Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    350

I drugie pytanie, ile można dać za ha słomy z pszenżyta takiej do sprasowania? 200zł do będzie dobra cena?

soltys48    315

dziś sprzedałem 10 bali 140/120 żytniej ubiegłorocznej słomy po 50,-/szt

transport po mojej stronie-500 m w jedną stronę ;)

90daniel    14

U mnie jeden w okolicy za darmo oddaje byle ktoś sprasował i zabrał bo co roku ciąć nie idzie bo za dużo. Wczoraj gadałem z kumplem to z pszenżyta kupił 10h po 150 zł/h z tegorocznych żniw. Prasuje sam. Ja mam na sprzedaż ubiegłoroczną słomę jak ktoś potrzebuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

dziki20    0

I drugie pytanie, ile można dać za ha słomy z pszenżyta takiej do sprasowania? 200zł do będzie dobra cena?

Zdecydowaliśmy z ojcem, że po takiej właśnie cenie sprzedajemy u siebie (Warmińsko-mazurskie, pow. nidzicki). Jak na nasze warunki to jest cena odpowiednia, zależy też kto jak się ceni i jakich plonów słomy się spodziewa z ha :) Wg nas cena jest adekwatna przy 2,5 t/ha słomy.

vicia1223    10

łosicki powiat 90 zł tona i sam prasuje koleś . Słomy full w tym roku będzie , nie ma co się spieszyć z klientami bo pod koniec żniw za darmo będą oddawać ..

Ulman    275

Od 6 lat zostawiam każdą słomę na polu. Składniki wyprowadzone ze słomą mogą mieć wartośćok 300 Pln/ha. Bilans próchnicy przy pozostawieniu słomy jest ledwie dodatni a jej wywożenie ze słomą to degradacja ziemi. Jedynie mniejsza presja chorób w uprawach następczych może być jakimś racjonalnym powodem.

Ja dosyć często wsiewam jeszcze w ściernie facelię, gorczycę i po zaoraniu z poplonem w następnym roku po słomie nie ma śladu.

mwmw155    0

Posiadam słomę z jęczmienia jarego - 4,5 ha. Może ktoś z Was chciałby kupić lub wie gdzie w moich okolicach mogę ją sprzedać (powiat aleksandrowski, województwo kujawsko-pomorskie). Mogę sprasować w duże bale. Zamiana na obornik też wchodzi w grę. Jeślibyście coś doradzili, gdzie ją sprzedać, będę wdzięczny.

bubki    0

15zł balot 180 dziś zgodziłem.

Edytowano przez bubki

KULAWA_KOZA    88

Ja na ten rok i 2015 mam tyle zamówień na słomę że nie wiem czy to ogarnę.

Cena 2zł za balik.Już mam umowy podpisane do stadniny koni na około 10.000 balików.

mam też zamówienia na siano.

Jeśli ktoś dysponuje sianem prosze o info.

( okolice Małopolski)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeżeli jest tu ktos z podkasia a dokładniej z powiatu sokulskiego to moze mi powiedzec ile moge chcec za bele zytniej slomy?

marian2011    111

Ile wziąść rozsądnie za kostkę słomy gościu chce nie dużo spresowałem załadowałem przyczepy jutro mu zawiozę w mojej wsi

KULAWA_KOZA    88

Ile wziąść rozsądnie za kostkę słomy gościu chce nie dużo spresowałem załadowałem przyczepy jutro mu zawiozę w mojej wsi

2zł balik.To cena minimalna.

st220    12

Zależy jaki balik, po jakiej prasie i jaka długość, jak kiedyś tata prasował na usługi prasą kostkującą to jedni chcieli np. 50cm inni 70cm a byli też i tacy co chcieli 100cm długości w słomie

KULAWA_KOZA    88

Mówie ogólnie.

Ja jak woże słomę w kostkach do stadnin koni to 2 właścicielki patrzą tylko na balik , obojetne czy on ma 5 czy 10 kg , płaca za balik i tyle.

W pozostałych kostka ma ważyć + - 10kg.

karolr2    180

U nas belka jak kupujesz to 10zł + 15zł sprasowanie. Nikt się nie pyta jaką prasą będziesz robił.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się