Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3439

No w tym roku to akurat kiepskie rozwiązanie, dostając 30zł za belę z pokosu i mając ich 20 z ha masz 600zł , ewentualnie wymienić na obornik

U nas dają 50-100 zł za hektar,po 30 bym sprzedal  ,za bele 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

sprzedam słomę żytnia, pszenną i pszenżytnią w belach 125x120 cm owiniętą siatką john deere 130 cm, belki dobrze zbite po prasie case RB 344. Cena 30 zł za kulkę do negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja włąsnie po 30zł sprzedałem to co mi zostało tez po prasie case RB344, a reszte sami sobie prasowali 15-20zł za standardowe belki 120. 

 

JAk ci sie spisuje ta szersza siatka 130cm  masz fotki jak wyglada słoma ? Bo te prasy to do siebie maja ze nie rozciagaja idealnie siatki :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Sianokiszonke po 130 z dowozem pod dom ostatnio woziliśmy więc troche zaszalałeś ;)

Pedro2 Ja co roku siano sprzedaje i powiem tak. Jak był mokry rok to z hektara było nawet 20 kulek z pokosu. W tym roku nawet 18 nie było i to z dwóch pokosów. Ludzie łąki deszczują żeby mieć co dać zwierzętom. Jeśli ktoś potrzebuje to kupi. Ja łąki nie trzymam tylko po to żeby była i żeby dokładać. Jeśli chodzi o słomę to są u nas pola na których ciężko 10 kulek zrobić z pszenicy. Cena za słome też jest różna od 25 za kulkę do nawet 600 zł za hektar. Kuzyn zawsze potrzebuje okolo 450 kulek  około 250-300 kulek miał co roku swoich teraz tyle musi dokupić. Więc  i ceny są wysokie w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Zależy gdzie. Ja sprzedałem jeden samochód siana ale po 60zł/bal. A drugi pokos siana po 80 wystawiłem ale nie ma chętnych. Słomy też nie ma kto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    38

Wystawiłem o 12:30 na olx słomę. W ciągu 15 min trzy telefony, ten drugi konkretny - sprzedane. Cena 45zł/kulka 150cm. Musiałem zdjąć ogłoszenie, bo cały dzień by żyć nie dali. Trochę żałuję, że nie powiedziałem więcej... ale w sumie nie ma się co żydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuciu    3

Witam . Mam sprzedawać koledze słomę w kostkach i umówiliśmy się że zwróci mi koszty najęcia prasy a dodatkowo oferuje mi że dożuci mi coś za słomę . Może ktoś mógłby mi doradzić ile policzyć za słomę na opisanych warunkach . Dodam że prawdopodobnie słomę będę mu przewoził swoim ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Trochę żałuję, że nie powiedziałem więcej... ale w sumie nie ma się co żydzić.

Niektórzy dorabiają się czyimś kosztem. Ludzie mają ciężko, a ścielić muszą. U nas siano 50, a słoma 60. Porażka normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A widziałaś żeby ktoś komuś dokładał ? Takie życie, raz ktoś ma 1.8zł za mleko a sąsiad 3.2zł/kg za tucznika a za jakiś czas płacze że ma 80gr/l a sąsiad 5.60 za kg tucznika...... Za grosze można kupić trociny, marnej jakości siano z podmokłych terenów... Kupuj siano skoro jest tańsze. Sami podbijacie ceny a potem lament - podlasie już od kilku lat słynie z wysokich cen słomy a w tym roku jakiś pajac jeździł u nas - płn mazowsze i dawał nawet 50zł za jęczmiankę/owsiankę z pokosu i wiesz jaki był tego efekt- jak rok temu słoma była po 10zł za belkę z pokosu tak w tym jest po 25-40zł. Czyja to wina? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niektórzy dorabiają się czyimś kosztem. Ludzie mają ciężko, a ścielić muszą. U nas siano 50, a słoma 60. Porażka normalnie.

 

A jak za litr mleka braliście to czyim kosztem się dorabialiście jak komuś za drogo niech sprzeda krowy i spokój jest popyt towaru mało to i cena musi być odpowiednia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tym bardziej że hodowcy krów sami nakręcają takie ceny przebijając się nawzajem, rok temu sprzedawali wszyscy po 10zł to i w tym by sprzedali po tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

No cóż ludzie są dziwni. Gdy u nas było 1,80 za mleko wszyscy korzystali. Teraz cały region ma kryzys. Firmy zaopatrujące rolnictwo, usługi, budowlanka, maszyny, nawozy wszyscy płaczą rzewnymi łzami. Jedynie banki mają więcej klientów... Jeszcze w trzodzie kryzys bo ASF i lipa.

Nie wiem jak u was, u mnie słoma słabej jakości. Mokra, ciemna, zanieczyszczona piachem i zielskiem. Kto mądry zainwestuje pieniądze nie w słomę, a w ruszta i maty. U mnie dla krów starczy. Jałówkom przerobie póki beton tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w bodajże 2012 roku wymarzły oziminy i słoma była po 60-80 zł za kulkę to my kupiliśmy używane maty legowiskowe z zachodu i do następnego sezonu krowy wytrzymały.a że akurat kukurydza obrodziła to jeść krówki miały co. Maty kosztowaly coś ok.3tys. a za słomę musiałbym zapłacić kilka razy tyle. Tak samo teraz co niektórzy niech sobie cenią,wiosną też słoma była droga bo ludzie nie mieli czym paść, ale jak się poszukało to po 30 zł za 160-120 ciasno sprasowaną szło kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LPD85    47

Kiszonkę jak ktoś chce - bale - na tira bym miał - duże bale - po 85 zł. Ładne :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Gosc wpada na moje pole, sam prasuje, sam zwozi i placi 10zl za belke. Oplaca sie?

 

Ja bym sprzedał,jakby u mnie byłby kupiec.Zostawiłbym słomę z całej pszenicy,a jęczmień i owies bym ściął,bo się nie opłaca zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

a wie ktoś ile kosztuje tona słomy w przetwórni słomy na palet ? najlepiej na dolnym śląsku 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oplacalnosc trzeba policzyc. Sloma przyorana dostarcza npk, czy bela slomy sprzedana za 10zl dostarczy wiecej npk niz da sie kupic za te 10 zl? Lub czy kupujac nawoz pod siew kupimy i wysiejemy go o tyle wiecej za ile sprzedalismy slomy? Pewnie nikt tego nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    38

A ja się zastanawiam, o ile kurzak pójdzie do góry :D handlarze kontrakty pozawierali i teraz szukają słomy, w zeszłym roku płacili 17zł, a teraz już 30zł za kostkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

na podlasiu cena słoma droga bo sami rolnicy podbijają i potem żal i płacz ze wszystko drogie ze się nie opłaca  ale kupują dziwnym trafem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj