Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

dromik    4

Bimar Zwoleń ceny netto

Jęczmień 500 zł /tone

pszenżyto 520 zł/tone

pszenica 620 zł/tone

Zyto 400zł/ tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niech pszenżyto dobije do 600 netto i mogę coś oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Ostatnio kupione 20ton jeczmienia spod kombajnu po 500 zł za tone pszenżyto po 440 zł za tone. Takie ceny oferuje przy kupnie

Edytowano przez dromik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

zastanawia mnie kto sprzedaje po takich cenach?? żyto 420 netto, pszenżyto 530 netto. owies 360 netto chętnych na sprzedaż nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Ja sprzedałem pszenżyto po 530zł i nie z tego względu że brak kasy tylko dlatego że wątpię aby zboże paszowe miało zawrotną cenę tak jak w ostatnim roku. Jak pszenżyto dobije do 600netto to będzie huk! Dlatego uważam że szkoda mojej roboty z magazynowaniem i ponownym załadunkiem w środku zimy. Poszło prosto z kombajnu i ręce czyste. Pszenicę trzymam bo ma parametry. Wiadomo coś tam jeszcze zostawiłem ale kokosów cenowych raczej się nie spodziewam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Pomorskie:

Rzepak 1350 netto

Pszenżyto 520 netto

Zyto 430 netto

Pszenica 620 netto

Panowie takie pytanie czy tez macie taki problem jak ja ze zbożem? Jest go tyle ze nie mam gdzie sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no to opłacało się przytrzymac rzepak chociaż miesiąc, bo w żniwa płacili u nas 1180 nieźle nas wydoili w te żniwa. Było wiadomo że ceny wzrosną ale pośredniką zawsze mało najlepiej jakby mieli ze 100% zysku.

@Adrenalina jakoś u nas takiego poważnego "problemu" nie ma pszenice sypały 4-5ton, jęczmień 3,5-4 to już rzepak lepiej sypał od jęczmienia stąd dość wysokie jego ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

- pszenica konsumpcyjna 690zł/t,

- rzepak 1400zł/t,

- kukurydza sucha (nowy zbiór) 560zł/t

 

@West i pozostali użytkownicy ze ściany zachodniej, wskażcie mi proszę które podmioty przewożą zboża na zachód i oferują bardziej niemieckie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nasz rzepak też pojechał prosto za zachodnią granicę, muszę tylko sprawdzić który pośrednik organizował temat.

Jak kojarzę przeładowywane było na niemieckie ciężarówki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

@kissmy... gdzie tyle płaca w kuj-pom za pszeniczke netto?Bo w mojej okolicy maks 640netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

Wojtasik w Zakrzewie płaci za żyto 420 a jęczmień 620 ceny brutto

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Na szczęście rzepak w magazynie leży ;) w zniwa była juz cena 1200 zł netto a dziś już 1400 i idzie w górę :) Z pewnością zimą jeszcze podskoczy cena myśle ze do 1600 -1700 spokojnie dobije. Pszenice tez magazynuje ale tutaj raczej nie ma co sie cieszysc bo jak zaczną mlucic kukurydze to raczej jeszcze będa spadki cen..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

ostatnio na rynku w piątku chłop przywiózł tone pszenżyta po 750zl.Poszlo jak świeże bułeczki.

Jeszcze kilka tygodni i będą ludzie siać , więc cena z pewnością podskoczy.


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

- pszenica konsumpcyjna 690zł/t,

- rzepak 1400zł/t,

- kukurydza sucha (nowy zbiór) 560zł/t

 

@West i pozostali użytkownicy ze ściany zachodniej, wskażcie mi proszę które podmioty przewożą zboża na zachód i oferują bardziej niemieckie ceny

 

Jak jesteś z kujawskopom. to raczej nie będzie się opłacało wozić towaru do Niemiec. jak chcesz sprawdzić po ile, to napisz co masz i w jakich parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj