Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

seat    2

Mazowieckie, lokalne skupy pszenica konsumpcyjna 1040netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica paszowa 1090 brutto Animex Grodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

@ SAUTER orientujesz się jak w opolskim ceny jęczmienia paszowego i pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

dolnośląskie

firma z Wrocławia 1025 netto i w razie jak wyjdą jakies parametry nie takie to cena może pójść w dół

 

inna firma 1050 netto , jest po próbach i idzie zboże jak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Świętokrzyskie 1050 ale postaram sie jeszcze ponegocjowac bo jestem w trakcie wywożenia tylko zima mnie dzis zaskoczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja dziś dzwoniłem żyto 700złbrutto,odbiór z podwórka i niewiem czy sprzedać,czy zdrożeje?,w zeszłym roku po 750 sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Widzę że ludzie zaczynają powoli wymiękać i wywożą zboże. Osobiście nie zamierzam jeszcze sprzedawać choć niby na matifie cena spada ale nie przekłada się to narazie na cenniki w kraju, ceny jakie były takie są. I coś zaczynają mówić że w Argentynie czy Brazylii straszna susza ponoć jest i zbiory będą niższe. Ale nie zważając na to chciałem się zapytać czy według was cena pszenicy będzie rosła czy nie ma na to za bardzo szans. Piszcie co sądzicie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No ja jeszcze nie wywożę , od miesiąca się zastanawiamy :)

 

Hmm.. jak wzrośnie to zapewne nie wiele, nie wydaję mi się aby podskoczyło do przynajmniej 1200zł, a jak spadnie to pewnie nie bardziej jak ok 950 (jeżeli w ogóle spadnie)

 

My możemy tylko spekulować.. zaczną wywozić to cena może spaść, za to jak wywiozą może zabraknie gdzieś w czerwcu na przednówku i cena będzie wysoka.. cholera ich wie

Ale równie dobrze jak zboża dobrze przezimują będzie propaganda ile to tego nie zbierzemy i znów ceny staną w miejscu lub leciutko spadną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

W maju Polska będzie importować pszenicę którą wcześniej sprzedała i cena wzrośnie , zastanawiam się jaki wpływ na ceny będzie miała zima stulecia w Rosji ,w Moskwie spadło 216 cm śniegu, to wpłynie na złe zimowanie ,powodzie i t p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolNBR    0

Ja powoli zaczynam wywozić. Cena jest ładna a różnie ludzie myślą. Jak to mówią na dwoje babka wróżyła jedni twierdzą ze cena wzrośnie bo wszyscy duzi eksporterzy mają pełne magazyny i czekają na cenę a inni na to mówią że tak wzrośnie cena ale w tym momencie uwolnią te zapasy to automatyczne w duł. I kto ma racje... okaże się za parę miesięcy. Pozdrowienia dla ludzi o mocnych nerwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja powiem jedno, na 1 stronie w tym temacie w 2006r. jeden z użytkowników napisał "U mnie pszenica(gluten>30) -410zł netto".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja powiem jedno, na 1 stronie w tym temacie w 2006r. jeden z użytkowników napisał "U mnie pszenica(gluten>30) -410zł netto".

O co Ci chodzi. to co wg. Ciebie spadnie do 400 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez powloi sprzedaje po niedzili mam odbiór zyta 740 netto. Zostanie tylko owies moze jest chetny ze 30t 620 netto :) ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O co Ci chodzi. to co wg. Ciebie spadnie do 400 :lol:

 

Nie, ale teraz jest ponad 1000zł a człowiek grymasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W styczniu sprzedawałem pszenice po 103 zł netto , i teraz podobnie wożę. Praktycznie co roku sprzedaję styczeń-luty, i jeszcze raczej nie zawiodłem się, ale było 2 razy że taniej sprzedałem niż w żniwa mogłem.

Jak pójdzie do góry to w maju.

€ też nieturzy mówili że teraz spadnie poniżej 4 zł, a podrożało o 10g.

 

Takie tam wróżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Trzymać jeszcze można czemu nie, może akurat bedzie droższe chodz wątpie w to zima pomału sie kończu a strat niema, ale tak samo można nieźle się przejechać na tym czekaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@ SAUTER orientujesz się jak w opolskim ceny jęczmienia paszowego i pszenżyta?

 

 

AgroAs za jeczmień płaci 866 brutto

PHU Gawor 880 brutto

Animex 900 brutto

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27
Napisano (edytowany)

endrius Młyn prochowice bez problemu biorą aby robaka niebyło

Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Dziś ostatni transport jęczmienia wywożę 888zł/t brutto a w grudniu znajomy sprzedawał do tej samej firmy 920 netto(taka cena była przed świętami 1 dzień) zostało żyto po które przyjadą na miejsce 750 netto(propozycja jak na dziś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

AgroAs za jeczmień płaci 866 brutto

PHU Gawor 880 brutto

Animex 900 brutto

z transportem kupujacego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Pszenica konsumpcyjna - 1110 Brutto. Średnia 1080 brutto i Paszowa 1060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z transportem kupujacego?

 

 

Wszystkie ceny podane z bramy.Co do transportu musisz dzwonić sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

U nas żyto 650zł netto ale to paszowe. Jutro zawożę resztki z magazynu i wszystko wyprzedane. Pszenicę po żniwach po 860złnetto sprzedałem a pszenżyto po 750złnetto.

Od tego czasu nic się nie zmieniło z ceną tylko chętnych na zakup mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj