Polecane posty

kolo11    41

U nas za belkę 120/120 trzeba zapłacić od 10zł do 20zł w zależności z czego słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Słomy z każdym deszczem mniej. Prasowałem pszenną przed deszczami i dokończyłem po deszczach to rolki przed deszczem były 30% cięższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupiona jęczmionka bele 135 po zmiennokomorówce, bele suchutke idealne na pasze po 40 zł za balota z transportem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Moja sloma idze pod sieczkarnie,nikt nie potrzebuje..Za darmo daje i chetnych brak.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

A w moich stronach to zaczynaja likwidowac gospodarstwa i nawet na darma slome nikt nie kusi sie.Jest zbyt na inne towary rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Przeinwestowali, czy zapomnieli inwestować? 

Raczej 500+  oraz na wsiach coraz czesciej zaczyna panowac mentalnosc,ze z rolnika robi sie pan.Ziemia lezy odlogiem,kasa z doplat jest a reszta z marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Ja nie wiem jak ludzie liczą koszty produkcji.... Kupić słomę 500 zł/ha gdzie z hektara 8 belów to chyba bardziej opłaca się kupić gotowe bele sianokiszonki i nimi scielić. Co to za głupie czasy nastały żeby rolnik z rolnika zdzierał... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Facet z wioski, który zawołał ode mnie tydzień temu po 65 z pokosa dziś zmądrzał i po 40 zaproponował... Ale chyba wezmę, połowa (3 ha) to owsianka prawie pół na pół perzówka jalowki zjedzą.
Nie wiem co się dzieje, dużo słomy leży we wsi żądają po 50 z pokosa i nikt nie bierze gdzie w tamtym roku się prawie bili po 50-55


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to się dzieje że większość ludzi zmądrzało, zresztą siana i sianokiszonki jest w bród i to po 60-80 zł więc po co płacić po 50 za słomę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja płace po 30zl za tonę z pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Hytry dwa razy traci podobno :D nie ma co, 40 to można dać na miejscu po sąsiedzku... Ale więcej nie szukam bo gotowa z transportem może z 2zł drożej wyjdzie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Przytrzymaj ich jeszcze, ja się sąsiadowi wstydzę powiedzieć po 20 z pokosu. 

 

A ma kolega prasę/możliwość wynajęcia i zrobienia przyzwoitych belek plus możliwość załadunku na tira? Potrzebuję 50-70 belek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Czytam i nie ogarniam. Tyle kasy za slome. Mojej za darmo nikt nie chcial jak oglosilam. Dzis koszona byla pszenica dopiero i przyznam,ze troche ciensza niz w ubieglym. Moja hodowla mala to jak zbiore z 2,5h a mam stara jeszcze to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

To potnij ,oddać za darmo ,nie warto sprzedać bo to nawóz ,a wy oddajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Nawóz nawozem aczkolwiek  o ten nawóz trzeba zadbać. Większość rolników nie daje azotu by przyspieszyć rozkład materii. Poźniej na drugi rok narzekają że choroby atakują że słoma nie rozłożona itp.  

A prawda jest taka, że każdy grosz uzyskany za słomę dla rolnika jest ważniejszy niż  próchnicotwórcze działanie słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj