Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

i dla tego 80% tych twoich "hodofcuf" padło :) a zboża w europie jak i poza europą zapowiadaja sie bardzo dobre Rosja juz podpisała kontrakty na export zbóż, przytrzymywać zboża heh niedawno jakies państwo przetrzymywało zboża to dali ustawe i musieli sprzedać musowo :) zresztą nikt juz nie będzie kupował tych drogich pasz bo i pieniędzy juz nikt nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Mistrz ! :D

 

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Pisz posty wnoszące cokolwiek do tematu, z uzasadnieniem.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Jeszcze nie nakosili a już wielkie zbiory, może gdzieś na równinach to jest zboża, u nas na nizinach to sama słoma bo jak runiło to już bielało od nadmiaru wilgoci. A po drugie 40% to już kukurydza bo na jare było późno. Gdzieś zobaczyli kawałek ładnego i już krzyczą jaki to urodzaj. Mi się wydaje że wiele nie spadnie cena. Ja tam cen nie wiem bo nie sprzedaję ani nie kupuję bo przepuszczam przez świnie, a ilość świn dostosowuję do ilości zboża. Jak cena spadnie to i świnie spadną bo nammoży się jak komarów i wtedy nikt nie zarobi. Ten rok był dlamnie lux bo cena świn na opłacalnym poziomie.

Edytowano przez milanreal1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie, wszystko się może zdażyć a świń się tak szybko nie namnoży bo tego co słyszałem duńczyka nie wstawiają bo jak pisałem wceśniej te fermy toną w długach a handlarze co handlują zbożem mowią że żyto spadnie do 300 :blink: przynajmniej podatek będzie tańszy ;) a kukurydza bardzo dobra dla świń jak i drobiu w kryzysie to nie takie rzeczy się mieszało do pasz B)

Edytowano przez StaryWyjadacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Już zmienili sposób naliczania podatków i teraz będzie średnia z 11 bodajże kwartałów. Po 300 to chyba nie ale do 400 netto może dojść. Przetrzymać pewnie że można,u nas jeden handlarz już ledwo zipie. Też mu się wydawało że musi zdrożeć, nakupił w żniwa rzepaku po 2200 ciekawe po ile go teraz wypychał, ale za 2000 mówił że nie odda. To teraz pewnie za 1700 oddaje. Ciekawe z jaką ceną w tym roku wyskoczy ale chyba bliżej 1000 niż 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No i co z tego że podatek tańszy albo dzierżawa tańsza? Nakosiłeś 6 t pszenicy po 1000zł miałeś 6tys. Załóżmy że właściciel chciał dopłatę + pół tony pszenicy, wniosek sam złożył, dorzuciłeś 500zł a reszta twoja. Teraz zaniesiesz 400zł a stracisz po 200zł na tonie. Kiepskie pocieszanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Po 1000 pszenica dobrze by było panowie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Jak pszenica po 1000 by była to np.żyto było by po ok.750 a jak narazie w moim regionie jest po 530 + vat.Także ceny napewno niższe będą jak w tamtym roku niestety ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ceny muszą być niższe niż rok temu z uwagi że tamten rok był wyjątkowy i nie można liczyć że się co roku pszenice sprzeda po 1100 zł. Ale wszystko ma swoje granice , padają tu już informacje że żyto po 300 zł :huh: zakładając że ktoś zbierze 8 ton z hektara ( super optymistyczny wariant) a drugi 4 t/ha to ja jakoś tego nie potrafię sobie wyobraźić przy obencych cenach ropy i środków potrzebnych do produkcji.

 

Pozatym kij ma też dwa końce i wszytko na pysk poleci jak rolnik kasy nie będzię miał to nie będzie kupował, nie kupi to któs inny nie zarobi posucha może przyjść chodź jełśi chodzi o ceny maszyn to przydałoby się bo niektóre są oderwane lekko mówiąc od rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ceny nawozów też odleciały. A prezesi zakładów sobie milionowe premie powypłacali, bo tacy mądrzy i takie zyski mieli. Już jeden rok police prawie bankrutowały, o pomoc rządową się starali, ale jak się dowiedzieli że premii nie mogą sobie wziąść to zrezygnowali z pomocy i jakoś przetrwali do lepszych czasów. Ciekawe jak będą wyglądały też ceny materiału siewnego, bo też co niektórzy są świecie przekonani że rolnik za 2200 kupi i jeszcze się ucieszy że dostał odmiane jaką chciał albo podobną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Patrzycie na rynki lokalne, a to nie one decydują o cenie. Na razie za dużo znaków zapytania. Myślę, że zboża ogólnie wyglądają dobrze ale na pewno nie perfekcyjnie. Tam gdzie ludzie zainwestowali i nie pozalewało jest okej ale są ogromne połacie zalane, gdzie nie ma kompletnie nic lub sama plewa. Reasumując w Polsce spodziewam się przeciętnych zbiorów ale to nie nasze zbiory decydują o cenach. Proponuję najpierw zebrać, potem myśleć co i za ile sprzedać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Nie będzie tak źle. Rostowski jest na samym końcu tego łańcucha jak wszystko będzie tańsze to jemu też mniej zostanie bo on ma procentowo. Dziś w tv mowili że nie ma tyle wpływów co zakładali. Mi to się maży by był taki rok by tylko dla chłopa się urodziło by miał co zjeść, a tamci powinni szukać szczawiu, a nie sobie premie dawać. Po 400 to nie będzie bo za granicą tak nie spadnie bo trochę klęsk było a to ratuje sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dobrze mówicie że najpierw treba zebrać potem liczyć ;) ale, rozmawiałem z 3 mieszalniami pasz to mówili że nie maja komu sprzedać paszy a co dopiero dalej kumpel mi powiedział że Ci którzy zrobili kasę na zbożu przez ost 2 lata to w tym roku wszystko oddadzą a co miał na myśli to nie wiem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ceny nawozów też odleciały. A prezesi zakładów sobie milionowe premie powypłacali, bo tacy mądrzy i takie zyski mieli. Już jeden rok police prawie bankrutowały, o pomoc rządową się starali, ale jak się dowiedzieli że premii nie mogą sobie wziąść to zrezygnowali z pomocy i jakoś przetrwali do lepszych czasów. Ciekawe jak będą wyglądały też ceny materiału siewnego, bo też co niektórzy są świecie przekonani że rolnik za 2200 kupi i jeszcze się ucieszy że dostał odmiane jaką chciał albo podobną.

mogę Ci powiedzieć jakie ceny mat siewnego rzepak 10% drożej rdr

pszenica i inne zboża 5% drożej rdr


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ale żyto hybrydowe do siewu staniało z 440/ha na 408zł. :D

Ciekawe dlaczego,dlatego że zboże staniało albo dlatego że ludzie drugi raz sieją ten sam materiał i wcale gorzej nie rośnie. :D


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Z tymi cenami to sobie poczekamy aż się zaczną żniwa. Od nas nic nie zależy tylko od większych i od kursów walut. Na koniec i tak najwięcej zarobią pośredniacy. Jak ludzie będą trzymać to pośredniacy będą podnosić cenę. W mieszalniach zawsze jest taniej bo ich to gila kiedy kupią zboże bo i tak na tym zarobią, a nawet oni znajdą jeleni co sprzedadzą im żyto po 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

popatrzcie po sąsiadach ilu kiedyś kupowało zboże czy pasze a ilu teraz kupuje. Sam kupowałem dla bydła czasem nawet 70% zboża i paszy. Ale dwa lata temu powiedziałem koniec bo wychodziło że wszystko co zarobie wydaje na pasze. Nabrałem dzierżaw i nie narzekam. Teraz czynsz spadnie podatek spadnie, dodatki białkowe stanieją a zboża wystarczy mi swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

żebyś sie nie zdziwil jak spadnie czynsz u was na kujawach , Stawki macie masakra ale wątpie żeby wlaściciele gruntów obniżyli wam czynsz bo taki macie głód ziemi że nie weźmiesz ty to ktoś inny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

 

mogę Ci powiedzieć jakie ceny mat siewnego rzepak 10% drożej rdr

pszenica i inne zboża 5% drożej rdr

No ze zbożem to na razie pobożne życzenia sprzedających materiał siewny. Będą jeszcze przeceniać, chyba że ceny się poprawią to wtedy zainteresowanie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mi spadnie bo większość dzierżaw mam od gminy. Czynsz płacony co pół roku po gusowskiej cenie pszenicy. Czuje że we wrześniu na przetargach ludzie nie będą się tak wyrywać bo kto dał ponad 2t pszenicy za hektar 4-5 klasy i sieje na sprzedaż wyjdzie na tym słabo.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

az mnie gwowa boi jak czytam o cenach zboz i jaki to urodzaj ma byc.. zyto lezy i sie raczej nie podniesie,pszenica pszenzyto jedna wielka plantacja grzyba a w moim regionie jest nie wielu co wykonuja wszystkie zabiegi. jeszcze jeden rok taki i bedzie mozliwosc kupna gruntow w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Nie panikujcie, ja co do ceny jestem spokojny. Rekordów nie będzie ale będzie okej :) chyba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj