Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Michalmeer    483

Wiecie co mnie denerwuje ciągla gadają ze zywnosci bedzie za mało wiecznie pier.... o tym ze głód ze ludzie nie mają co jesć (współczuje tym ludzią ) a kto sie przejmuje nami ?

Ledwo troche lepszy rok i juz ceny na dół ... jak my mamy sie rozwijac jak mamy produkowac wiecej na tej samej powieszchni jak nas na to niestac ... słucham prognoz bo zasiewy w usa wypaliła i bedzie dobrze ... a bedzie ? nie bo przypali troche i juz ile plony nizsze ... w tym roku zobaczcie prognozy niszczą rynek ludzie w sklepach beczą bo wiecznie drogo a jak ceny np pszenicy spadną to w sklepie chleb tanszy ? .. nie oszukujmu sie na swiecie jest wielki syf i komus musi stac sie nieszczescie typu susza lub powódz zeby innym godnie zapłacili .. w d*p.... mam taki kapitalizm niech tak robia dale to jesc bedą trawe jeśli w ogóle urośnie .. zero szacunku dla naszej pracy a to my żywimy świat my martwimy sie wszystkimi a kto sie martwi nami .. kikt bo od zawsze nas po d*p.. kopia i sami na to pozwalamy !

  • Like 3

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A jak to będzie z cena pszenicy w tym roku? Opłaci się trzymać i zimą czy odrazu przez żniwa sprzedawać? Jakieś informacje ktoś ma odnośnie ceny szacowanej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

może my świat żywimy ale coraz więcej zależy od gry na rynku cenowym i nie my tu jesteśmy najważniejsi i nasze plony bo często to nie ma odbicia, Famer21 jakbyś miał takie info to na pieniądzach mógłbyś spać, kiedy drogo sprzedać zboże, tanio kupić nawóz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ampol Merol pszenica konsumpcyjna 830zł/ t... To chyba jakieś jaja na tirze mam ponad 5 tyś w plecy, nie wiadomo co dalej z ceną ale mówią, że nadal w dół... Co robić?

Jaja to były jak pszenica po 400 chodziła. Teraz jest normalna cena, oby taniej nie było... chyba nie myślałeś, że cały czas będzie po 1000 ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

A kto wam kazał przetrzymywać do samego końca?.... Bo taka mentalność polaka że zawsze chce się więcej i więcej bo zawsze za mało to teraz macie jeszcze mniej. Ale na te ceny przynajmniej hodowcy np. trzody się cieszą, może trochę się w końcu odbiją.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli ktoś nie potrzebował kasy to po co miał sprzedawac .. fakt jak pszenica była ponad 1000 zł to głupotą było przetrzymywanie ... chodowcy sie odbiją kosztem producentów zbóż dla jedneko problem dla drugiego szczescie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

teraz to można se gadać :P

jak ktoś ma trzodę to raczej nie zarobi tanio teraz kupując, teraz zarabiają paszarnie, bo na przednówku zawsze było drogo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Bałem się dalej czekać. POdpisany kontrakt na 25T rzepaku cena 1620 netto. Niedawno było 1700. Niestety odbiór wrzesień.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W piątek sprzedaję jęczmień po 710+vat/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Bałem się dalej czekać. POdpisany kontrakt na 25T rzepaku cena 1620 netto. Niedawno było 1700. Niestety odbiór wrzesień.

to musisz go dosuszyć, przechować i doczyścić u siebie? bo takiego z pola to raczej bym nie ryzykował żeby zostawić na hali czy binie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

E raczej nie. Standardowo stosuję randapowanie. Po tym mam wilgotność 6-8% a odkąd stosuję sita otworowe w kombajnie zanieczyszczenia spadły mi poniżej 2%. To wystarcza aby miesiąć czy dwa poleżał w binie bez czyszczenia i suszenia, W ubiegłym roku leżał co prawda tylko 4 tygodnie, ale nie było żadnych problemów.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co sie dzieje z rzepakiem na matifie juz blisko psychologicznej granicy 400 euro kontrakt na sierpien 2014 juz 380 euro zapowiada sie słabo z cenami w tym sezonie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Ampol Merol pszenica konsumpcyjna 830zł/ t... To chyba jakieś jaja na tirze mam ponad 5 tyś w plecy, nie wiadomo co dalej z ceną ale mówią, że nadal w dół... Co robić?

 

Uważam, że jeżeli jest to pszenica paszowa nie warto jej trzymać. Jeżeli parametry są wysokie i z powodzeniem łapie się jako konsumpcyjna warto ryzykować. Pogoda jaka jest- każdy widzi. Jeżeli tak będzie dalej to pszenicy będzie dużo, ale nie tej konsumpcyjnej. Zrób jeszcze test na robaki, ponieważ w tym roku w związku z dużą wilgotnością powietrza sporo ziarna jest zanieczyszczonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ale za to kukurydza ładnie idzie do góry na matifie ;) .

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Jaja to były jak pszenica po 400 chodziła. Teraz jest normalna cena, oby taniej nie było... chyba nie myślałeś, że cały czas będzie po 1000 ? :D

Może i jaja, ale wtedy były zupełnie inne koszty produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na matifie dzisiaj znowu ostro w dół tak dalej bedzie to nawet nie chce myślec o cenach na żniwa rzepak juz zjechal poniżej 395 euro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wystarczy zajrzeć do galerii... pszenice piękne. Jeśli da zebrać to wątpię żeby cena wzrosła ponad 800zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

może i oziminy piekne... ale jarym delikatnie mówiąc sporo brakuje do zeszłego roku... a czymś to trzeba zrekompensowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Po za tym większość zbóż "przywalcowana" więc jakość może być słaba ale nie ma co zobaczymy po żniwach narazie to tylko cenowe spekulacje i kupujący badają rynek(takie jest moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj