Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Simental_pl    1

Tak jak pisałem wcześniej zaprzestalismy scielenie slomą jako że jest zbyt droga i dodatkowo kiepskiej jakości. Zastosowałem luska owsiana i ta sprawdziła się rewelacyjnie. Jest lekka do scielenia i super do paszowozu. Krowy są bardzo czyste i mają super komfort. Myślę że obornik jaki z tego powstanie będzie super jakości. Mój sąsiad daje ja krowom. Miesza z otrębami i daje je na stół paszowy. Na naszej stronie jest już film ze scielenia wczoraj wrzucony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać z kąt bierzesz tą łuskę i jak to wychodzi cenowo, oraz jak oceniasz jej właściwości pokarmowe (np w porównaniu do otrębów) bo chyba są dość niskie?Stosuję teraz jako dodatek do tmr granulowana łuskę sojową i całkiem nieźle sie sprawdza ( nie przykwasza tak jak zborze), ale jednak jest sporo droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Tak jak pisałem wcześniej zaprzestalismy scielenie slomą jako że jest zbyt droga i dodatkowo kiepskiej jakości. Zastosowałem luska owsiana i ta sprawdziła się rewelacyjnie. Jest lekka do scielenia i super do paszowozu. Krowy są bardzo czyste i mają super komfort. Myślę że obornik jaki z tego powstanie będzie super jakości. Mój sąsiad daje ja krowom. Miesza z otrębami i daje je na stół paszowy. Na naszej stronie jest już film ze scielenia wczoraj wrzucony.

 

Czym dezynfekujecie tą oborę przed ścieleniem (biały proszek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

Scielimy trzy razy w tygodniu. Po usunięciu zanieczyszczonej łuski posypujemy wapnem i warstwa świeżej łuski. Robimy tak od dawna i nie ma teraz problemow z chorobami wymion. Praca jest szybka i przyjemna. Krowy są czyste i chętnie leżą na takiej sciolce. Wydajność na simentalach mamy 8000l. Nie mamy problemów z zacielenia my i somatyka więc idziemy na 9000l. Chcemy to osiągnąć w listopadzie. Przy okazji powiem że nie dajemy ani grama soi i rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Znowu handlarz dzwonił czy nie potrzebuje stoi zaladowany 130 po zmiennokomorowej po 65. Popyt maleje? Szkoda, że cena nie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież to było oczywiste, wcześniej było sztuczne nabijanie cen że słomy mało i nie starczy dla wszystkich a jak było dużo ogłoszeń tak i jest, zacznie im gnić to belki będą po 20-30 zł bo będą chcieli wyjść chociaż na zero, wątpię że każdy trzyma pod wiatą i ma suchutką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedajesz to dobra cena,jak kupujesz to już nie do końca.Ale czasami nie warto szukać dalej bo dochodzi koszt transportu.
Mam słomy gdzieś do końca marca i spokojnie sobie czekam aż stanieje bo nie będę kupował w chorych cenach ;)

Edytowano przez MarcinZetor8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli waży 250 kg to na Podlasiu takie są po 70zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Kargo po ile?? Podaj namiary na taką i jadę... po 50-60 zl barachło ukulane sipmą. Na Litwie po 20zł po zmiennokomorowej 130stki po rotorze piękna słoma grube łodygi dobrze chłonie i super się sciele. Na wszystkich świętych przywiezlismy, znajdzie sie dzień wolnego to znowu lecimy. Handlarze nabijają cenę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

@pedro2 ,a co Ty chcesz od Sipmy, tą prasą też można zrobić bele przyzwoite. Mam Z569/1 i waga słomy nie schodzi poniżej 200kg obojętnie z czego, a z pszenicy w tym roku (co prawda zielsko było) 230-250kg, ale to kupuje z pokosu i sam robię, a gotowe kupiłem po metalfachu ważyły po 150kg też z pszenicy, a rok temu kupiłem gotowe 150 po JD 590 i ważyły 220 kg więc tyle samo co moje po 120 po Sipmie, więc nie ma reguły po jakiej prasie, ale kto robi. Jak to piszesz te "barachło" może być po każdej prasie nawet tej z rotorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hehe 220-250kilo to chyba Mokra słomę belujesz bądź od groma ziela typu perz trawica miotła w slomie to może i tyle ważą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

ale tyś mądry, nie mam co robić tylko kupować z pokosu i belować mokrą. Te 250 kg to było zielska sporo, a moja czysta słoma to 200-220 waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Mamy JD 590 robimy baloty wys na ~ 165cm i ważą przy suchej słomie ok 270 kg sztuka. Mieliśmy sipme która robiła baloty 150 cm i ważyły ok 180 kg. Takie o to moje doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

@pedro2 ,a co Ty chcesz od Sipmy, tą prasą też można zrobić bele przyzwoite. Mam Z569/1 i waga słomy nie schodzi poniżej 200kg obojętnie z czego, a z pszenicy w tym roku (co prawda zielsko było) 230-250kg, ale to kupuje z pokosu i sam robię, a gotowe kupiłem po metalfachu ważyły po 150kg też z pszenicy, a rok temu kupiłem gotowe 150 po JD 590 i ważyły 220 kg więc tyle samo co moje po 120 po Sipmie, więc nie ma reguły po jakiej prasie, ale kto robi. Jak to piszesz te "barachło" może być po każdej prasie nawet tej z rotorem :)

A smoki też tam były?

Gdybyś napisał, ze masz zmiennokomorową to może... 220kg to nie wiem czy po prasach stałokomorowych pokroju mchale czy lely ukręcisz, ważyłeś tą belke? Raczej nie, mam claasa 120x120 bele dobijam na maxa az wskazówka za czerwone wychodzi, czasami aż zawór puści bele super dobite. Nigdy nie ważyłem, ale na pewno duzo poniżej 200kg, 150 bardziej realne chociaz szczerze nie mam pojęcia.

Dużo dzwonię za słomą z internetów i z gazety często trafiają się tacy właśnie, którzy wciskają ciemnotę "bele 130stki" po sipmie czy metal fach, nie ważne że prasa robi 120stki bo ich sa 130 ;) ja swoją zrobię nawet 140tki wystarczy poluzować naciąg siatki i dać niecałe 2 obroty


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Niestety Pedro mylisz sie. Belki po sipmie z569/1 spokojnie moga miec ponad 200kg ( to prasa łancuchowo walcowa)  miałem kiedys taka, teraz mam Case/ NH  i po niech wychodza belki 130-135 i waza nawet 240kg. Wazone bo sprzedawałęm w ubiegłych latach  z pola i ze sterty kazdy kto kupował mówił że takich belek to jeszcze nie miał :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli była by to czysta Sucha 10-11% słoma to więcej jak 200kg nie będzie ważyć. Chyba że po mieszance bądź prasowania jeszcze niedostojala żywa słoma ale taka wilgoci nie ciągnie bo sama jest dość wilgotna 14-15% mimo że niesplesnieje.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja sprzedawałem kiedyś suchutkie po łańcuchowej feraboli 120 to bele ważyły 170-180 kg, kumpel sprzedawał placki po starym walcowym claasie i ważyły prawie 200kg ale leżały przy płycie gnojowej i były nasiąknięte 1/3 wodą więc wilgotność to podstawa przy chwaleniu się ile to moja bela waży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Kargo po ile?? Podaj namiary na taką i jadę... po 50-60 zl barachło ukulane sipmą. Na Litwie po 20zł po zmiennokomorowej 130stki po rotorze piękna słoma grube łodygi dobrze chłonie i super się sciele. Na wszystkich świętych przywiezlismy, znajdzie sie dzień wolnego to znowu lecimy. Handlarze nabijają cenę

Można wiedzieć ile cie kosztują belki z litwy z tansportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

ile może ważyć belka 160/120 po prasie Kuhn 2160 plus NH 120km??

Możliwe żeby dociągnęły ponad 300kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Oblicz objętość walca i będziesz wiedział . 2.41do 1.35 bela 160/120 czyli jak najbardziej możliwe bez dobijania na czerwone 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Moje po kuhn 2130 waza ok 200-240kg  125x122

Po pasowej 160cm jak solidnie zrobione spokojnie panad 300 moga miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ile może ważyć belka 160/120 po prasie Kuhn 2160 plus NH 120km??

Możliwe żeby dociągnęły ponad 300kg??

Spokojnie kolego 300 mają, chyba że ktoś rozkręcił zgniot.  Swego czasu miałem walcową stałokomorową 150x120 i snopki po 300 miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj