Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xyz88    7

Działa?

 

Nabijanie postów +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Okolice włocławka pszenica 740zł z vat,ciekawi mnie po ile będzie kukurydza mokra bo plony napewno nie będą za ciekawe.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Dziś w moje okolice wkoroczyła firma Bm Kobylin oferują za kukurydze mokrą 400netto i odbiór po ich stronie, jestem z okoloc włocławka

Edytowano przez patryk3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja sprzedaje pszenice na siew po 95 zł za 100 Kg odmiana skagen. Po tych cenach co sa na skupach w mojej stronie czyli 600 zł z vatem paszowka to nie mam zamiaru sprzedawac. Wolę sprzedac na tak zwane raty w mniejszych ilosciach drozej niz w całosci i za psie pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Ma ktos jakies nowe wiesci na temat cen kukurydzy mokrej? jak sie ceny kszaltuja?

Ja zakontraktowalem mokra 30% po 440zl netto 2 miesciace temu i niewem czy dobrze zrobilem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Zebranie w tym roku zaplanowane 90 mln ton zboża w Rosji mogą utrudnić niesprzyjające warunki pogodowe - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

 

 

Pierwotna prognoza dotycząca tegorocznych zbiorów zboża w Rosji wynosiła 95 mln ton, jednak później została zmniejszona do 90 mln ton.

 

Wczoraj było o Argentynie i Australii o mniejszych zbiorach. Ceny powolutku do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

U Michalczyka (kuj-pom)

pszenica 720/740 netto

żyto 440-460 netto

 

i spore kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

w Zakrzewie jęczmień i pszenica w jednej cenie 700brutto wymagania standardowe suche bez wołka i śnieci...

 

cena jęczmienia zaczyna mi się podobać. Może do grudnia złapie 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Ostatnio amerykańska QQ w kontraktach terminowych ponad 8% do dołu ciekawe jak to przełoży się na nasze kontrakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

giełda to giełda tam nic sie nie przewidzi a w polsce szału z kukurydzą nie bedzie to mówie teraz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kukurydza mokra 450 netto Elewator Koronowo ale przy 25% wilgotności za każdy procent powyżej -15 zł znając życie niżej 35% nikt nie będzie miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja w marcu podpisałem po 500 netto przy 30% wilgotności i 10 zł za każdy procent wilgotności różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

na dzien dzisiejszy Agroas 400zl netto za 30% i za kazdy procent w dol +15zl i tak samo w gore -15zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja podpisałem kontrakt w marcu po 500zł za mokrą w BM kobylin teraz nikt tej ceny nie dostanie więc myślę że zrobiłem dobrze chociaż postąpiłem tak z 1/3 obsianego areału więc resztę będzie trzeba sprzedać po niższej cenie chyba że do tego czasu ona wzrośnie :D a jak nie to się ususzy:) co do pszenicy sprzedałem 2 tony po 720/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj