Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tygrysek    21

rolnicy kupują z Podlasia tak drogo słomę nie patrzą na koszta a potem płacz i lament że wszystko drogie że się nie opłaca, mleko drgnęło trochę w mlekpolu  odrazu jałówki cielne idą jak świeże bułeczki a za rok cena spadnie i znowu lament i płacz bo tanieje taka mentalność rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Niestety taka polska rzeczywistosc. U nas okolice Łukowa  W Rykach płaca juz 1,86zł/l   jałowki cielne w Konradzie  po 7000 netto sprzedawane praktycznie wirtualnie jeszcze nie dojechały, a juz sprzedane. I teraz tylko czekac max do roku bedziemy mieli powtórke z rozrywki.

 

Ja słome sprzedałęm z pola bez roboty choc w tym roku  lepiej bym zrobił zbierajac ale brak czasu. 

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

nie wiem jaka waga bo nie wazylem sa po prasie walcowo pasowej new holland,jak by kogos interesowały jałowki cielne to mam 5 sztuk w tym dwie hodowlane,jestem rolnikiem nie handlarzem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

nie kupowc slomy i czym poslac? jakie wyjście jak handlarze przejeli rynek? dalej sloma tansza ale co z tego jak transport pozera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

nowy nie wiesz po ile kupuje?
Tygrysek to czym posłać? Handlarze zrobili burdel, wiedzą ze chłop musi kupić i trzymają cenę

Edit: Daniel uprzedziłeś mnie

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1232    0
pedro2 niestety nie wiem

W tym roku już w okolicy nie ma żadnej sterty a tak zawsze do wiosny po polach leżały  i gniły aż zabiorą na pieczarki lub brykiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nowy nie wiesz po ile kupuje?

Tygrysek to czym posłać? Handlarze zrobili burdel, wiedzą ze chłop musi kupić i trzymają cenę

 

Edit: Daniel uprzedziłeś

w żniwa te chłopy mało sie nie bili o słomę,jeden drugiego przebijał z ceną i jeszcze z pól kradli,handlarze tylko wykorzystali okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

w moich okolicach jak ktoś nie ma sieczkarni przy kombajnie to ma duży problem ze słomą miejscami jeszcze leżą dwuletnie sterty  , których nikkt nie kupił i w tym roku jest ich dużo mniej   , jeszcze wiosną handlarz dawał 10 zł za kulkę 120 gdzie usługa kosztowała  12 zł i w tym roku większość wyleczyła się z handlu słomy i woleli pociąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

w żniwa te chłopy mało sie nie bili o słomę,jeden drugiego przebijał z ceną i jeszcze z pól kradli,handlarze tylko wykorzystali okazje

A dlaczego chłopy się biją czy przebijają z cena? Gdyby nie handlarze nie było by tego, 5 lat wstecz chłop od chłopa kupował żadnych handlarzy nie było. Teraz u nas jest tragedia każdemu mało i nie ma wyjścia, my mamy swój transport więc jeszcze nieźle wychodzi. W okolicy nic nie kupisz dobrego

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

w moich okolicach jak ktoś nie ma sieczkarni przy kombajnie to ma duży problem ze słomą miejscami jeszcze leżą dwuletnie sterty  , których nikkt nie kupił i w tym roku jest ich dużo mniej   , jeszcze wiosną handlarz dawał 10 zł za kulkę 120 gdzie usługa kosztowała  12 zł i w tym roku większość wyleczyła się z handlu słomy i woleli pociąć

W końcu zrozumieli że słome się tnie, a nie sprzedaje i to dzięki temu że nie mogą sprzedać,żeby opłacało się sprzedać to 200 zł tona i to raz na kilka lat,a nie okradać swoje pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

Witam. Czy dobry jest obornik koński pod buraki cukrowe i czy opłaca się wymienić 5 bel 120 z mieszanki za dwie przyczepy 4,5 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Ty sie pytasz czy warto dac 5 belek slomy za 2 przyczepy obornika i to konskiego?to ja sie pytam gdzie ty takiego glupiego znalazles. Wymieniaj nawet sie nie zastanawiaj


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

w moich okolicach jak ktoś nie ma sieczkarni przy kombajnie to ma duży problem ze słomą miejscami jeszcze leżą dwuletnie sterty  , których nikkt nie kupił i w tym roku jest ich dużo mniej   , jeszcze wiosną handlarz dawał 10 zł za kulkę 120 gdzie usługa kosztowała  12 zł i w tym roku większość wyleczyła się z handlu słomy i woleli pociąć

chciałby żeby taka sytuacja była na mazurach z przepychem słomy. Ja za bele 160x125 po pasówce (400kg) zapłaciłem 103zł za sztukę z transportem. bele 125x123 chodzą po 55-60zł z transp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Szerokość mnie zmyliła...
Z tym obornikiem to chyba żart, u nas każdy ma full towaru niektórzy jeszcze kupują 50zl/t to minimum

Oczywiście bydlęcy i to nie przerobiony, niedaleko koński po 90/t sprzedaje facet

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Bez przesady kolego ja kupuję bydlency obornik po 20zł tona jeszcze mi w cenie ładują na przyczepy i tak po kilka tysięcy ton. Pisałem już że jak ktoś szuka słomy po 80zl za balot + to chętnie "pomogę" bo albo jesteście zupełnie oderwani od rzeczywistości albo nie umiecie szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    113

ja sprzedawałem obornik po 50 zł tona i sami sobie ładowali,taniej nie ma sensu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Ale luksus mają obornik i nie mają gdzie rozwieśc,u nas odwrotnie gospodarstwa duże ,obornika nie stosuje się wogóle ,bo niema hodowli,wszystką słome się tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Cbr gdyby był po 20zł to nie budował bym na ściółke tylko ruszta, obornik bym kupił i jeszcze taniej by wyszło niż słoma.
U nas plon ziarna schodzi na drugi plan, najważniejsze ile bel


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj