Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Renault9514    54

jak mówicie zdrożeje jeszcze pszenica czy nie? u nas płacą 750zł/t :) pszenica już pewnie nie zdrożeje ale nawozy na pewno....


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No niektórzy poczekają aż pszenica zdrożeje o 20zł a w tym czasie nawozy pójdą o 200zł. Żyto kupiłem po 500brutto od kolegi z agrofoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

dziś kontrakt na żyto podpisany za 138€ co daje 576zł netto

cena na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj poszedł tir do lokalnego młyna cena 720 brutto. Woj. Podkarpackie


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Panowie mam oferte na dziś Pszenica paszowa po 750 netto co myślicie sprzedać czy czekac?z odbiorem mam około 200 ton Tylko

 

Mało jak na taką odległość od portu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Marka Polska Szczecin

A wiesz kolego że Maerka po stronie niemieckiej upadła? A po drugie często cena od nich jest FCO odbiorca czyli minus transport :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angungi    0

Panowie, jak sądzicie, kiedy można spodziewać się najwyższej ceny rzepaku (czas do przyszłych żniw) i jaka może być największa? opinie wasze

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

tobago Skąd jesteś i ile mają do Ciebie km?

 

Zachodniopomorskie. Do Szczecina ok 150km. Ode mnie koszty transportu to 12euro/t juz na plac w Eberswalde.

 

 

A wiesz kolego że Maerka po stronie niemieckiej upadła? A po drugie często cena od nich jest FCO odbiorca czyli minus transport :-)

 

Wiem. Nie mniej jednak wielu znajomych z nimi handluje i płatności mają na bieżąco co nie znaczy że zwalnia mnie to z czujności. Znasz przypadki żeby ktoś nie otrzymał pieniędzy za towar?

Cena już jest po odjęciu kosztów transportu.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Nie słyszałem o zaległościach z płatnościami nie mniej jednak w zeszłym roku kolega miał problem z ich analizami poniewaz kierowca wożący żyto cały czas twierdził ze wysypywał na konsumpcje i był zadowolony bo nie stał w kolejce a jak przyszło rozliczenie to wszystko jako paszów ka poszło ;[ dodatkowo jedno auto miało wypadek i wpadło do rowu żyto się wysypało to sprawa skończyła się w sadzie bo nie chcieli zapłacić :blink: W mojej okolicy dużo ludzi przestało z nimi handlować, nie mówię że są winni jakieś pieniądze jednak w obawie żeby tego niedoswiadczyć ;) Sprawdzałem SMS i cena faktycznie realna jeśli jako konsumpcją Ci przejdzie :)

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Powinno przejść. Kolega sprzedawał praktycznie to samo (ten sam czas zbioru, nawożenie, ochrona) i parametry trzymało. Dopiero przy ostatnim transporcie potrącili za wilgotność ale trzymane było na nieizolowanym klepisku więc różnie moglo być. Najgorsze jest własnie to że człowiek nie jest przy robieniu badań i nie ma wpływu praktycznie na nic. Ale nawet paszowe przy cenie 133euro to dobra cena.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

a wiecie gdzie na podkarpaciu są jakieś skupy zbóż gdzie daja najwięcej bo mam jeszcze po troche kazdego na sprzedaż a nikomu juz nie potrzebna ?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smola    0

mam możliwość sprzedaży żyta po 550 netto moj transport 1000 zł za 33 tony opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Golpasz golub dobrzyń

-pszenica paszowa 750 netto

-pszenżyto 650 netto

-jęczmień paszowy 700 netto

-żyto paszowe 500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sprzedane 5 ton pszenżyta po 580+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy znacie możne firmę Handel ogolno rolniczy J.Adamczak Falmierowo 89 kolo Wyrzyska oferuje cenę za żyto 550 neto ale 3 dni kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jakie opadanie musi miec to zyto po 550netto ? Bo ja znam firme co zapłąci 560 albo i lepiej ale im opad mnijszy tym wyzsza cena :) PARANOJA !!! zeby dostac 560 opad 90-140 a taki to był 2 lata temu jak zyto stało 2 tygodnie na deszczach .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj