Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

zorro    7

w końcu ceny normale-czy wy nie rozumiecie że ceny na poziomie ponad 100zł netto za pszenice to tak jak by brać za świnie 8 zl netto a za mleko 1,8 zł netto. to były dla was złote czasy-nic nie robić a kasiury w brud. biedy nadszedl czas panowie i wcale was nie żałuje choć sam jestem rolnikiem bo sam kupilem nie raz zboże po 1000zł a świnki poszły poniżej 4 zł netto i jakoś żyje i nikt nie miał z was litości ale to nikt>>>>

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dziś dzwoniłem do centrali to ceny pszenicy na przedziale 160-170zł takie będą .

Za 2 tygodnie bedzie pełen asortyment zbóż ozimych, tak mnie poinformowano .

 

Jeszcze w agencji nasiennej niech Cię pochwali i powie że rozprowadzasz siewny to jak Ci po pszenice przyjadą siewną to pieniędzy na kare może braknąć.

Akurat zboże można.

Nie można sadzeniaka ziemniaka.

Jak na razie do ogłoszeń pszenicy nie zamieszczałem a codziennie ktoś przychodzi zamawiać i oglądać , i mówi że tak dorodnej pszenicy nie widział.

Zeczywiście ziarno piękne ma ten KWS OZON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak Ci firma udowodni że handlowałeś z przeznaczeniem na materiał siewny to bekniesz i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ano jak udowodni :P ale nie udowodni , bo komu by się chciało .

Jak na targu każdy rolnik sprzedaje pszenice jako materiał siewny, jak by tak chcieli robić to by 70% rolników musieli pozamykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

w końcu ceny normale-czy wy nie rozumiecie że ceny na poziomie ponad 100zł netto za pszenice to tak jak by brać za świnie 8 zl netto a za mleko 1,8 zł netto. to były dla was złote czasy-nic nie robić a kasiury w brud. biedy nadszedl czas panowie i wcale was nie żałuje choć sam jestem rolnikiem bo sam kupilem nie raz zboże po 1000zł a świnki poszły poniżej 4 zł netto i jakoś żyje i nikt nie miał z was litości ale to nikt>>>>

 

 

Mleko u niektórych największych dostawców jest już po 1,8zł. Ceny zbóż powinny kształtować się na poziomie 800zł za tonę pszenicy przy urodzajnym roku i obecnych kosztach produkcji. Rzepak 1700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

tylko kłopot w tych co mimo niskiej ceny sprzedają bo nie mają kasy, albo nie mają jak przechować :(

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

w końcu ceny normale-czy wy nie rozumiecie że ceny na poziomie ponad 100zł netto za pszenice to tak jak by brać za świnie 8 zl netto a za mleko 1,8 zł netto. to były dla was złote czasy-nic nie robić a kasiury w brud. biedy nadszedl czas panowie i wcale was nie żałuje choć sam jestem rolnikiem bo sam kupilem nie raz zboże po 1000zł a świnki poszły poniżej 4 zł netto i jakoś żyje i nikt nie miał z was litości ale to nikt>>>>

 

Nic nie robić?? Skąd ty się urwałeś, że powiadasz iż jestes rolnikiem?? Słyszałeś o powiedzeniu, że bez pracy niema kołaczy czy nie?? Rozumiem że miastowy czy dziadek mówi mi że Ja leże, a tobie rośnie ale rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też wydaję mi się że ceny zbóż powinny być coś kolo np przenica 700-800 (chodź wolę jak są tańszę bo muszę kupić ;p)i też ceny żywca mleka itd powinny być bardziej stabilne a u nas to tydzień w górę za 2 tyg w dół i jak taki rolnik ma cos planować? niech ędzie mniej ale stabilnie co do cen przenicy ktos pisał że 160-170 takiego czegoś nie będzie raczej powinny się trzymać przenica na poziomie 500 teraz jest jeszcze taki szał na zboża bo wszędzie za granicą uzupełniają zapas który stracili w ubiegłuych latach ciekawe co rząd zrobi by temu zapobiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Nasz rząd martwi się o to by znów w następnych wyborach wygrać,przecież z wsi i tak mało kto idzie,bo już nie ma na kogo głosować,oni jedynie dbają o ludzi w miastach i to nie do końca bo ile zakładów upada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

tomek to wpuść sobie z 500 świń albo 50 krów to zobaczysz co to ciężka praca bo przez ostatnie trzy lata 50 HA zbóż kładło na łopatki takie duże produkcje a tak być nie mogło dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

w końcu ceny normale-czy wy nie rozumiecie że ceny na poziomie ponad 100zł netto za pszenice to tak jak by brać za świnie 8 zl netto a za mleko 1,8 zł netto. to były dla was złote czasy-nic nie robić a kasiury w brud. biedy nadszedl czas panowie i wcale was nie żałuje choć sam jestem rolnikiem bo sam kupilem nie raz zboże po 1000zł a świnki poszły poniżej 4 zł netto i jakoś żyje i nikt nie miał z was litości ale to nikt>>>>

I jak w tej Polsce ma być dobrze... Jeden na drugiego patrzy z zawiścią i potem nie ma się co dziwić, że robią z nami co chcą...

Tak na marginesie pomyśl chłopie po ile te twoje świnki będą za pół roku, jak ludzie zamiast sprzedawać tanie zboże postawią świnie w chlewniach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

znam gościa co ma chlewnię na ruszcie na 1200 tucznika na rzut i do świń nie wróci. I pewnie wielu takich jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

W wylęgarni nie ale w Dani i Holandii tak

A w Dani i Holandii mają wylęgarnie. Co za różnica czy ten warchlak urośnie w Dani, Holandii czy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

znam gościa co ma chlewnię na ruszcie na 1200 tucznika na rzut i do świń nie wróci. I pewnie wielu takich jest

Ja znam takich co mają stare budynki i w każdej dziurze świnie poupychane gdzie przy czymś takim roboty od cholery i się cały czas powiększają bo mówią ze się opłaca.

Zyto 380 zł netto

pszenżyto 480 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

W wylęgarni nie ale w Dani i Holandii tak

Tyle że tam nikt ich za darmo nie rozdaje a przy tej cenie warchlaka to po zakończeniu można będzie za tucznika dostać nie jeden już umoczył B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/artykul-polski-rolnik-bankrutuje-178448.php


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ten hodowca to jakiś nieudolny bo akurat ceny tuczników nie są złe i sprzedać jest gdzie.

Wątpię czy upadnie co drugie gospodarstwo,być może co 50-te albo wcale.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Z resztą zobaczcie pod spodem źródło tego 'artykułu' potem sami oceńcie jego wiarygodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

po pierwsze to nie temat o hodowli tuczników,a cenach

 

po drugie na podstawie artykułu wnioskuję że co drugi rolnik trzyma świnie,

a w realiach to krowę trzyma może co 10ty a świnie co 15-20ty więc upadną ci co nie mają nic wspólnego z chowem świń ???

osobiście uważam że ten artykuł jest stricte propagandowy i piorąc mózgi chłopom ma na celu zwiększenie podaży ziemi i popytem na świnie wbijając że się nie opłaca

 

a najlepszym ekonomistą jest kalkulator opłacalność=koszty produkcji (nie koszty gospodarstwa tylko to co idzie na świnie) / waga tuczników (a nie sztuki) ot cała polityka a najlepsi i tak są ci co na sztukę liczą :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Dokładnie Panowie, wracamy do tematu, w innym wypadku posypią się ostrzeżenia.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie ceny bez zmian od kilkunastu dni pszenica

paszowa 570

konsump 600

jęczmień paszowy 550

wszystko ceny netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj