Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

adrian1978    9

Do galerii zawsze każdy daje najlepsze ujęcia swych upraw i w żadnym razie nie da się tym odwzorować w jakiej kondycji są ozime w całym kraju czy europie. A tylko ogół kondycji upraw może wpłynąć na cenę. Zresztą nie tak dawno jakiś prezes związkowy rolników w niemcowni chwalił się kondycją upraw i przewidywanymi zbiorami za co spotkał się z ostrą krytyką na forach gdzie padło zdanie że nie analityk jest wyznacznikiem plonu, a zbiornik kombajnu. A więc poczekajmy.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wrocmy do cen ile mozna wziac za mieszanke ze znikoma zawartoscia owsa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ceny na dziś dzień - z nowych zbiorów

jęczmień ozimy 640zł netto

rzepak 1585zł netto

 

 

Kalinowski Kaźmierz WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ceny ze skupów u mnie ceny netto jeczmień 580

pszenica 780

pszenżyto 680

rzepak1580

kukurydza 680

żyto 490

jęczmień browarny 870


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

To się porobiło z tymi cenami... Czas będzie wypchnąć zeszłoroczne zapasy, no ale niestety ceny nie ma ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Niestety nie... Może i dużo tego nie ma bo tir jęczmienia i tir pszenicy, no ale zawsze w plecy parę tyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Dwa lata temu jęczmień był po 380zł ,a pszenica po 450zł ,oby to nie nastało po żniwach???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie no jeżeli by tak było to część gospodarstw chyba by poszła pod licytacje. Co do cen to dziwie sie tym co nie sprzedali jak pszenica była za prawie 1100zł/t.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Dlaczego nie sprzedali bo chcieli po 1300 zł/t ale pazerność nie zna granic... A co do cen to wrócą one do normalnośći bo przez ostatni czas nie były normalne...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Plony też nie były normalne. Ktoś zyskiwał a ktoś tracił. Jak będzie urodzaj to wszyscy będą pracowali za pół darmo. Sprawiedliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Dlaczego nie sprzedali bo chcieli po 1300 zł/t ale pazerność nie zna granic... A co do cen to wrócą one do normalnośći bo przez ostatni czas nie były normalne...

Kolego o jakiej ty normalności mówisz,dla ciebie to normalne, że koszty produkcji wciąż rosną a ceny zbóż idą w dół.

Zazdrościsz że ktoś sprzedał plony i o dziwo zarobił?

Teraz według ciebie będzie normalnie wszyscy dołożą do produkcji!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

To po co kupują ziemie po 50, 60 czy 80 tys...? Bo jaką cholerę płacą za dzierżawę 1,5 tys. czy 2 tys. dlaczego wtedy nikt się nie zastanawia nad opłacalnością... Ludzie zastanówcie się jak podchodzicie do gospodarzenia a nie teraz wielki żal bo cena spada...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

dokładnie jak sie trafiają takie rekiny agrobiznesu co po tyle kupują to zaś innym szyki psują i cena ziemi zawyżona bo jeden za tyle sprzedał to drugi też tyle chce a trzeci gorszy nie bedzie i zaś spirala sie nakręca tak samo z czynszami za dzierzawe jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ceny ze skupów u mnie ceny netto jeczmień 580

pszenica 780

pszenżyto 680

rzepak1580

kukurydza 680

żyto 490

jęczmień browarny 870

weryfikacja pszenica jęczmien rzepak 20 zl w dól


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

zaczynam doceniać kontrakt który podpisałem na żyto w cenie 500zł netto miesiąc temu... bo długo po podpisaniu myślałem czy dobrze zrobiłem, ale u nas jest posiane tyle żyta że cena musi spaść, centrala sprzedała 2x tyle nasion co w roku ubiegłym !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

500 za żyto to naprawde cienizna :( Uwazam ze co by nie było na wiosne bedzie powyzej 500. ja sprzedałem w tym roku po 740 netto w sumie w nie najlepszym czasie bo było droższe. I jesli miałbym sprzedac po 500 to szkoda roboty :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie mam miejsca na trzymanie ponad 200 ton żyta do wiosny, a szanse że zdrożeje są niewielkie, wolę zmagazynować jęczmień jary i pszenicę.... choć ta druga to tez nikt nie wie co będzie, niestety jest urodzaj to i cena ostro w gół

 

w zeszłym roku w Polsce wymarzło bardzo dużo pszenicy, a mimo to nikomu nie zabrakło, cena szła w górę do stycznia-lutego a potem już tylko w dół, dziś juz jest poniżej 800zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przed chwilka tak na szybkiego policzyłem to co wpompowałem w żyto i wyszło mi ze bez pracy włąsnej i amortyzacji maszyn tylko paliwo, nawozy i SOR + zboże do zasiewu dało mi to około 1900-2000zł brutto Niech teraz cena zyta spadnie do 500 netto to trzeba ze 3,5 t na pokrycie kosztów i to nie wszystkich a zeby srednia zyta u mnie wyszła koło 4-5 t to bedzie super przy takich nakładach. dopłaty top bedzie zysk ale jeszcze podatek trzeba od nich odjac i amortyzacje + włąsna prace. Także za wiele nie zostanie jesli coś w ogóle :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj