40t


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wilgotnosc 13,5, gestośc 77, opad 255, białko 14, gluten 33, fuzarioza 0,45 typowa konsumpcja


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Wczoraj sprzedałem pszenzyto 693 brutto, 24 tony,

pszenica od dłuzszego czasu po 770 netto i sa strzały po 800netto, takze idzie ku dobremu :)

 

gdzie takie ceny i przy jakich ilosciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dzis podpisałem kontrakt na żyto paszowe po 590 netto i jęczmięń konsumpcja po 750 netto z odbiorem z podwórka.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Widac ze cos sie dzieje bo rozmawiajac z handlarzami mówia ze ludzie trzymaja ale juz zaczyna sie dzwonienie i niektórzy zaczynaja sprzedawac. NA matifie 214e pszenica czyli wzrosty tylko na jak długo kiedy bedzie to widac w Polsce ? zyto w okolicy 600netto to raczej trzeba wypychac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

dzis podpisałem kontrakt na żyto paszowe po 590 netto i jęczmięń konsumpcja po 750 netto z odbiorem z podwórka.

 

Dobre macie ceny jak na tą chwile... W lubelskim za żyto 500 netto to max...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

z zytem to mi sie udało bo brakowało firmie do kontraktu więc sie wcisnołem :) szukam jeszcze dobrej ceny na pszenzyto narazie daja 650 netto licze ze jeszcze troche i podskoczy do góry :) robia teraz wszyscy zapasy na okres świateczny wiec i ceny ida do góry trzeba jeszcze troche wyczekac i sprzedawać.

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

gdzie takie ceny i przy jakich ilosciach ?

 

Centralna Wielkopolska..ilosci? tyle ile przywieziesz :) a z odbiorem z gospodarstwa to narazie zawsze udawało mi sie pełne auta sprzedawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

O takich cenach jak powyżej to u nas nawet nie ma co marzyć, pszenica paszowa 72 brutto, lubelskie pow. hrubieszowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Wczoraj sprzedałem pszenzyto 693 brutto, 24 tony,

pszenica od dłuzszego czasu po 770 netto i sa strzały po 800netto, takze idzie ku dobremu :)

kto tyle płaci? daj jakiś namiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

w powiecie hrubieszowskim pszenica na wymianę na nawóz w cenie 770 brutto- nawóz wtedy wychodzi w cenie 1300 zł/t- saletra, 1090zł/t- saletrzak, u innego pszenica 750 brutto a saletra 1260, saletrzak 1160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj