Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1957    0

Znalazłem właśnie ciekawy artykuł o cenach rzepaku.

Ukraina 80 proc. rzepaku w ostatnich latach eksportowała do Unii. Surowiec ten kupowała firma Glencore, która kupiła zakłady tłuszczowe w Bodaczowie (woj. lubelskie).
Firma ta kupuje tańszy rzepak z Ukrainy, zaproponowała więc polskim dostawcom niskie ceny za surowiec. Spowodowało to, że w ślad za zakładami tłuszczowymi w Bodaczowie, inne firmy skupowe także obniżyły ceny - wyjaśnił Olejnik.
A tu cały artykuł. http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/producenci-rzepaku-nadprodukcja-przyczyna-niskich-cen,1941291,4199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Szczerze pszenica nie jest dobrym przedplonem dla żadnej rośliny. Ale ogólnie dobrze będzie jeżeli następne nie będzie zboże.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

-żyto 350 netto

-pszenżyto 480 netto

-pszenica 600 netto

-jęczmień 570 netto

Północna wielkopolska okoliczny młyn

a i jeszcze jedno zachęcają do podpisywania umów na mokrą kukurydzę po 300 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

W niemczech rolnicy mają barzdo dobrze,bo państwo dotuje a unas jeszcze gdyby mogli to kazali by nam korzonki jeść. cena pszenicy 640 + vat płatność 2 tyg. opolskie .

kto w opolskim tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Niech sobie dotują z Unii, Niemców ile chcą, pieniądze niedługo się skończą bo Unia to w niedalekiej przyszłości bankrut. Mi wystarczyło by żeby podatki zmniejszyli (vat i akcyza) , przestali przeszkadzać (biurokracja i kontrole) i ręce precz od wolnego rynku a rozwój mam zagwarantowany... Wielkopolska pszenica 640zł. Po ile teraz wołać za owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

-żyto 350 netto

-pszenżyto 480 netto

-pszenica 600 netto

-jęczmień 570 netto

Północna wielkopolska okoliczny młyn

a i jeszcze jedno zachęcają do podpisywania umów na mokrą kukurydzę po 300 netto

 

W Tomarze w Lotyniu, jęczmień po 680 netto z odbiorem po 15 sierpnia, wczoraj miałem taką wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

niby świń mało a za jęczmień skupu w okolicy płaca 590-610 zł netto, w porównaniu z pszenica cenę trzyma mocną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

Bo się nie udał. Posiany po połowie kwietnia n ie da już takiego plonu jak np. w ubiegłym roku. Różnica w zasiewie prawie miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

a tu się mylisz, kosiłem u goscia jęczmien jary nawożenie 150kg saletry plon 7t/ha ważony WTF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przynajmniej w mojej okolicy jare ładnie sypały zwłaszcza jęczmień 6-7t oczywiście mówię o plonach rolników którzy dbają o swoje pola. Ogólnie zboża ładnie wyglądające rozczarowały a takie nie zapowiadające wysokiego plonu zaskoczyły wydajnością.

Z ozimin tylko rzepak pozytywnie zaskoczył ale przy tych cenach to żadna pociecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

U mnie w ubiegłym roku jęczmień 7-8 ton z hektara a w tym ledwie do 7 przewaznie kreci sie koło 6 ton przy dobrym nawożeniu, jeszcze stoi mały kawałek nabyty do młucenia bo w ubiegłym tyg jeszce było za wczesnie na niego. Dużo chorób grzybowych było, jednym słowem maj za dużo wody. wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jęczmień zaskoczył mnie wydajnością. Późno siany bo około 20 kwietnia wyszedł bardzo gęsty a z 56arów nie zmieścił się w zbiornik dominatora 85. Pszenica tak średnio, nic nadzwyczajnego chociaż myślałem że będzie trochę lepiej.

Do zebrania został jeszcze łubin wąskolistny. Nie wygląda na dobry plon, strąków mało i sarny swoje zrobiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

jęczmień 550 brutto, średni plon 4t./ha. świętokrzyskie, . I JAK TU KONKUROWAĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Z tego co wiem to niesłodowany jęczmień nadaje piwu łagodny, zbożowy posmak, zwiększa treściwość piwa. Stosuje się go zwykle w celu polepszenia pienistości piwa. W browarach przemysłowych stosuje się nawet 45% udział grysu kukurydzianego lub ryżu do piw. No cóż, rolnik jest najsłabszym ogniwem w łańcuchu żywnościowym chociaż w zeszłym roku to On rządził i ceną i podażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

panowie a mam takie pytanko jesli sie słome zetnie po pszenzycie to powinno sie zmocznikowac dac 25 kg mocznika na ha i pryskac i to trzeba przed talerzowaniem czy po talerzowaniu ? i jaki okres poczekac zeby to zaorac ? i kiedy robic próby gleby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

tylko pogratulować tak wysokich plonów jak się czyta,jęczmień jest lekki i każdy o tym wie a tu plont 6,7 ton, to pszenica tyle dała,a tu no extra,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

aha czyli jednego dnia opryskac tzn ja opryskam tak pod wieczór zeby nie było upału i wtedy nie bedzie uciekac azot a na drugi dzien trzeba stalerzować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

to pogratulować plonów jęczmienia. A w MOJEJ okolicy ludzie zastanawiali się czy wogóle kosić jęczmień jary. Kolego średni plon 4 t/ha to rewelacja u nas jak 1,5 t/ha to już rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj