Polecane posty

20CBR12    209

U mnie jest podobnie z tym że są też gospodarstwa wysoko towarowe które ziemi mają mniej niż produkują obornika i wtedy z czasem robi się problem z rosnącą pryzma obornika w takim gospodarstwie no i wtedy zaczynaja szukać stałych odbiorców- oczywiście w tej cenie sprzedają mi to co im zostaje a że mają tego dużo to wszyscy są zadowoleni, bo nie mówię tu o przypadkowych 10-50 czy 100tonach że ktoś postanowił sprzedać bo akurat nie zdążył wywieźć lub zostało właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

To tylu jest jeszcze miłośników hodwli,ta praca to zapiepsz cały rok,a nie zawsze zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja sprzedałem słomę suchą po 25zł po prasie case rb344 (bela waży ok 250 kg) handlarzowi który wozi ją do łomży do jakiegoś krowiarza. Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem słomy z nowych zbiorów to zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

300km na powrót do domu można by brać, to w żniwa po 20 z pola oddasz?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

To tylu jest jeszcze miłośników hodwli,ta praca to zapiepsz cały rok,a nie zawsze zysk

Z rok temu kilka dużych gospodarstw u mnie sprzedało wszystkie zwierzęta ale ogólnie u mnie można zauważyć że kryzys i mniejsze zyski próbuje się zrekompensować zwiekszeniem hodowli u większości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas ze słomą nie ma problemów tak mi się wydaje bo nie kupuje osobiście ale jak ostatnio sprzedawałem do koła łowieckiego to brałem po 30 za balot w siatce z krone rp 1250 i jak ktoś chce to w tej cenie moge mu w przyszłym roku narobić od cholery słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

Na następny rok to mam 17 ha żyta specjalnie na słomę posianego-szczerze to nigdy nie miałem problemu ze słomą aż do tego roku, na tą chwilą liczę,że zabraknie mi ok 100 kulek a jeszcze mnie korci żeby bydlaki dostawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ja sprzedałem słomę suchą po 25zł po prasie case rb344 (bela waży ok 250 kg) handlarzowi który wozi ją do łomży do jakiegoś krowiarza. Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem słomy z nowych zbiorów to zapraszam

jakie wymiary  tej  beli?  z  czego  słoma?  jaka  wilgotność? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Kolega spod śniadowa handluje słoma, szwagier dwa dni mu woził ostatnio 135-140tki po 110zł sprzedaje. Dziennie 12 tyś czystego zysku z 10 tirów i płaci po 4.5zł za kilometr.
Oj po zniwach chyba wezmę się za handelek


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

po 50zł to i ja moge sprzedac gotowe ze stodoły 125x125, przeważnie żytnie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba coś fantazjujesz kolego z tą ceną 110zl za 130-140 i jeszcze tak ludzie biorą ja w powiecie wysokie mazowieckie za 160 w wadze 350-400kg trochę Mokra na Zewnatrz ale max 10% w srodku suchudka czysta słoma place 105zl za belkę na podwórko handluje tym znajomy przywozi spedycja na powrocie. W przyszłym sezonie jak zboża dobrze przezimuja będzie po interesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W moich  stronach  tez  cena  na  poziomie  120  zł ... ale  za  tonę  :P

a  zainteresowanie  praktycznie żadne ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W mojej okolicy słomy do tej pory było w bród dopuki Mońki Jaświły i janów nie zaczeły ruszac, teraz cienko już coś od kogoś dostac, w tym roku w pokosach leżała słoma to ludzie licytacje robili kto da wiecej to były już jaja, do zbelowania do 50zł za 130cm sred.
Ja w tym roku tez posialem troche żyta chyba 30ha i jeszcze 20owsa taże dla mnie słomy swojej wystarczy i wiem jak inni dużo żyta na nasienie sprzedałem praktycznie wszystkie to i ze słomą już mogą skonczyc sie biedy,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Kargo już nie raz i tym pisałem ile płacą... co innego Łomża co innego wys-maz niedaleko klukowa ostatnio kupiłem 155tki spod dachu 400kg wazone przy załadunku, z transportem wyszło tyle co tutaj bym musiał zapłacić za 120tke.
Nie wiem co się dzieje, płacą po 100tyś za ha i się jeszcze biją to mogą i za słomę płacić.
Żadne bajeczki zasłyszane od kolegi kolegi bo szwagier płaci za ta słomę i bierze kasę od klienta. spod wyszkowa bierze teraz po 25zł te 130-140 nieforemne ale nikt nie przebiera
U Was słomy jest opór wystarczy codziennie olx przeglądać można naprawdę trafić super okazje.
Jeśli mokra 160tka 350-400kg to żaden rarytas.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe no tak bo Łomża to bezludną wyspa... U nas też słomy nie ma jedynie u handlarza można kupić przeważnie z za Lublina przywożą bo te oferty na olx to ich nie miejscowych. Hehe śmieszny jesteś 160 to nie rarytas ale 130 za 110 od twojego kumpla to interes życia. Może jeszcze powiesz że te 130 co kupuje po 25zl to suchutkie ze stodoły, widzę że twój znajomy spotyka samych frajerów co po tyle mu sprzedają a inni kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Wychodzi na to, ze tak. Jeśli mówisz że u Was słomy nie ma to znaczy, że nie chcesz albo nie potrafisz szukać bo jakoś ja i masa ludu z wys-maz ciągnie ogromne ilości w dobrych cenach. Jeździłem byłem u niejednego oglądałem, jest w h... znajdź mi lomza Grajewo kolno coś dobrego w dobrych pieniądzach.
Jeśli mówisz, że 160 spod chmurki 350-400kg to co rarytas? Taka powinna mieć ok 450kg. I nie wiem o co się spinasz, ja bym mu w życiu nie dał nawet 70zł za te 130. Ale są ludzie którzy płacą i tyle chłopak wyluzuj mi to wisi niskim kalafiorem ważne że chłopak robi interes. Tak te belki spod wyszkowa pod wiatą chłopaki trzymają półokrągła wiata pod plandeką od wiosny 2 tyś sztuk sprzedali i jeszcze mają sporo. Kto szuka ten znajdzie, sam nie chciałem wierzyć jak tanio kupuje dopóki sam nie zacząłem szukać i wiem, że można brałem od faceta który robi po okolicy za 10zł z pokosa.
Z resztą nie musisz wierzyć ogłoś się na olx Śniadowo +15km i się przekonasz

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Skoro za takie pieniądze kupujecie słome ,to chyba bydło i mleko za drogie jest ,a w mojej okolicy nie chcą trzymac inwentarza bo kiepski zysk ,a wiekszość by miała słomy do oporu gdyby nie szarpacze w kombajnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wychodzi na to, ze tak. Jeśli mówisz że u Was słomy nie ma to znaczy, że nie chcesz albo nie potrafisz szukać bo jakoś ja i masa ludu z wys-maz ciągnie ogromne ilości w dobrych cenach. Jeździłem byłem u niejednego oglądałem, jest w h... znajdź mi lomza Grajewo kolno coś dobrego w dobrych pieniądzach.

Jeśli mówisz, że 160 spod chmurki 350-400kg to co rarytas? Taka powinna mieć ok 450kg. I nie wiem o co się spinasz, ja bym mu w życiu nie dał nawet 70zł za te 130. Ale są ludzie którzy płacą i tyle chłopak wyluzuj mi to wisi niskim kalafiorem ważne że chłopak robi interes. Tak te belki spod wyszkowa pod wiatą chłopaki trzymają półokrągła wiata pod plandeką od wiosny 2 tyś sztuk sprzedali i jeszcze mają sporo. Kto szuka ten znajdzie, sam nie chciałem wierzyć jak tanio kupuje dopóki sam nie zacząłem szukać i wiem, że można brałem od faceta który robi po okolicy za 10zł z pokosa.

Z resztą nie musisz wierzyć ogłoś się na olx Śniadowo +15km i się przekonasz

Chyba coś ci się kolego pomyliło? Gdzie masz niby tyle tych ogłoszeń z dobrą cena w okolicy wysokiego??? Te 160 jak dla mnie ok z twardym rdzeniem zbita bardzo dobrze z wierzchu troszkę Mokra ale jak rozwinę siatkę to sama słoma sie osypuje także w środku bardzo sucha nie wiem gdzie na handel znajdziesz tę po 450kg chyba ze mokre prasowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Moje suche z pszenicy 155 miękki rdzeń z 2015r 390-410kg na psszowozie u typa wazone, więc na tej podst śmiem twierdzić, ze Twoje powinny więcej ważyć.
Ale mniejsza o to nie ma co się spierać, to że w coś nie wierzysz nie znaczy że ktoś kłamie.
Ogłoszeń z dobrą cena nie znajdziesz ot tak, dwa razy dziennie sprawdzać bo takie szybko znikają. A olx to jest dopiero początek, najlepsze rodzynki trzeba szukać gdzie indziej. Banalne, ale sam niedawno się dowiedziałem gdzie można znaleźć najlepsze


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie chcę cię kolego martwić ale chyba ta waga u tego gościa nie domaga bo moje są z twardym rdzeniem i też z pszenicy gruba czysta sloma owinięte siatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj