Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

20CBR12    51

Talerzówka na ŝciernisko za 2tyg jeszcze raz to samo lub jeśli planjest bezorkowo to gruber i następnie jak jest termin orania to pług lub agregat do uprawy bezorkowej-po pszenicy problem w ogóle nie istnieje a po zytach gdzie daje 8ton ziarna więcej azot u do rozłożenia słomy i też jest ok. Czy dobrze rozumiem miwigos 2x pszenica i rzepak czy zmianowanie pszenica/rzepak nie ma problemów z kiłą kapustnych?

miwigos    84

Pszenica -rzepak ,odpukać oby nie

Słome tależuje i po około 14 dniach orka dobrym zachodnim pługiem ,nie ma śladu słomy ,2 skibowym to można poryć na ogrudku niestety

Edytowano przez miwigos

20CBR12    51

u mnie po jednym talerzowaniu często gryzonie były w rzepaku dlatego standard 2x-słoma wymieszana z większą ilością gleby przed orką

Wiadomość z agroFakt.pl

napaleniec93    13

Panowie w jęczmień ozimy wszedł mi grzyb nie dopilnowalem poletka. Weszla fuzarioza klosa. Jeczmien teraz caly zrobił sie czarny i zastawiam sie co teraz zrobić z ta słoma pociąć ja na sieczke czy jednak ściąć i sprasowac ? bo niewiem czy taka chora sloma ( az czarna )nadaje sie do scielenia bądź na sprzedaż ?

matek1810    13

Mogę się wymienić słomę za gnój. Jak się rozliczyć ile słomy za ile gnoju? ja bym chciał słoma z hetara za 40 ton obornika żeby cały hetar zasilić

matingus    107

chcieć to można dużo....

Hektar hektarowi nie równy.weź hektar żyta,a hektar pszenicy jarej.

karol    2

w moich okolicach za tonę słomy firma płaci 90 zł za tone z ich odbiorem a za słome z własnym transportem 120, w tamtym roku było lepiej bo 100 i 135 płacili...

20CBR12    51

Kolego choć ja nie sprzedaje w tym roku to zapewniam że w Wielkopolsce można dużo lepszą cenę wynegocjować-krowiarze boją się że im przybraknie w tym roku i robią zapasy a co za tym idzie cena lepsza...

Edytowano przez 20CBR12

Darkos795    4

Przy założeniu że słomy jest ok. 4 ton.jeśli się nie mylę.

Mocznik zawiera 46% azotu,jak dasz metr na ha.to będzie  na bogato.

Edytowano przez Darkos795

kaj    92

miwigos głupoty piszesz ze musi być dobry zachodni pług (oczywiście on ułatwia orke) mój sąsiad miał kukurydzę na ziarno, zwykła talerzowka potalerzowal a potem c 330 oraz plugami dwojkami zaoral aż sam się dziwilem jak mu się ładnie po oralo.

warchest    44

z ha po ile slome sprzedajecie czy za jeczmionke 230 złz ha prosto od kombajnu bierze to dobra cena ?

matingus    107

zależy jaka słoma.prasowałem w jednym miejscu  u gościa to z ha wyszło 7 belek tylko....

czyli drogo ta belka by wyszła...

icek1    178

230 podzielić na 7 daje to 23 zł za belę plus koszta prasowania tak więc cena sprzedaży na pniu jest bardzio korzystna dla sprzedającego

matingus    107

kolega @icek musi sobie tabliczkę mnożenia przypomnieć.

Edytowano przez matingus

miwigos    84

Dobra jest dla kupującego ,sprzedający jak policzy wszystkie składniki w słomie i próchnica która z niej będzie plus życie biologiczne ,to zawsze straci,ale widze że tu sami niedouczni jak liczą zyski ze śprzedaży ,a ICEK to jest najlepszy przykład mu śię wszystko opłaca

icek1    178

kolega @icek musi sobie tabliczkę mnożenia przypomnieć.

Ja tam do szkoły miałem pod górkę i jakoś nigdy tabliczki mnożenia nie opanowałem ale teraz są kalkulatory którego w danym momencie nie miałem

miwigos    84

Bez szkoły wzrokowo nie pasuje ,a ty o kalkulatorze,to forum to coraz większe śmiecie,dzieciaki z gimnazjum połowa

Edytowano przez miwigos

CEZAR76    1

Koledzy słoma 100 zł za tonę gotowa rolka kostka no może 120 zł , pieczarka nie bierze , pelet, brykiet nie da takich cen jak tona pelletu to 300 zł więc jak ktoś sprzeaje po dwieście parę zł na pokosie to sprzedawać może , dla mnie to sciema słoma max p 30 zł za tonę na pokosie czasem można 40 dostać jak większe areały - tzw realia

kaj    92

Przy takich cenach jak piszesz to lepiej słomę ściąć i sobie głowy nie zawracać sprzedażą, większy pożytek dla gleby niż dla portfela z tej słomy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.