Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

yahooo777    1285

Po wykoszeniu w czwartek żyta hybrydowego i po jego dokładnym zważeniu apetyty na plon z ozimin wzrósł, wczoraj po wykoszeniu pszenżyta niestety, zgasł xD z 4,5 ha nakosiliśmy dwa pełne autosany, zboże wymokło, opóźnienie w wegetacji, później susza, i mamy obiecane 8 ton, ale z ponad 4 ha xD Owies na wyższych partiach ziem dobrze sie prezentuje, zobaczymy co dalej, a wczoraj o ceny skupu w pobliskim skupie sie dowiadywałem, żyto i pszenżyto nie więcej niż 600 zł za tone będzie płacone


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

u mnie plon z rzepaku słabiutki 2.7 z ha na razie nie sprzedaję, pszenżyto ładnie oddało bo 5.7 tony z ha


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

BARABUS racja,nie ma co narzekac pszeniczka tak zle u nas nie sypie,no pewnie jak sie nie posmaruje to pózniej nie ma na co liczyc.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas żniwa rzepaczane skonczone plon powyżej 4t, a zbożowe dopiero sie zaczynaja u siebie zaczałęm troszke pszenzyta i plon porównywalny do ubiegłego roku około 5t/ha ( oczywiscie nawożone w miare intensywnie i ochrona 2 zabiegowa) CIekaże jak bedzie z zytem i pszenica narazie wilgotnosc z reki 16-17%. A u okolicznych gospodarzy głownie ekolodzy bez ochrony tylko troche N nie jest wesoło kązdy pyta po wysypaniu co tak mało i przypominaja sobie ubiegłe lata jak było 2x tyle z tych samych dziłek! Wiec ja obstawiam że ceny zbóż musza podskoczyc choc nie bedzie to szybko, ale wiosna powinna przyniesc sensowna cene.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A jak Panowie sprzedajecie teraz czy trzymacie??Ja będę miał jakies 400-500 ton pszenicy i nie wiem co zrobić .Wsypać w biny i czekac czy się pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja połowę sprzedaję teraz a połowę zostawiam na później, jęczmień zostawiam i może trochę żyta jak będzie nadwyżka ponad kontrakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

pszenica z parametrami będzie w cenie, tak samo jęczmień więc warto przytrzymać. Żyto, pszenżyto owies raczej tendencja spadkowa więc warto sprzedawać jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Właśnie myślę trzymać do stycznia-marca i wtedy sprzedać ale nie wiem .Z rzepakiem też nie wiem co zrobić. Po tych cenach się nie opłaca sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

woj. Dolnośląskie, powiat wołowski. Żniwa w pełni, rzepaki na ukończeniu, idą żyta, pszenżyta, pszenice, jęczmienie jare i owies. Ceny są śmieszne. Oraz plony nie są za bardzo rewelacyjne. Średni plon rzepaku wyszedł mi 3,8t/ha. Pszenica 4,25t/ha Nie wiem jeszcze jak sypnie pszenżyto wygląda dość ciekawie, ale nie wiem ile będzie w zbiorniku.

Ceny : Rzepak 1100zł/t

Pszenżyto 550zł/t

Pszenica paszowa610zł/t

jakościowa 630zł/t

Jęczmień 490zł/t

żyto również 490zł/t.

owsa nie chcą kupować.

 

Oferta firmy Woźniak również cena zbliżona dla Grupy Osadkowski S.A. Ceny są podane cenami brutto! Ja jestem za obniżkami cen płodów rolnych. Ale środki produkcji powinny zejść na stan z co najmniej 5 lat wstecz. Gdzie tona saletry kosztowała 800zł lub i mniej. Tak samo Olej napędowy wychodził w granicach 3zł. O cenie oleju napędowego raczej nie będziemy mieli wpływu ale o cenie nawózów prawdopodobnie tak. Nie wiem jak tam sytuacja na rynku żywca, ale przypuszczam że ceny tuczników napewno poleciały w dół. Tylko jestem ciekaw dlaczego w pobliskiej piekarni chleb zdrożał o 20gr na bochenku. No ale w końcu jak to mówią osoby które nie zaznały pracy na roli i finansów poniesionych z tego tytułów " Chłop śpi a jemu rośnie... " Ale chyba dług w banku...

Edytowano przez Patryk3802
  • Like 1

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

wg mnie to czyste spekulacje cenowe i po żniwach cena zacznie widować w górę, może nie do poziomu z tamtego roku, ale przenica będzie po 800 spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Nie byłbym taki pewien Nie raz były lata gdzie cena w żniwa była wysoka a pózniej leciała na szyje. np rok temu Ci co rzepak magazynowali tylko stracili. Nie mówie o zbożach gdzie ja w pazdnierniku pszenicę po 1100 jakosciową oddawałem a znajomi w marcu po 800zł


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Niestety mogą, ja myślałem że rzepak stanie na 1300 a tu już o 1100 czytam, a wiec można.

3 lata temu mówił mi co skupuję zboże żebym w żniwa po 600 przywoził, powiedziałem że poczekam na 800. Zwalałem po stajniach, narobiłem się jak głupi i sprzedałem po 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Prognozy USDA wskazują na wzrost zbiorów zbóż

w rozpoczętym sezonie. Wpłynie to na poprawę napiętej

dotychczas sytuacji podażowo-popytowej. W sezonie

2013/14 w porównaniu z minionym słabym sezonem

zwiększy się wzrośnie produkcja pszenicy (z 656 do 697

mln ton), kukurydzy (z 856 do rekordowych 963 mln ton),

a także jęczmienia, owsa i żyta. W krajach UE-27 zostanie

zebrane 137 mln ton pszenicy, 64 mln ton kukurydzy,

56 mln ton jęczmienia, 8,0 mln ton owsa i 8,7 mln

ton żyta. Wyraźnie zwiększą się zbiory pszenicy w Rosji

i na Ukrainie oraz kukurydzy w USA. Wyższa niż przed

rokiem będzie również produkcja zbóż w Kanadzie.

Optymistyczne prognozy wpływają na obniżanie się cen

ziarna zbóż. Osiągają one już poziomy niższe niż rok

i dwa lata temu. Jeżeli kolejne prognozy nie zredukują

przewidywanych zbiorów, ceny mogą się obniżyć do

poziomu sezonu 2010/11. Na faktyczny poziom zbiorów

na północnej półkuli wpłyną warunki pogodowe w ciągu

najbliższego miesiąca

źródło: http://www.ierigz.waw.pl/publikacje/rynek-rolny/1373464053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny z 2010/2011 roku czyli za zyto 250 zl jeczmien 350 pszenica 400 ? to dopiero bedzie jazda bez trzymanki dl zbozowcow! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Siej co chcesz. Jak nie będzie jakiejś klęski na dużym obszarze to nie ma co liczyć na opłacalność. 3 lata urodzaju pod rząd i przy dzisiejszej agrotechnice i nawożeniu będzie można doły zbożem zasypywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

przecież unia co dała na maszyny na rozwój to po to żeby na następne 30 lat mieć roboli, ekonomicznie nas podeszli z żywność nie może być droga bo ludzie w wiejkich aglomeracjach się zbuntują. to kto jest grożny chłop czy wielkie aglomeracje...a Ci co poszli na Vat to już całkiem mają pozamiatane...wstaną pięknego dnia i będą na zusie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A co ma obecna cena zbóż czy urodzaj do Unii Europejskiej? Tylko debil liczy zyski uwzględniając max plon i max cenę. Kto miał łeb na karku to z dofinansowań skorzystał i ma wymieniony park maszynowy za pół darmo. A że się komuś zachciało Lexionów na 50 ha czy 3JD na 30 ha a teraz nie ma na spłatę bo rzepak tani to inna sprawa. Nie można winić UE za głupotę rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Jaki masz płodozmian, że rzepak chcesz jęczmieniem zastąpić. poza tym podejmowanie takich decyzji pod wpływem doświadczeń z jednego roku jest co najmniej niepoważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie plon z rzepaku słabiutki 2.7 z ha na razie nie sprzedaję, pszenżyto ładnie oddało bo 5.7 tony z ha

u mojego znajomego rzepaku miał około 4,3 tony z ha.. i cena lekko poniżej 1400 zł za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

A ja mam pytanie,czy wiecie kto w woj.lubelskiem kontraktuje kukurydzę?

 

Jak juz pisałem rolnik musi porządnie po plecach batów zebrać zeby zmadrzał i nie myślal tylko o tym jak kupic ciagnik wiekszy od sąsiada .

Wiekszośc na tym forum to dzieci rolników a nie rolnicy a widać to po bzdurnych tematach które zakładają :wacko:

Jeśli rolnik nadal bedzie myślał i rabił tak jak robi to nic sie nie zmieni i nadal bedzie robił za jelenia.

Kilka lat pracowałem w Niemczech w szklarniach i były różne sytuacje. Byla nadwyżka pomidorów wszystko wisiało na krzakach i nikt tego nie zrywał bo cena była za niska, jak wzrosła do odpowiedniego poziomu to zaczynał sie zbiór. Była sytuacja że Niemiec nie sprzedawał większosci pomidorów i przyszli do niego Turcy którzy proponowali niższa cene ale wezma wszystko i myślicie że kupili? U nas chcac sie pozbyc towaru rolnik wypchnie wszystko nawet za pół ceny aby tylko pozbyc sie towaru a Niemiec nie. albo kupujesz za odpowiednią cene a nie to pomidory ida na śmietnik i na moich oczach zaczoł deptać pomidory w skrzynkach i wywalac na smietnik. Dlaczego tak robił zresztą nie tylko on ale wszyscy w okolicy? Mądremu nie trzeba tłumaczyc a głupi i tak nie zrozumie.

 

Tylko dlaczego kolego nie napiszesz o realiach gospodarowania niemieckiego rolnka(chodzi mi o wysokosc dopłat,ulgi w cenach paliwa,poziom rozwoju ich rolnictwa,i.t.p)My mając za sobą 30 letnią zapaść w rolnictwie nie możemy im dorównać we wszystkim,choć uważam,że w niektórych obszarach rolnictwa nasz rolnik przerósł niemieckiego(i też miałem okazję porównać).

A pomijając wszystko to czemu za zarobione u Niemca eurodutki nie kupujesz ich zywności,nie żyjesz tam?Łatwo jest robic za tania siłę roboczą tam,a żyć tutaj i jeszcze krytykować.

Edytowano przez malkor429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Cena rzepaku w lokalnym skupie

-23.07 1360,-netto

-24.07 1320,-netto

-26.07 1260,- netto

Żyto 420,-netto

Pszenica paszówka 680,-netto(mieszalnia pasz),konsumpcja 720,-(ten sam skup co żyto i rzepak) w rzeczywistości wychodzi słabiej niż paszówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ceny zboza w dół a ceny ziemi w góre nie moge tego zrozumieć dlaczego ziemia tak drozeje ale przy nawet takich cenach nie ma gdzie kupic i dlaczego obcokrajowcom tak zalezy by kupic polska ziemie np litwa tez jest w uni a tam otlogiem lezy ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj