Polecane posty

pedro2    7164

To po co zmiennokomorowe skoro stałokomorowa spima (bez rotora gdzie pokos jak leży tak idzie w belke bez zagęszczania ) robi takie same bele? Nie będę sie kłócił bo nie widziałem wagi i swoich tez nie ważyłem, ale i tak nie wierzę.
Nie o tym rozmowa, chodzi o to że większość takich "sipmowców" chwali jakie to bele zajezdzam i można ręcznie te belki ładować, porządny gospodarz z porządnym sprzętem nie odwala lipy nie wciska kitu jak w stercie to od razu mowi. Dzwoniłem 3 tyg temu pod bialymstokiem facet po 45zl 400szt po metal fach " w stercie ale sucha okryte szczelnie" bele w miarę ok okryte solidnie tylko zapomniał dodać, ze okryl po deszczach, zielone zdjął jedną aż para buchneła. U drugiego koło łap po lely 245 i nh 120km od razu mówił że sterta okryte, ale trochę dziur jest. bele świetne kamień, niektóre zamokniete, ale nie ma tragedii.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Po sipmie i po metal szajsach to połowa słomy w belce jest szczególnie jak baloty na handel. Jak kupowałem 120 to sam byłem w stanie poderwać balot w powietrze. A po mojej JD jak zrobię 150 to ja w stogu poleży to mam robotę go przewrócić. Może idzie je jakoś skręcić ale jeszcze nie widziałem porządnej belki po tych prasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

można zrobic konkretna belke i wieksza predkoscia tylko ja tu nie mówie o SIpmie z279 + c360  bo tym to raczej nie zrobi sie belki :) JA robiłem 80km zetorem któy nie mógł wejsc na obroty jak pusciłem przy owijaniu, łancuchy tez bez powodu nie wyminiałem podobnie teraz z Case + 140km i łancuch głowny wytrzymuje do 3tys belek. Wszytko zalezy od operatora czy oszczedza maszyne czy robi tak jak sie nalezy. powiem wam tylko tyle 300kg po zminnokomorówce to  d*py nie urywa !!!!!!!!!! U nas w okolicy robia Mchalem i w suchej potrafi 400kg przekroczyc :)

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dawno większych głupot nie słyszałem jeśli mówisz o walcowej mchale w mojej wsi jest kilka takich i średnio 200-240kg ma belka zależnie od rodzaju i stanu slomy... po pasowce super zbita 135cm może 300kg łapać na pewno nie 125. Co simpy nie zrobisz tak zbitej beli o której opowiadasz bo zamki nie wytrzymają i po prostu klapa się otwiera i po zawodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Można wiedzieć ile cie kosztują belki z litwy z tansportem?

Dla siebie taniocha bo liczę tylko paliwo, w grudniu wyrobimy licencję na zagraniczne to będzie taniej bo weźmiemy styropian w tamtą stronę. Będzie można pomyśleć o jakimś handelku wtedy...

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Pisałem o mchalu pasowym v660, w sipmie miałęm zamki mechaniczne i uwiez mi nie puszczały jedynie sruby na wałku scinało jak sie przesadziło :) Wagi nie wyssane z palca tylko ważone belki. Nawet mam  kwit wagowy jak ostatnio sprzedawałem  waga słomy 16360kg - 68 sztuk po case RB344r słoma ze sterty. Walcówka w słomie to nieporozumienie i belki napewno slabsze nic po łancuchowych. Przyjezdza do mnie robic orkelem walcowym i te belki to flaki.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piszesz o jednym myślisz o drugim.. Przecież w tej pasowce można zrobić bele 1,68m to tyle co dwie normalne więc 400kg to żaden wyczyn nawet twoja sipla lepiej bila bo w przeliczeniu na bele ponad 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

A czy ja gdzieś napisałem ze mchall walcowy sałokomorowy? 400kg to chyba oczywiste ze pasówka, a to zdanie nawiazywało do wypowiedzi o JD pasowym i wadze 300kg :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro sipma 1,2m robi bele 250kg to myślałem że mchale 400kg. Ja mam krone kr130s i ciśnienie na zamkach 60bar gdzie standardowo jest 35 i mimo że w belkę nie idzie długopisy wbić to w tym roku nie ważą więcej niż 200kg a średnica po owinieciu 2,5 razy siatka agrowis wynos 135cm sloma suchudka zbierana w drugiej połowie sierpnia bardzo krucha na podscisl dobra na pasze nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Gdzie ktos napisał ze sipma robi belki po 250kg ? Mowa była jak pamietam o 200-220kg i to jest jak najbardziej realne prasa z 569/1

No wąłsnie KR130  jaka masz komore  goły łancuch i jak pamietam wałek na dole, a jakbyc miał round packa 1250 to bys dopiero wiedził ile moze wazyc belka 125 któa tak jak i u ciebie po wyjsciu z prasy ma 135cm :) Case czy NH maja identyczna komore jak 1250 z tym że sa w okolicy 1250 robia na 100% zgniotu i belki maja lżejsze niz jak ja robie na 70% ( inna kalibracja zgniotu ) kUZYN MA 1250 I BRAŁ TEZ OD MNIE PO MOJEJ PRASIE I WAZONE WIEC WIEM O CZYM PISZE :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stronę wcześniej kolega pisał 230-250kg. Goły łańcuch co to znaczy? Moja ma rotor i noze w komorze na dole jest duży rzebrowany walec i drugi mniejszy rzebrowany skośnie nad nim. Jeszcze nigdy bela mi nie stanęła w prasie co najwyżej wypaść nie chciała bo była tak wciśniętabądź że boki trzymały ale się kręciła bądź zamki się otworzyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja z checią sprzedam z owsa i pszenżyto 30 szt że stodoły i w starcie pod plandeką około 30 po Rolandzie44S cena30 zł sztuka. Jak ktoś zainteresowany pisać na ów. Powiat zwoleński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Koledzy czy w 150tce będzie 2 belki 120tki? Zmiennokomorowa lely tylko bez miękkiego rdzenia, słyszałem że okropnie ciężko ja odwinac jak rdzeń dobity prawda to? Waga nieznana właściciel twierdzi, że po 400kg mają


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez miękkiego rdzenia 150tka może mieć 400kg. Zależy na jakim stopniu zgniotu prasowano. A co do odwijania to zależy od wilgotności słomy przy prasowaniu. Jak nie była bardzo sucha to odwinąć będzie bardzo ciężko.

 

120tka po lely z miękkim rdzeniem prasowana na stopniu 7 (na 10) przy suchej słomie (zniwa 2015) ma ok. 220 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ok dzieki. Mam jeszcze namiary na 155 po variancie 365. Z 2015r pod dachem dzisiaj chyba sie wybiore obejrzeć


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Kupione ;) ponad 300 bel 155tki, po przywiezieniu na miejsce przebitka prawie 2x wg tego co handlarze wołają


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

To powiedz ile płaciłeś za tonę.Ja po żniwach oddaje kurnikarzom ok 260zł/t owijane siatką, w przeliczeniu na belki wyszło 55zł szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Tajemnica handlowa, gdybyś chciał kupić... luknij na olx po handlarzach po ile przywioza 150tki do Łomży i to ze sterty każdy ma. Variant 365 i johny 6630 mówił gościu, że 400kg mają chciał pokazać wrzucić na paszowoz, ale nie było sensu za te pieniądze kasa w rączkę i jest. Interes życia ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj