Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    446

Nie rozumiem takiego myślenia. Gdzie opłacalność produkcji? Cena mleka niska, a podbijają jakby na forsie spali. Już w zimie rezerwowali po 70 zł. Lepiej przebrać i najlepsze zostawić niż robić przy nich za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowiarze mają kasę dopłaty do bydła strączkowych z każdej strony płynie to i nie ma ich co żałować a UE znowu op omocy mówi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

I wszędzie na krechę biorą. Za strączkowe wyszło wielkie g***o, bo za dużo ludzi posiało, a do bydła to za trawy na gruntach ornych się wyrównuje. Z resztą nie jeden nawet za połowę bydła nie bierze, bo za póżno rejestrował...
Kolorowo nie jest. Z 15 tys za mleko połowę zjadają mi krowy. Wszystko drogie i jeszcze kary mi jedną wypłatę wchłoną. Nie wiem, jak ciągną ci co spłacają obory. Ja mam chociaż duże zapasy pasz, bo jakby tego nie było, to amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

Mnie śmieszy ze kary ze trzeba zapłacić, jak mandat za prędkość dostaniesz to nie zaliż  się do ministra finansów   bo ci kare dał jak produkowałeś na umiar to było dobrze a teraz to lament , jak kupowaliście  nawozy, sor pasze  paliwa folie siatki  i itp ja tej ceny nie miałem bo tyle nie zużywałem nie mam tak dużego gospodarstwa i nawet tej ceny mleka nie miałem i nie żale się, jest dobrze zawsze mogło być gorzej dodam jeszcze też przekroczyłem kwotę mam do zapłaty 25 tyś  i się ciesze że nie ma umorzenia kar bo przyjmę to na klatę jak prawdziwy mężczyzna a nie mazgaj co mu ciągle źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I wszędzie na krechę biorą. Za strączkowe wyszło wielkie g***o, bo za dużo ludzi posiało, a do bydła to za trawy na gruntach ornych się wyrównuje. Z resztą nie jeden nawet za połowę bydła nie bierze, bo za póżno rejestrował...

Kolorowo nie jest. Z 15 tys za mleko połowę zjadają mi krowy. Wszystko drogie i jeszcze kary mi jedną wypłatę wchłoną. Nie wiem, jak ciągną ci co spłacają obory. Ja mam chociaż duże zapasy pasz, bo jakby tego nie było, to amen.

 

No różnie z tym bywa jeden bierze na 100 bo na córkę i syna bydło rozpisał tak więc nie należy uogulniać tak nie narzekajcie bo by się n ie opłacało to byście po 100 tyś za ha pola nie kupowali podobnie sadownicy że jabłek nieidzie sprzedać a nasadzenia nowe robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

I wszędzie na krechę biorą. Za strączkowe wyszło wielkie g***o, bo za dużo ludzi posiało, a do bydła to za trawy na gruntach ornych się wyrównuje. Z resztą nie jeden nawet za połowę bydła nie bierze, bo za póżno rejestrował...

Kolorowo nie jest. Z 15 tys za mleko połowę zjadają mi krowy. Wszystko drogie i jeszcze kary mi jedną wypłatę wchłoną. Nie wiem, jak ciągną ci co spłacają obory. Ja mam chociaż duże zapasy pasz, bo jakby tego nie było, to amen.

nie jest tragicznie bo nie trzeba dokładać...

Ja splacam obore :D i jakoś ciągnę o inwestycjach można zapomnieć, ale na rachunki paliwo folie siatki nawozy śor itd. starcza. Co prawda z samego mleka było by cienko są opasy, ziemniaki i trochę handlujemy cielaczkami. Ale trzeba było też wyłożyć na słomę, opłacić dzierżawy, oszczędności z ziemniaków zainwestowane..

Niestety musiałem zrezygnować z mgr. jak za rok cena będzie taka sama to pogonimy krowy, kupimy kolejnego tira postawie opasy aby tylko zarabiały na siebie rachunki kredyt i był obornik i w d... z mlekiem bo roboty jest za dużo w porównaniu do zysku. Nigdy nie lubiłem krów bo zabierają zbyt dużo czasu, trzeba wszystkiego pilnować skakać jak z dzieckiem i przy niskiej cenie robi się to dołujące. Jeszcze żeby było wyszykowane stado z wydajnością ok 10 tys to co innego, a jest przeciętne. Jestem młody i nie chcę być niewolnikiem, na krowach świat się nie kończy i nie narzekajcie na kary ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak większość pomysli tak jak kolega wyzej to wkrótce juz się polskiego mleka nie napijemy .a w kazdej branży jest podobnie raz dół raz góra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wczoraj belowałem kilka hektarów przy szosie - co chwila jakiś handlarz ze słomą pędził z południa na północ, nawet solówki do wożenia żwiru z przyczepami obładowane słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Ciągną słomę bo wszyscy co maja krowy pozmniejszali ilości zboża albo całkiem z niego zrezygnowali, każdy kto stawia oborę stawia ja na kracie już teraz. Co do ceny słomy to jak tak dalej pójdzie to na podściółkę pójdzie siano kiepskiej jakości bo Cena się do niego zbliżyła. I taki apel do rolników  w Podlaskiem i dalszych okolicach nie łaska się jakoś zorganizować bo u nas jest dużo co chcą słomę kupić a gdzieś dalej co sprzedać. wolałbym dać zarobić rolnikom nie handlarzom. Tylko rolnicy też próbują oszukiwać dlatego większość woli dać u nas 40 zł i samemu te bele zrobić bo chce mieć bele po zachodniej pasie dobita tak że mimo że słoma to jednemu już ciężko więcej ich przetoczyć.Ludzie wbijcie się do głowy szanujący gospodarz na Podlasiu krzywym okiem patrzy na bele z sipmy lub innych polskich wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Konsument krzywym okiem patrzy na mleko od polskich krów ja bym go do ust nie wzioł jak się naczytam co te pazerne chłopy tym krowom dają teraz to nawet UHT w kartonie potrafi się zepsuć pfu :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Raz góra raz dół dlatego napisałem "JAK ZA ROK CENA BĘDZIE TAKA SAMA", ludzie dalej zwiększają, pasz w tym roku jest opór i kupują jalowki z Litwy. Mlekpol zniósł "limity" i zobaczymy co będzie grudzien-kwiecień.
Wielu tak myśli tylko mają zobowiązania, kredyty albo po prostu doją bo doją bo boją się zmian.

Wracając do tematu popieram kolegę nie dajcie handlarzom zarabiać, wystarczy poszukać... w promieniu do 130km ode mnie jest dużo słomy 30-45 za 120 wystawiacie ogłoszenie o transport i nie trzeba gnać tira w dwie strony... tyle że trzeba jechać obejrzeć zadatkowac, a co chodzi o handlarzy to radzę brać faktury bo jak spleśniałej przywiezie to umarł w butach

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak rezerwowałem w czerwcu słomę po 125 zł/t to się ze mnie śmiali. Teraz chodzą po 200 zł i każda ilość by wzięli. Produkcję trzeba planować znacznie szybciej i nie liczyć na urodzajny rok. Słoma z KUHN VB 2160 wielkość 130cm wyszła średnio 185 kg suchutkiej pachnącej słomy z czystej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

Witam mam do sprzedania ponad 300 bel slomy zytniej dobrze zbitej. Jak cos to pisac na prw. okolic radzynia podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Jak rezerwowałem w czerwcu słomę po 125 zł/t to się ze mnie śmiali. Teraz chodzą po 200 zł i każda ilość by wzięli. Produkcję trzeba planować znacznie szybciej i nie liczyć na urodzajny rok. Słoma z KUHN VB 2160 wielkość 130cm wyszła średnio 185 kg suchutkiej pachnącej słomy z czystej pszenicy.

 

125 zł za tonę nie ma takiej ceny w całej EUROPIE

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

Jak rezerwowałem w czerwcu słomę po 125 zł/t to się ze mnie śmiali. Teraz chodzą po 200 zł i każda ilość by wzięli. Produkcję trzeba planować znacznie szybciej i nie liczyć na urodzajny rok. Słoma z KUHN VB 2160 wielkość 130cm wyszła średnio 185 kg suchutkiej pachnącej słomy z czystej pszenicy.

 po 23 zl za bele wychodzi to wcale nie tak tanio ja w czerwcu rezerwowalem po 10 zl za belke 130 a moje kulki o tym rozmiarze waza ok 270kg no ale zeby nie bylo tak rozowo dzis kupowalem po 25 za kulke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

Chyba na oko ważyłeś albo gnój prasowałeś. 150 cm prasa pasowa JD - 256 kg z oziminy 

to chyba ty na chandel prasujesz 150 z zyta sucha to wazy ok 350 kg wazylem w paszowozie prasa mchale v 660 zgniot 180 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Chyba na oko ważyłeś albo gnój prasowałeś. 150 cm prasa pasowa JD - 256 kg z oziminy 

chopie JD 545+mtz 50 w ubiegłym roju po pszenżycie kuleczki ok 135-140/120 ważone to średnio 260kg i raczej mokre nie były ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja słomy mam do bólu za darmo chcą dawać a i siana słabej jakosci jest do bólu bo łąk nieużytkowanych leży ze ho ho .Można by handlować ale za ceny jakie są u nas za tone słomy kontrakt w ubiegłym roku 65 zł . a na siano brak popytu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

to chyba ty na chandel prasujesz 150 z zyta sucha to wazy ok 350 kg wazylem w paszowozie prasa mchale v 660 zgniot 180 ba

 

Po takiej samej prasie bele ważyły nawet po 420 kg prasowane pod wieczór ale bez rosy w tamtym roku fakt że 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala993    4

U nas w łódzkim płacą po 10 zł za belke 160 cm pasowa i jadą bez mała wszystkie pola po kolei. Sami prasują i zwoza.

z jakich okolic łódzkiego jesteś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj