Polecane posty

jankeson    48

Ciekawe jak wilgoć ciągną...

 

Kargo nie posłuchałeś mojej rady, dziś pojawiło sie ogłoszenie dokładnie Kosianka Stara koło grodziska. O 12 zadzwoniłem o 13 juz szwagier ladowal pierwszy skład akurat był w Siemiatyczach.

135tki suche po 95 we wsi poszły. Troszkę drogie, ale 25 zł od sztuki w kieszeni 34szt na składzie nie ma co się dziwić handlarzom łatwa kasa bez dotykania

Kolego napisałem do Ciebie na pw i nic nie odpisałeś :-/ W końcu jesteś rolnikiem hodowcą czy handlarzem? Uczestniczysz w forum żeby pomagać innym użytkownikom czy robisz sobie darmową reklamę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Taka okazja, ze kupiłem je po 60 nie warto? Po tej cenie kupiłem wcześniej 150tki co prawda, ale i tak nie jest drogo. Najłatwiej siedzieć i zwymyslac kogoś bo niemożliwe że można po tyle kupić jak to pisałeś wcześniej. Ale jak większość ludzi tutaj zgrywasz kozaka, a spod nosa wyjeżdża za dobre pieniądze...
Przedwczoraj napisał do mnie chłopak z af dałem mu namiary za siemiatyczami 15km jemu było blisko dla mnie za daleko. Zgrywaj kozaka dalej, ale nie wciskaj ciemnoty że nie można znaleźć. Szwagier dzisiaj na własny rachunek będzie woził spod Ciechanowca pod Kolno wczoraj znalazł, MOŻNA MOŻNA
Jankenson wiesz ile ja mam takich wiadomości? Jeszcze nie przeczytałem nawet chyba twojej... jeśli ja mogę zarobić to mam oddawać komuś? Pomyśl. Jak traf i się coś co nie będzie mi pasować to podeślę.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Kolego Pedro2 sprawdź skrzynkę.Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc.

 


Ok dziękuję :-)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Nie widzicie że on sam nakręca tą psychozę cen słomy na tym forum? Każdy ma po 60 zł i nie może sprzedać a on ma po 120 i niby biją się o nią...

Kto ma po 120 przypomnij gdzie napisałem że po tyle sprzedaje?

Mam 150tki chciałem sprzedać ale 120 nikt nie da u mnie.

a taniej nie oddam bo sciele nią i widze jest tam 2x 120tki. Ludzie mówią, ze jest w niej tylko 1/3 więcej słomy niż w normalnej bo tylko 30cm wyższa. Zgadzasz się z tym?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1/3 może nie ale 60 % na pewno jeśli obydwie prasowane zmiennokomorową prasą bo jeśli 120 zwykłą to pewnie w 150 są dwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

No właśnie chodzi o zwykłą, u nas same metal fach sipma warfama, niektórzy nie wiedzą co to zmiennokomorowa. Jest takie pojęcie w okolicy "Aa no jak po lejli to mówią że dobre"
Utopiłem w slomie 18 tys+ paliwo chce choć trochę to odrobić, bo wszystko dla siebie leży pod dachem. poszło na razie 3 kursy to ledwie za paliwo się zwróciło nie handluje nie łoje na lidzach kokosów. Kolega dwa lata handluje znajomi ludzie z Mazowsza sami dzwonili z ofertą sprzedaży dziennie miał zamówień na 20 tirów ale już mówił że się kończy. Nie mniej jednak audi a6 c6 3.0 tdi s line jest bez roboty.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

bela 120 ma około 1.36 m3 objętości . Bela 150 ma około 2.12 m3 . Więc w beli 150 jest o 64% więcej materiału niż w 120, przy załoźeniu że zagęszczenie jest porównywalne.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W okolicy 60 zł szt/150 cm po zmiennokomorowej prasie Kuhn z transportem pod dom... Ja kupiłem w żniwa 130 po takiej samej prasie po 25zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Mariusz nie wiem jak to się na, ale wazone w paszowozie wyrywkowo średnio 400kg. Co do wymiaru mówił że na 155 robił, belka jak stoi ma ok 162cm więc biorąc pod uwage sprężystość słomy, przerzucane 3 razy te 155 jest realne.
Kolego stachnik mógłbyś zapytać po ile przywiezie do Łomży? Będę wdzięczny


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wożą raczej Ciągnikami z bardzo dużymi lawetami, a to blisko 400 km więc raczej taki transport odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

Kolego napisałem do Ciebie na pw i nic nie odpisałeś :-/ W końcu jesteś rolnikiem hodowcą czy handlarzem? Uczestniczysz w forum żeby pomagać innym użytkownikom czy robisz sobie darmową reklamę? 

 

to spekulant i sieje propagande o braku słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Tak sobie wmawiaj ;) jaki brak słomy, ja teraz mam już na dwa lata słomy jest opór nie mam gdzie pakować :)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Tyle za słome płacicie ,a nikt nie chce sianokiszonki dobrej jakości bele 120 po 75 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wy to naprawdę jesteście mistrzowie, nigdzie nie kupisz taniej cielaka jak na Podlasiu, nigdzie nie sprzedasz drożej słomy jak na Podlasiu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nie wiem jak można ścielić balotem 120 za 50 zł i wyjść chociaż na zero, Jak kupowałem prosto z pola ze zwózką 150  to balot mnie kosztował ok 16 zł. zrobiłem ok 500 beli kupnych i 1300 swoich. Teraz ogłosić to po 60 zł  Z kupnej 44x500= 22000 zł A ze swojej nie licząc masy jaką tracę  z pola to koszt o 8 zł czyli 52x1300= 67000

Wynik 67000+22000= 89 tys zł, licząc jeszcze załadunki amortyzację maszyn itp niech będzie 80 tys czystego pieniądza.  Z hodowli muszę odstawić ok 90 byków żeby mieć taki czysty zysk. 

Zejdźmy na ziemie może ktoś zapłaci 70 dych ale za jeden czy dwa baloty do kur króliczków ale nie hodowca. Myślę że do  35 zł za suchą 120 to jeszcze jak braknie można dać ale więcej to chyba trzeba być ślepym albo idiotą  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

DanielFarmer ma rację, cena zależy od rejonu. Na Podlasiu hodowcy nie mają tylu ha żeby posiać tyle zboża aby im wystarczyło słomy, ponieważ zwiększają stado a główne uprawy to trawa i kukurydza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Nie wiem jak można ścielić balotem 120 za 50 zł i wyjść chociaż na zero, Jak kupowałem prosto z pola ze zwózką 150 to balot mnie kosztował ok 16 zł. zrobiłem ok 500 beli kupnych i 1300 swoich. Teraz ogłosić to po 60 zł Z kupnej 44x500= 22000 zł A ze swojej nie licząc masy jaką tracę z pola to koszt o 8 zł czyli 52x1300= 67000

Wynik 67000+22000= 89 tys zł, licząc jeszcze załadunki amortyzację maszyn itp niech będzie 80 tys czystego pieniądza. Z hodowli muszę odstawić ok 90 byków żeby mieć taki czysty zysk.

Zejdźmy na ziemie może ktoś zapłaci 70 dych ale za jeden czy dwa baloty do kur króliczków ale nie hodowca. Myślę że do 35 zł za suchą 120 to jeszcze jak braknie można dać ale więcej to chyba trzeba być ślepym albo idiotą

Ha ha ha leżę i kwicze :D przyjedź powiedz to moim krowom i ziemii 5-6kl gdzie qq trawy i ziemniaki.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

DanielFarmer ma rację, cena zależy od rejonu. Na Podlasiu hodowcy nie mają tylu ha żeby posiać tyle zboża aby im wystarczyło słomy, ponieważ zwiększają stado a główne uprawy to trawa i kukurydza. 

Dziwne bo w internecie pełno ogłoszeń z QQ na pniu po 2500zł/ha było z Podlasia, dał by 1/3 nawozów co pod QQ, zasiał żyto i by miał słomę i sporo pieniędzy w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Dziwne bo w internecie pełno ogłoszeń z QQ na pniu po 2500zł/ha było z Podlasia, dał by 1/3 nawozów co pod QQ, zasiał żyto i by miał słomę i sporo pieniędzy w kieszeni

A tobie dalej jak krowie na miedzy. Popyt podaż jak kolega Ci tłumaczył, każdy po tragicznym 2015r w tym roku zwiększył powierzchnię qq, urodzaj w tym roku wielu miało za dużo i stąd cena. Chociaż ja bym nawet po 4 tys nie sprzedał, władować w pryzme i niech czeka na gorsze czasy jeść nie woła

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj