Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

grego    385

ciekawe gdzie takie rekordowe plony, w mojej okolicy pszenice i jęczmień słabo sypały w TV słyszałem że plony zbóż będą na podobnym poziomie a może i mniej niż rok temu. U nas w tym roku wszyscy się rzucili na rzepak często obsiewali po 100%! areału a po 50-70% to norma. Jęczmień ciężko było spotkać na polach i teraz sporo osób się pyta także uważam że cena na niego jakaś będzie, szkoda że malutko go mam. Z pszenicą nieco podobna sytuacja tyle że okoliczne młyny ciągną ze słowacji, czech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Ja jestem tylko ciekawy czy chleb bedzie tańszy jezeli teraz jest po 2 zł to powinien teraz kosztowac złotówke jezeli ceny zboz połowe tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Taa na pewno obniżą ceny za chleb.., ale załoze się że jeśli np zimą ceny zaczną wzrastać to pewno będzie larmo że podyżki muszą być bo zboże drożeje. Swoją drogą tani masz chleb u mnie ponad 4 zł zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

Piast Gołańcz oddział Barankowo nie skupuje pszenicy i pszenżyta do piątku tak samo PZZ Wałcz bo ceny mają iść w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

U mnie ciężko coś znaleźć w rozsądnej cenie. We wsi ktoś za pszenice 900 woła O.o. Jakby ktoś miał coś na zbycie to prosze o info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Cena za jaka sprzedałem zboża na lokalnych rynkach:)

pszenica ozima 1100tona poszły 4 tony jak swieże bułeczki

zyto 2 tony po 500 t

mieszanka po 750 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

1100 zł za tonę pszenicy? Sprzedam tak 100 ton od ręki :)

U nas 650zł.

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja jestem tylko ciekawy czy chleb bedzie tańszy jezeli teraz jest po 2 zł to powinien teraz kosztowac złotówke jezeli ceny zboz połowe tansze.

Myślę że moderatorzy powinni cię zbanować odrazu za pisanie takich głupot.

Najpierw to się dowiedz jaki jest procentowy udział kosztów mąki w procesie produkcji chleba a potem się wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor9244    1

Myślę że moderatorzy powinni cię zbanować odrazu za pisanie takich głupot.

Najpierw to się dowiedz jaki jest procentowy udział kosztów mąki w procesie produkcji chleba a potem się wypowiadaj.

 

, jednakże udział procentowy mąki przy wzroście cen zbóż jest 100% wiekszy a przy spadku cen zbóż mąki nie dodaję sie wogóle wiec nie wpływa na cenę pieczywa- prowadzisz piekarnię???? :))

Edytowano przez gregor9244
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

zetor daj namiary na kupca:)

bo ja mam na sprzedaż [ treść ogłoszenia usunięta]

 

Za tego typu ogłoszenia +1 punkt ostrzeżeń. Od ofert kupna i sprzedaży jest giełda

Edytowano przez KRISTOFORn

Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Na własne uszy słyszałam w TVP , że ma być cena chleba teraz niższa bo niższa jest cena pszenicy.I takie pierdoły wciskają do głowy ludziom i robią z rolników łupieżców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

TO jęczmień droższy od pszenicy,ciekawe albo takie tam zapotrzebowanie. Nie ma co zwalac na partie,bo czy ten czy też inny będzie to każdy do swojej kieszeni pcha,a jak do tej pory nikt nie interesuje się rolnikiem. Powinniśmy się cieszyć że mamy jakieś tam zbiory większe czy też mniejsze bo o innych co mieli burze i zalania nic im nie pozostało i o nich nikt już nie pamięta,a życ muszą tak jak my,

 

A myślisz, że oni ten jęczmień kupują dla siebie i go jedzą przez całą zimę ??

W porcie stoi statek który porzebuje 60 tyś. ton jęczmienia a przywóz jest znikomy bo nikt nie sprzedaje.

Elewatory skupują taniej i sprzedają drożej przecież bo to są a nie żeby nabijać kasę rolnikom tylko sobie.

 

Cena którą ostatnio miałem to 700 netto za jęczmień z odbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

otóż to, mi również pani w Każmierzu u Kalinowskiego proponowała 650zł netto za jęczmień bo pilnie potrzebują żeby statek załadować w porcie :lol: a ja jej na to że za tyle nie oddam a 100 ton bym miał :P myślę że z jęczmieniem jarym nie ma się co spieszyć, bo z moich obserwacji wynika że to w tym roku towar deficytowy, bo to jedyne zboze które trzyma cenę jako tako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak ten statek doładują to cena spadnie. Następnego w porcie się nie spodziewają za szybko. Płyną teraz w inne rejony gdzie taniej i podaż duża. Ale cene pszenicy będzie trzymał w tym roku, może troszke ponad nią, bo kiepsko się udał w więlu rejonach. Jak ktoś na sprzedaż produkuje zboża to niech spróbuje z dobrymi odmianami dwurzędowymi zimowymi. Plonują dobrze, jakość dobra i robota rozłożona w czasie, bo jakieś dwa tygodnie są prędzej. Bo te stare sześcio rzędówki to do owsa gęstość mają zbliżoną.

A co do spekulacji, spekulować to można czymś czego brakuje na rynku. Zeszłoroczny sezon doskonale pokazał co to jest spekulacja. W tym zapowiada się że niczego nie braknie więc co niektórzy umoczą i oddadzą co zarobili w tamtym roku. I nie chodzi mi o rolników którzy przechowali swoje ciężko wypracowane plony i wykorzystali moment najlepszych cen do sprzedaży, a właśnie firmy skupowe które napewno jeszcze lepsze ceny uzyskały a w żniwa koło 800 zł kupowały. 30% w kilka miesięcy zarobić to troche w głowach się zaczeło biznesmenom przewracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

nie dość że tanio to w terminie nie potrafią wypłacic tak jak emplex słupca i te lekceważenie rolnika jaka sie w firmie pojawiła a miałem o nich dobrą opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@BARABUS zdecydowanie masz racje, patrząc na ceny na WGT widać że jęczmień trzyma lepszą cenę niż pszenica. Zastanawiające jest tylko z jaką tendencją utrzyma się ta cena- spadkową, czy wzrostową :D

 

jęczmień paszowy 570-650

pszenica paszowa 570-640

żyto paszowe 400-420

pszenżyto paszowe 500-550

 

konsumpcyjne:

 

jęczmień 550-700

pszenica 590-630

żyto 380-560

owies 450

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie oni ten jeczmien wywozą tymi statkami? gdzies na Afryke północną czy jak? ostatnio Polska nie startowała na kontrakt na pszenice do Egiptu, Rumunia i Ukraina sie załapała ale o innych zbozach nic nie pisali, wie moze ktos?

 

a jezeli o cene chodzi to tez mi sie wydaje ze bd trzymał cene, opoznione zasiewy to niektorzy porezygnowali a i duzo go na polach widac nie bylo, tylko pszenica i zyto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja już sprzedałem 4,7 t pszenicy po 90zł/100kg a jeszcze do ogłoszenia nie dałem.

Ale KWS pójdzie cały na pewno.

Kombajnista który siekł u mnie porozpowiadał i ludzie się zjeżdżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jeszcze w agencji nasiennej niech Cię pochwali i powie że rozprowadzasz siewny to jak Ci po pszenice przyjadą siewną to pieniędzy na kare może braknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Przedmowca ma rację. Nie chwal się bo będzie tak samo jak u wuja z sadzeniakiem. Przez telefon jak ktoś dzwoni lepiej nie chwalić się ile ma się tego zboża ponieważ to właśnie mogą być oni. Najczęściej wychodzi to przez doniesienie np. znajomego.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj