Polecane posty

Pablo1970    51

słomy jest   od  cholery    niestety   to  towar  gabarytowy   i  tam  gdzie   jest   tanio    jest     daleko   ,  ja  płaciłem   po     40  dyszki   plus     transport  wyszło  50   dyszek     prosto  z   pola    bele   130   z  pasówki    .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

A powiedzcie ile obornika wyjdzie z tony słomy? Przy tych cenach może wyszło by taniej obornik kupić po 50zł tona


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

https://www.olx.pl/oferta/nawoz-naturalny-kompost-obornik-popieczarkowy-spod-pieczarek-transport-CID757-ID87Fbl.html#8565ca7d17

zadzwoń i się popytaj. ja myślałem kupić z jedną łódkę zobaczyć jak to działa na łąkach, ale jakoś na zamiarach się skończyło, z resztą mam swojego obornika, tylko słomy trochę za mało


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Ceny znam pytam ile wyjdzie... Makaronu mam full az za dużo, w tym roku prawie wszystkie tuzy popruszone. Ale przy tych cenach słomy wyjdzie może taniej obornik kupić, przerabiam starą obore na ruszta 20szt, zastanawiam się czy nie walnąć na 40 szt


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

https://www.olx.pl/oferta/nawoz-naturalny-kompost-obornik-popieczarkowy-spod-pieczarek-transport-CID757-ID87Fbl.html#8565ca7d17

zadzwoń i się popytaj. ja myślałem kupić z jedną łódkę zobaczyć jak to działa na łąkach, ale jakoś na zamiarach się skończyło, z resztą mam swojego obornika, tylko słomy trochę za mało

Podłoże po produkcji pieczarek jest wyciągnięte na maxa z wartości odżywczych , lepiej gdzieś kupić kurzak z fermy albo obornik z kurników po indykach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

ceny słomy czy widzę siana bo potrzebuje siana to są astronomiczne nie adekwatne do towaru ale jak rolnik nie ma pojęcia o ekonomi to patem płacz i lament że drogo musi kupować że się nie opłaca .Cena mleka lekko wzrosła to już jałówki po 10200zł debile płacili za kilka miesięcy stanieje to wtedy będzie zgrzytanie zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Na Podlasiu to słomę owijają na owijarkach - taka cenna :)

Przy takich cenach dziwisz się? Gnoju za przeproszeniem każdy ma w h.. gnojem poscielesz to co to da... A koszt folii kiszonkowej max wychodzi 5zł, stretch sporo taniej, można też na 750 tke zakładać folie 500tke i jest taniej bo wychodzi mały zakład

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja z  pola poniżej 200 zł za tonę  był  w życiu nie sprzedał.

Bo więcej zarobię jak mi zostanie słoma i ją przeorzę   makro i próchnica. U nas obornika i kurzaka nic  nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze że mam oborę na rusztach i nic nie muszę kupować, no parę bel na paszę suchej. Współczuję gospodarzom co muszą ścielić duże ilości a nie mają swojej słomy.

Jakby kogoś interesowała zamiana to mogę zamienić 25 bel słomy na siano , belki 135 cm po zmiennokomorowej prasie, belki cały czas pod dachem 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powiem Ci że spotkałem już się nie z takimi przypadkami :) mojej akurat szkoda by było na podścielenie, lepiej do paszowozu dać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

U nas jeden taki był, nie dość ile mordęgi z obornikiem bo wszystko się okręca to jeszcze na polu różniaste zioła rosły


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Ja z  pola poniżej 200 zł za tonę  był  w życiu nie sprzedał.

Bo więcej zarobię jak mi zostanie słoma i ją przeorzę   makro i próchnica. U nas obornika i kurzaka nic  nie ma.

Ja za tone 200 to bym się zastanawiał ,czt warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Trociny podobno strasznie zakwaszają glebę
Trociny podobno strasznie zakwaszają glebę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrK1988    1

Panowie jakby ktoś był zainteresowany to mam bale 130-135 cm po prasie jd 550 (pasówka jakby się ktoś zastanawiał ;-) ). Magazynowane są pod chmurką, na bieżąco zużywane to po rozwinięciu są zamoczone 3 max 4 cm po obwodzie. Po żniwach ważone były to tak 220-230 kg sztuka. Lokalizacja blisko DK 42 na pograniczu łódzkiego i świętokrzyskiego. Cena 35 zł za belkę dobra będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Ciekawe jak wilgoć ciągną...

Kargo nie posłuchałeś mojej rady, dziś pojawiło sie ogłoszenie dokładnie Kosianka Stara koło grodziska. O 12 zadzwoniłem o 13 juz szwagier ladowal pierwszy skład akurat był w Siemiatyczach.
135tki suche po 95 we wsi poszły. Troszkę drogie, ale 25 zł od sztuki w kieszeni 34szt na składzie nie ma co się dziwić handlarzom łatwa kasa bez dotykania


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku ogarnij się bo co to niby za okazja za takie pieniądze?? U nas gość wozi takie bele po 80zl z dostawa w cenie też prosto ze stodoły i tylko czeka na telefon bo roboty nie ma za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

posiadam 20 bel siana i 20 slomy okolice janowa podlaskiego siano 60 zl sloma 40 zl bele 120 120 moge tez zamienic na byczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Człowieku ogarnij się bo co to niby za okazja za takie pieniądze?? U nas gość wozi takie bele po 80zl z dostawa w cenie też prosto ze stodoły i tylko czeka na telefon bo roboty nie ma za dużo

Nie widzicie że on sam nakręca tą psychozę cen słomy na tym forum? Każdy ma po 60 zł i nie może sprzedać a on ma po 120 i niby biją się o nią... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj