Polecane posty

pawel885    2279

U nas słoma już tak krucha przez zmienną pogodę że ścinacza nie trzeba - wczoraj ciąłem u znajomego wysokie, gęste pszenżyto a z tyłu pokos jak po ekologii na 6 klasie  :wacko: Wszystko z wiatrem idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jak ktoś nie wie że przy cięciu słomy trzeba azot dawać ,to i raczej nie przypilnuje zboża bez przyorywania słomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupię słomę powiat łuków międzyrzec radzyń podlaski . pisać pw .

po ile parę km dalej na wschód. U mnie od 12 - 16 zł szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawóz nawozem aczkolwiek  o ten nawóz trzeba zadbać. Większość rolników nie daje azotu by przyspieszyć rozkład materii. Poźniej na drugi rok narzekają że choroby atakują że słoma nie rozłożona itp.  

A prawda jest taka, że każdy grosz uzyskany za słomę dla rolnika jest ważniejszy niż  próchnicotwórcze działanie słomy.

 

Jak stosujesz wysokie dawki azotu to nie ma potrzeby nic dawać na słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakaś stadnina koni w okolicach warszawy potrzebuje około 500 bel i płaci po 30zł/szt. Właściciel przewiduje że zimą dojdzie do 60 zł/szt. Możliwe to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie, jak jest taki dobry w przewidywaniu to niech na giełdzie gra i milionerem zostanie, ludzie sami taką stawkę nabijają, u mnie w okolicy(północne mazowsze) też każdy krzyczy po 50 -60 zł za belkę 120 czasami byle jakiej słomy i ludzie chcą brać bo ktoś im mówi że taniej nie będzie, gdzie ja kupowałem w tym roku słomę jęczmienną suchutką  po 40 zł z transportem za belkę 135 cm solidnie zbitą, i myślę że cena jeszcze spadnie bo w tym roku większość ludzi narobi sobie paszy, trawy ładnie rosną, kukurydza też więc słoma to będzie mały dodatek albo w ogóle jej nie będzie, nie tak jak w tamtym roku gdzie w tygodniku rolniczym nawet opisywali że słoma to idealna pasza dla bydła, powodzenia w dawaniu samej słomy, 

Edytowano przez matik123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram taką cenę , zwłaszcza że niektórzy potrafią za samo sprasowanie wołać 1zł od kostki . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

kupiłem trochę słomy po 25 zł za belę z pokosu. a sasiad chciał po 40. powiedziałem że za 50 przywiozą mi tirem z polski po prasie pasowej gdzie w tamtą jedną zmieszczą się 1,5-2moje i nawet palcem nie kiwne przy robocie. Zgodził się bo w tym roku siano mi przywieźli samochodem i byłem bardzo przekonujący hahaha. A znajomy sprzedawał jakiś kilometr ode mnie po 40 + belowanie ale umówił się że sam beluje tylko że on ma sporo hektarów.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Dorwałem 7ha żyto i kawałek owsa beluje wszystko i bierzemy na pół słomę. Na wsi i w okolicy jeszcze jakieś 40% zboża stoi, mało kto słomę zbelował i pada drugi dzień już pokosy przerastają. Ja na szczęście zbelowałem wszystko w poniedziałek w nocy. Wczoraj dzwonił kolejny ze wsi 3 ha oferuje trzeba chyba zejść z ceny na 35 zł ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Potrzebuję 1 tira słomy ,gotowych bel z załadunkiem w rozsądnych pieniądzach..Nie chodzi o to że bardzo tanio...z miejscowości Ciechanów, Mława, Włocławek, Płock,Lipno,Wyszogród ,wiadomo chodzi o koszty transportu. Jeżeli ktoś ma ,zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Z Ciechanowa mi na wiosnę przywoził mogę polecić rzetelny facet, na olx na pewno to znajdziesz żółty Man ciężarowy z przyczepą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

A ja wsio słomę sciolem i mam prasowanie w nosie
nawozu z pola za parę groszy nie sprzedam
niech sąsiad sprzeda
on lubi na koszty pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Święta racja,nareszcie ktoś myślący

No w tym roku to akurat kiepskie rozwiązanie, dostając 30zł za belę z pokosu i mając ich 20 z ha masz 600zł , ewentualnie wymienić na obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt tu nie mówi o wymianie na obornik więc nie pisz kiepskie rozwiązanie dopisując ewentualnie...

 

Bo wymienić na obornik w takiej samej ilości, jest zawsze lepiej niż ściąć samą słomę na polu.

Kolega napisał święta racja aby zostawić na polu słomę i w żadnym wypadku nie jest to kiepskie rozwiązanie. Nie zważając na to ile tych belek z ha będzie. Czym więcej bel tym więcej składników z pola wywieziesz oraz tym miej próchnicy w glebie się utworzy.

 

Po pierwsze nikt u nas nie płaci 30 zł za belę, po drugie gdyby było ich tak dużo z ha to nikt by z uporem nie skupował słomy gdyż byłoby jej u każdego pod dostatkiem. A w tym roku zboża rzadkie więc zapotrzebowanie na słomę wzrosło.

 

Ja od kilku lat żadnej słomy nie sprzedaję i moje pola mają się coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Cena w ubiegłych latach była niska - 10 zł za belę z pokosu więc rozumiem że się nie opłaca ale w tym roku jest taki szał na słomę że ceny są jakie są - u nas 25zł za pszenną/pszenżytnią minimum a za owsiankę czy mieszanki jare 35zł  i słoma przy dosyć tanich nawozach obecnie da Ci 600zł korzyści na polu? Na pewno nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Panowie mam na sprzedaż 12 kulek siana, Jak ktoś z okolicy i chętny to sprzedam 100 zł za kulkę 120x120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja płaciłem po 10zł z pokosu zresztą jak wszyscy w okolicy. Nie zamawiałem wczesniej bo myślałem że swojej starczy. Ale jak się okazało że średnio było po 13 kulek z ha to trzeba było już na sąsiednią wioske wybrać.

Nie zapominajcie że jak się zetnie to później to później trzeba worać a jak ma się ciapka i ug2 to tylko później  tylko maja problemy :) Wiec wolą sprzedać kombajnistę upomnieć żeby nisko skosił bo więcej kulek będzie i lżej orać. Ten co sprzedaje ma pare groszy dodatkowo i my mamy gzie kupić i koło się zamyka każdy zadwolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Panowie mam na sprzedaż 12 kulek siana, Jak ktoś z okolicy i chętny to sprzedam 100 zł za kulkę 120x120.

Sianokiszonke po 130 z dowozem pod dom ostatnio woziliśmy więc troche zaszalałeś ;)

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj