Polecane posty

pedro2    7164

Nie wiem już sam czy sprzedawać, jak handlować to trzeba tysiące przewalić żeby gra była warta świeczki. Od piątku wozimy pod dach powinno wejść, jak już to poczekam ze sprzedażą trochę. z 2 strony gadałem na handlarzy, że łoją z nas kasę za nic i teraz sam tak nie mam sumienia ;)
120-130zł jak dzwoniłem po olx z transportem 150tki. Wiesz, że u mnie ten towar się nie zmarnuje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

To cos duzo mowisz.Ja mam dojscie na 150 po 80-85zl ze stogu ale sucha.Tyle ze trzeba na nia poczekac.pod chmurke to kostki lepiej skladowac i okryc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pedro to handlarz, sieje panikę aby podbić cenę, patrzyłem na olx przed chwilą to bele 150 po 80zł na podlasiu, cena do negocjacji, owszem cenią i po 130 ale to marzyciele raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

798 495 104
510 347 619
Te dwa nr pamiętam nie chce mi się reszty szukać
Dzwoń po ile do stawisk 0rzywiezie 20km od Łomży mówię o handlarzach z transportem. Ja po 75-80 już od miesiąca mam namiary 90-120km tyle ze nie patrzycie na transport, dzwoncie po firmach trans czy ktoś wam taniej niż 4zl/km przywiezie powiedzmy 100km w jedną ;) druga sprawa na normalna naczepe 150tek wejdzie 24szt.
200km x 4zł.. 800zł/24szt... 33zl/szt
Bela x 80zł+33zł=110zl/szt niech jest i co?
Kolega z wierzbowa kupił 2tyś szt 140stki spod włókniny sniadowiakom wozi po 100zł 250szt dziennie idzie. Przy 2-3 kursach nikt wam taniej woził nie będzie, przy 30 już zejdą

Ze stogu 1-2cm przemoknie max belka. Daniel kostka 400kg u handlarza do nas 120zł ze stogu ale górną warstwę wywalają na pieczarki to i bela 400kg to samo krzyczą, kilograma nie oszukasz bo każdy kg taki sam. Co do kostek dla mnie poreczniejsze bele, w zasadzie to tylko bele bo koski na strop nie wrzucę, a wstawiając na korytarz miałbym dużo więcej roboty bo trzeba to rozniesc.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

ja mam po 80 150tke juz na podworku alee niektore lekko niedobite no i gosc woli kostke wozic bo duzo wiecej wchodzi slomy wagowo na sklad.takze nie wiadomo czy mi przywiezie.W tym roku za slome jak za sianokiszonke trzeba placic prawie...az zal tyle kasy w gnoj ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

No dokładnie, u tego faceta co kupiłem ma siana z 40szt 150tki po 60zł slabizna Ale ładne pogodne


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znajomy we wrześniu jeszcze żyta nie posiał a słoma juz zarezerwowana w przyszłe żniwa :) szał w tym roku,u nas z jarych praktycznie nie było słomy, z działki 3 ha 20 szt zrobiłem 120x120.miałem qq na ziarno to belowałem te badyle,troche szkoda było belarki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Siemiatycze Ciechanów jest sporo słomy i po konkretnych prasach 150tki. Łomża okolica do 50km nic sensownego w dobrych pieniądzach nie znajdzie. Jak już to kapcie 120 po 60 krzyczą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Panowie jest takie pytanie na drugi rok chcialbym sprobowac ze sloma.
I tu pytanie ile bym mogl dostac za bekle 120 ze stogu ale dobrze okryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

To ja mam siano pod plandeka na paletach po prasie pasowej JD owinietej sznurkiem po 40zł sztuka (belki 120-140) ilość 350sztuk siano niestety dwa razy popadało i nie jest idealnie zielone jakby ktoś chciał okolice wrocławia kontakt priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie po 60zł/szt. chodzą sam parę sprzedałem z Rollant-a 250.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Jaka waga i lokalizacja?

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Po okolicy facet z lubelskiego wozi spod chmurki 120 po 60 i biorą.
Pytam z ciekawości, ja kupiłem grande Prima sort towaru 155tki pszenica zeszłoroczne piękna słoma krówki wcinają. Już nie mam gdzie upychac

post-33155-0-72793300-1482095363_thumb.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem 68 belek słomy z zyta i pszenzyta na 60 ton obornika krowiego według mnie lepsze to niż ciąć na sieczkę a i ja byłem zadowolony i gospodarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Tak, biała renowka naczepa odkryta platforma. Nr nie zwróciłem uwagi, z wioski typ szuka mu klienta i stręczy. Woził po 40 szt, teraz widzę już 3 warstwy ładuje, a co znajomy?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U Was na Podlasiu to nic tylko likwidować łąki, obsiewać zbożem i słomę na siano wymieniać, będzie ziarno i siano  :lol: Sianokiszonka 70zł, siano 60zł.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj