Skocz do zawartości

Polecane posty

pedro2    342

U nas takie ceny to 15 lat temu były

kolo11    0

U nas za belkę 120/120 trzeba zapłacić od 10zł do 20zł w zależności z czego słoma.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    709

Słomy z każdym deszczem mniej. Prasowałem pszenną przed deszczami i dokończyłem po deszczach to rolki przed deszczem były 30% cięższe. 

matik123    71

kupiona jęczmionka bele 135 po zmiennokomorówce, bele suchutke idealne na pasze po 40 zł za balota z transportem 

Ansja    309

Moja sloma idze pod sieczkarnie,nikt nie potrzebuje..Za darmo daje i chetnych brak.

Ansja    309

A w moich stronach to zaczynaja likwidowac gospodarstwa i nawet na darma slome nikt nie kusi sie.Jest zbyt na inne towary rolnicze.

pedro2    342

Ta, a krowom prześcieradłem pościelić

Ansja    309

Przeinwestowali, czy zapomnieli inwestować? 

Raczej 500+  oraz na wsiach coraz czesciej zaczyna panowac mentalnosc,ze z rolnika robi sie pan.Ziemia lezy odlogiem,kasa z doplat jest a reszta z marketu.

lawa3p    6

Ja nie wiem jak ludzie liczą koszty produkcji.... Kupić słomę 500 zł/ha gdzie z hektara 8 belów to chyba bardziej opłaca się kupić gotowe bele sianokiszonki i nimi scielić. Co to za głupie czasy nastały żeby rolnik z rolnika zdzierał... 

pedro2    342

Facet z wioski, który zawołał ode mnie tydzień temu po 65 z pokosa dziś zmądrzał i po 40 zaproponował... Ale chyba wezmę, połowa (3 ha) to owsianka prawie pół na pół perzówka jalowki zjedzą.
Nie wiem co się dzieje, dużo słomy leży we wsi żądają po 50 z pokosa i nikt nie bierze gdzie w tamtym roku się prawie bili po 50-55

matik123    71

to się dzieje że większość ludzi zmądrzało, zresztą siana i sianokiszonki jest w bród i to po 60-80 zł więc po co płacić po 50 za słomę 

pedro2    342

Hytry dwa razy traci podobno :D nie ma co, 40 to można dać na miejscu po sąsiedzku... Ale więcej nie szukam bo gotowa z transportem może z 2zł drożej wyjdzie

zbyszek8201    22

Przytrzymaj ich jeszcze, ja się sąsiadowi wstydzę powiedzieć po 20 z pokosu. 

A ma kolega prasę/możliwość wynajęcia i zrobienia przyzwoitych belek plus możliwość załadunku na tira? Potrzebuję 50-70 belek ...

Ansja    309

Czytam i nie ogarniam. Tyle kasy za slome. Mojej za darmo nikt nie chcial jak oglosilam. Dzis koszona byla pszenica dopiero i przyznam,ze troche ciensza niz w ubieglym. Moja hodowla mala to jak zbiore z 2,5h a mam stara jeszcze to wystarczy.

krowka62    21

Nawóz nawozem aczkolwiek  o ten nawóz trzeba zadbać. Większość rolników nie daje azotu by przyspieszyć rozkład materii. Poźniej na drugi rok narzekają że choroby atakują że słoma nie rozłożona itp.  

A prawda jest taka, że każdy grosz uzyskany za słomę dla rolnika jest ważniejszy niż  próchnicotwórcze działanie słomy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się