Polecane posty

pedro2    7199

W sobotę był szał, z sąsiedniej wioski 3 ciągniki ponad 100 koni + mc hale f5500 każdy. Po 60 z pokosa rekordzista wiózł 5 bel z 1.5ha żyta ;)
Ja miałem propozycje 5.5 ha 10km od domu po 30 z pokosa, ale 3 bele/ha to max by było więc szkoda paliwa. Handlarze przywożą na wioskę po 60 i bele super


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

ja słomy mam do bólu za darmo chcą dawać a i siana słabej jakosci jest do bólu bo łąk nieużytkowanych leży ze ho ho .Można by handlować ale za ceny jakie są u nas za tone słomy kontrakt w ubiegłym roku 65 zł . a na siano brak popytu . 

 

U cb słome daja za darmo :).A u mnie na podlasiu jest zupełnie inaczej. Nietórzy planują obory przerabiać na kratę to wtedy bd mniejsze zapotrzebowanie na słome i kasy nie bd się wywalać na nią tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Trochę trzeba skuć :P
Głebokie kanały wylać. Najgorsze to bydełko wystawić na ten czas na wybieg jakiś, a krowy to nie wiem. Doić kolejką, czy konwiówką na powietrzu. Normalnie abstrakcja. Nie wiem, czy nowy budynek to nie lepszy pomysł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Przecież nie trzeba szamba pod nogami robić, ruszta na kanał rzucić i pójdzie... ja nową robiłem tak żeby w razie czego można było na bezsciołowe przerobić, kanał ze spadkiem 3 kratki sciekowe po długości i rura 3setka do szamba. Tyle że szambo wtedy trzeba by było jeszcze jedno robić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Widziałam jak takie coś się zapcha i zastoi. Na krótkim odcinku się sprawdzi na dłuższym masakra. Chyba że masz kanały głębokie to inna sprawa. Ja mam płytkie, bo krowy na wybieg codziennie wychodzą przed wieczornym dojem. Na końcu głębsze, bo spadek zrobiony to boją się przeskakakiwać i wpuszczamy pierwsze to idą stanowiskami. Po nocy mam kanał 60% pełny ze ściółką. Bez ściółki 2 dni i pełny ani rusz. Trzebaby wody lać na ruszta, żeby to ruszyć... Szambo druga sprawa, która prosta i tania nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Właśnie trzeba by coś wymyślić żeby się nie zapychało, pompa czy coś w tym stylu. Zrobiłem aby było "w razie w" w starej oborze powoli głębokie przerabiam na kraty, miało być 20 szt i 30 na głębokich, ale patrząc na ceny to i wszystko na kraty wrzucić...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    40

Spotkałem na targach w Ostródzie człowieka, który miał kilka takich pomp. Wstawiają takie ściany/przegrody z oknem na tą pompę. Mówi, że już przy projektowaniu obory jest on, wykonawca i rolnik. My niestety nie mamy takiej przegrody,  głęboki kanał w kształcie kwadratu, spadek nic nie daje, bo przy wybieraniu w jednym końcu nie zmienia się poziom po drugiej stronie obory - potrzeba czasu :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

podlaskie okolice grajewa, jak z pokosu kupujemy to po 35-45zł bele 140cm, i już wsumie niema jej kto sie opużnił to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A ja oddałem całą słome za darmo.......

wszystkie lata do tyłu zbierałem słomę od siebie i od pobliskich sąsiadów , prasowałem i sprzedawałem, interes był .

Sprzedawałem po 2.50za balika po polskiej prasie.

Przeważnie było koło 3000 balików z tego z 500 sznurki myszy strzaskały , musiałem zapłacic prase , ludzi co mi pomagali i zostało mi z 5000tyś na czysto gdzieś.

Nie licze swej roboty .

Przeważnie słoma szła na stadnine koni.

 

Teraz nie mam czasu sie już z tym bawić bo mam inne sprawy na głowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj miałem chętnego na słomę w kostce , sam oferował 2zł za kostkę , ale w tym roku mam właściwie tylko dla siebie . Facet produkuje z ze słomy jakieś tam chaty czy tam domy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciężko zrozumieć ludzi z Podlasia.... Płacą za słomę 60zł za belę 120 a za 2500 sprzedają kukurydzę na pniu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Sołtys jak dasz mi 65za bele to ci je przywioze i wlasnymi rekami zrzuce do Oborniki pytanie tylko ile ci trzeba tysiąc dwa trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ciężko zrozumieć ludzi z Podlasia.... Płacą za słomę 60zł za belę 120 a za 2500 sprzedają kukurydzę na pniu....

W tym roku słomy mało, a kukurydzy do oporu. Popyt robi cenę. Chociaż za 2500 to mało chce, chyba że cienka jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Lepiej. Tylko sieczkę trzeba z niej zrobić i gdzieś/jakoś przechowywać. A niedajboże jak spleśnieje, mastitis gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Sołtys jak dasz mi 65za bele to ci je przywioze i wlasnymi rekami zrzuce do Oborniki pytanie tylko ile ci trzeba tysiąc dwa trzy?

kolega brał teraz po lely takie ok 135/120 i dawał 60,- 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

No to bardzo dużo a co u was na Złotowie nie ma słomy ?

Panie pierwszy raz w życiu kupowałem słomę!!

W tym roku taki szał za słomą,że kolega krzyknął po 30 z pokosu i poszła w mig!!

Dziś RSP sprzedawało potężne ilości(podobno 500 t)po 180,-/t ze sterty tegoroczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj