Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARABUS    6

centrum WLKP

- żyto 400

- pszenica 680 ( zakontraktowałem 100 ton w tej cenie )

- kuku na kontrakt niby 380zł netto... ale pani mi odradzała bo z kuku może być lipa bo jest susza i nie wygląda to ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olopaff    0

Tak straszycie że ceny niskie będą niższe / u nas rolnicy wyjechali w pole i zboża za bardzo nie ma wszyscy się spodziewali rekordowych zbiorów a ty grad troche potargał, wody za dużo i lipa

a tak swoją drogą to mi sie wydaje że to tylko taka propaganda z tym zbożem myślą że rolnicy wpadną w szał sprzedaży i kupią tanio

ja żyto przetrzymam i poczekam jak ceny nie będzie to świniakom po troche ześrutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Myślę, że zimą będzie drożej. Pozostaje pytanie o ile drożej. W moim przypadku przy kosztach produkcji jakie poniosłem, i przy plonie jakiego się spodziewam to jestem w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Od 2004 roku 2 razy na jesień i wiosnę pszenica taniała, w żniwa była najlepsza cena, i myślę że w tym roku to się powtórzy,. Jak u mnie będzie sypać ponad 7 t to połowę od razu wywożę, a przeważnie sprzedaję wszystko styczeń- luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tego co wiem na kuku już nie chca pisać kontarktów wogóle a co dopiero po 450


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

w sumie to bym się nie pogniewał jak by w tym roku przyszedł grad i wytłukł rzepak, chociaż wygląda ładnie i wydaje się ze około 4 ton będzie, ale jak licząc po 1300 to jest 5200 a ubezpieczony na 7 tys i w dodatku bez roboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Od 7 to płaciłeś składke. Ubezpieczalnia wyceni rzepak na dzień dzisiejszy i wypłaci. Myślisz że jakby rzepak był lichy i rokował np na dwie tony to Ci 7 tys wypłacą? To samo w przypadku spadku cen. To tak jak w komunikacyjnych ludzie myślą że jak AC składke płacą od 50 to ubezpieczalnia wypłaci w ciemno 50 dych po wypadku lub zaginięciu samochodu. Takich prezentów to oni nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

w całej naszej okolicy zboża na pierwszy rzut oka znakomite, ale co z tego jak w kłosach ziarno jest bardzo drobne lub nie ma go wcale... wydajność pszenżyto 3 t/ha pszenica 5 t/ha - w tamtym roku pszenżyto 6 t/ha, pszenica 7-8 t/ha i zastanawia nas jedno z kąt te ceny skoro taki nie urodzaj ? bynajmniej u nas. podkapracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

w całej naszej okolicy zboża na pierwszy rzut oka znakomite, ale co z tego jak w kłosach ziarno jest bardzo drobne lub nie ma go wcale... wydajność pszenżyto 3 t/ha pszenica 5 t/ha - w tamtym roku pszenżyto 6 t/ha, pszenica 7-8 t/ha i zastanawia nas jedno z kąt te ceny skoro taki nie urodzaj ? bynajmniej u nas. podkapracie

 

ukraina kolego jak sypnie to u nas sie może nic nie rodzic i też nie będzie droga...gospodarka wolnorynkowa podaż przewyższył popyt więć jazda bez trzymanki...hodowle przez 2 lata rozwaliliście cenami 1200 za pszenice to teraz żeby hodowle odbudować to przez 2 kolejne lata po 600 a z kuku to sie zapisujcie żeby odebrali z pola a o cene nie pytajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtGor    1

U mnie też wszystko pozasychane w kłosie. Nie dość, że kiepsko sypie to jeszcze niska cena ;/ .

pszenżyto 600 zł brutto

pszenica paszowa 650 zł brutto

woj. wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

generalnie ja osobiście nie mogę narzekać na plony, ceny może do końca nie satysfakcjonują, ale za to plony są rekordowe.... przynajmniej pszenicy u mnie :) zliczając sobie wszystko do kupy wychodzi że ten rok finansowo będzie bardzo podobny do poprzedniego, a będzie się różnił tylko tym że w zeszłym ceny były wysokie i średnie plony, a w tym ceny niskie ale super plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Zgadzam się Barabus, ja tak wyjdę na rzepaku.

Wczoraj zakontraktowałem

rzepak po 1340

żyto po 475

pszenżyto 545

jęczmień jary jeszcze się zastanawiam.

Ceny netto, odbiór z podwórka, środkowe pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

centrum WLKP

- żyto 400

- pszenica 680 ( zakontraktowałem 100 ton w tej cenie )

- kuku na kontrakt niby 380zł netto... ale pani mi odradzała bo z kuku może być lipa bo jest susza i nie wygląda to ciekawie :)

można wiedzieć dla kogo podpisałeś kontrakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

kontrakt na pszenice, żyto i rzepak podpisalem u Kalinowskiego w Kazmierzu,

pszenice wczoraj na 680 netto 100 ton

rzepak jakos dwa tygodnie temu na 100 ton po 1500 netto... przekroczyłem 15t ale złapałem się jeszcze na 1450 netto

żyto po 500 netto podpisalem juz w czerwcu na 200 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Od 7 to płaciłeś składke. Ubezpieczalnia wyceni rzepak na dzień dzisiejszy i wypłaci. Myślisz że jakby rzepak był lichy i rokował np na dwie tony to Ci 7 tys wypłacą? To samo w przypadku spadku cen. To tak jak w komunikacyjnych ludzie myślą że jak AC składke płacą od 50 to ubezpieczalnia wypłaci w ciemno 50 dych po wypadku lub zaginięciu samochodu. Takich prezentów to oni nie robią.

to zależy kto jak ubezpiecza bo jak ubezpieczasz większy areał to bez problemu dostaniesz aneks zapewniający gwarancje ceny i zniesienie udziału wlasnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie rzapak dał 4,1 tony z ha jestem bardzo zadowolony ponieważ zasiany był tylko 1.8 kg na ha .. sprzedałem 10 ton po 1350 ł netto a 6.3 tony po 1330 netto ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Od 7 to płaciłeś składke. Ubezpieczalnia wyceni rzepak na dzień dzisiejszy i wypłaci. Myślisz że jakby rzepak był lichy i rokował np na dwie tony to Ci 7 tys wypłacą? To samo w przypadku spadku cen. To tak jak w komunikacyjnych ludzie myślą że jak AC składke płacą od 50 to ubezpieczalnia wypłaci w ciemno 50 dych po wypadku lub zaginięciu samochodu. Takich prezentów to oni nie robią.

 

 

Mylisz się liczy się suma ubezpieczenia, a nie wygląd plantacji. Od tej sumy wypłacany jest % zaistniałych szkód. Gdyby tak było jak piszesz jaki sens miałoby ubezpieczanie na rzetelnych wyliczeniach. Każdy ubezpieczałby byle taniej, bo tak obniżą.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj