Polecane posty

drozd82    0

mam kupca na słome z pokosu za 40 zł sztuka za bele,prasowanie i transport po stronie kupujacego,jak myslicie warto po tyle odac woj podlaskie,prasa pasowka

Edytowano przez drozd82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Myślę, że to bardzo dobra oferta jeśli kupujący sam prasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Większość z nas marzy o takich ofertach.

Edytowano przez Rob355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Drozd tylko dopytaj jaką prasa i koń bo jak ci wpadnie mchale v660 i 130km to się zdziwisz heh cena normalna raczej. U nas też tak wołają, mam dwie oferty we wsi po 7 ha ale nie wiem czy jest sens wszystko słaby owies po 7 bel z ha to szkoda zdrowia i paliwa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

mam kupca na słome z pokosu za 40 zł sztuka za bele,prasowanie i transport po stronie kupujacego,jak myslicie warto po tyle odac woj podlaskie

ktoś rozumu nie ma żeby tyle dać. :D :D :lol:


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

Myślę, że to bardzo dobra oferta jeśli kupujący sam prasuje .

transport i prasowanie po stronie kupujacego

Drozd tylko dopytaj jaką prasa i koń bo jak ci wpadnie mchale v660 i 130km to się zdziwisz heh cena normalna raczej. U nas też tak wołają, mam dwie oferty we wsi po 7 ha ale nie wiem czy jest sens wszystko słaby owies po 7 bel z ha to szkoda zdrowia i paliwa

powiedział ze pasowka nic wiecej jutro ma ogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli pasówka to licz sie z tym ze belki około 400kg wiec jak na podlaskie to cena lipa :) U Nas po 20 było za zwykła belke 120x120 po łancuchowej belki około 200kg

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Byś się zdziwił bamber w zeszłym roku płacił po 65 po nh T6030 i lely walcowa. Bele super, ale bez przesady. A dużo było też i po 50zl jak jeden drugiego chciał przebić.

O właśnie po co mam płacić 40 na pokosie jak od kolegi Rob355 mam gotową :P jak tam zastanowiłes się? Bo jak zadzwonisz "za 5 dwunasta" to może być różnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

jesli pasówka to licz sie z tym ze belki około 400kg wiec jak na podlaskie to cena lipa :) U Nas po 20 było za zwykła belke 120x120 po łancuchowej belki około 200kg

jak za zwykła 20 to 40 to dwa razy wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ktoś rozumu nie ma żeby tyle dać. :D :D :lol:

 

i nie każdy po 10zł sprzeda jeżeli umie liczyć i wie ile mu nawozu ubędzie.... wczoraj do mnie dzwonił znajomy i szuka frajerów po 10zł za 120x120 albo 160x120 za 20 zł .  sam zwija,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

... bo ? Może pokrótce napisz czemu tak sądzisz .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak za zwykła 20 to 40 to dwa razy wiecej

To chyba z drugiego konca podlaskiego jesteś bo wokół mnie po 50belki po sipmie i sami robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

Co z tego ze wam za mleko najlepiej płacą jak koszty są kosmiczne.U mnie słoma 120×120-20 zł ,siano-50zl max.bele sianokiszonki to ciężko sprzedać po 80 zł. pn kuj-pom .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Jak ktoś sieje rok po roku zboże, to ciągłe cięcie slomy moim zdaniem nie jest takie super :)kumulowanie się chorób

 

kumulowanie się chorób rodziny trawiastych stąd choroby podsuszkowe u zbóż. po drugie przewaga węgla organicznego w stosunku do azotu zawartego  w glebie czyli przyoranie słomy powoduje uwstecznienie azotu z gleby na rozkład słomy dlatego daje się mocznik dla pożywki bakteriom aby mogły rozkładać słome i tworzyć humus warstwę sorbcyjną to tak na marginesie. raz na 5 lat zaleca się wywiezienie słomy z pola choćby z przyczyn sanitarnych(żeby zminimalizować przetrwalniki chorób grzybowych w glebie ale nie po 20zł za bele to już wole zostawić na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

co myslicie o słomie z rzepaku ? nadaje sie to do czegos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ostatnio widziałem sprasowane ze 100 ha rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed chwilą bylem na stacji paliw,gościu ogłoszenie wieszał ze słomę sprzeda,zapytałem po ile,powiedział ze po 100 za belkę 120x120,nie wyglądał na pijanego,psychiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

a może za długo na słońcu przebywał... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tez uważam ze częste cięcie slomy jest gorsze. Z 4 lata pod rząd ciałem slome i nie dawałem obornika bo nie było go Poprostu tyle. Teraz zbieram c9 rok i ciężko obronika daje to jest niebo lepiej. Tego obornika nie idzie znowu aż tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

To chyba z drugiego konca podlaskiego jesteś bo wokół mnie po 50belki po sipmie i sami robią

gm.turosn koscielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj